2018. 11. 22. csütörtök - Cecília 4°C | 6°C Még több cikk.

Simán nyert a Szeged Füreden

Magabiztos győzelmet aratott Balatonfüreden a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata. A Pastor-alakulat 19-10-es félidő után 37-29-re nyert.
Balatonfüred-MOL-PICK Szeged 29-37 (10-19)
K&H férfi kézilabda liga, 2. forduló, Balatonfüred, 800 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Balatonfüred: Fazekas - Hornyák 5, Máthé 5/2, Szemenov 1, Topics 6, Szita 3, Bóka 4. Csere: Andó (kapus), Ferreira 1, Szöllősi, Németh, Kancel, Karvatski 4, Zdolik 1, Varga.  Vezetőedző: Csoknyai István.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 5, Maqueda 3, Bánhidi 4, Blazevic, Källman 1, Bombac 5/1. Csere: Alilovic, Nagy M.(kapusok), Zsitnyikov 2, Gaber 2, Bodó 4, Kaspárek 2, Canellas 2/1, Sunajko 4, Balogh 3.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 3/1, ill. 4/3

Juan Carlos Pastor vezetőedző: - Az első félidőt nagyon jól játszottuk, és ekkor támadásban sokat javultunk. A második játékrészben már többször hibáztunk, de mindenképpen elégedetten megyünk haza.

Dean Bombac: - Meg kellett dolgozni a sikerért. Élvezem a játékot, visszajött a mosoly az arcomra. A csapategységünk remek, egy jó meccset játszottunk, végig a kezünkben volt a találkozó. Meccsről meccsre szeretnénk bizonyítani, és ez most sikerült.

Ez nagyon sima volt. Nem forgott veszélyben a MOL-PICK Szeged magabiztos győzelme.

60. perc: Nincs láb, mehet a Füred. Zsitnyikov, 29-37. Ez a vége!
59. perc: Szemenov, 29-36.
58. perc: Andó véd. Bodó repül, 28-36.
57. perc: Kaspárek betörésből, 27-35. Hornyák a szélről, 28-34.
56. perc: Karvatski, 27-34.
55. perc: Eladja a PICK, Hornyák, 26-34. Zdolik 2 perc. Andó véd.
54. perc: Zdolik, 25-34.
53. perc: Bodó eladja, Karvatski, 24-33. Bodó beállóból, 24-34. Időt kér a Füred.
52. perc: Topics, 23-33. Gaber 2 perc.
51. perc:  Sostaric, 22-33. Varga 2 perc.
50. perc: Bodó sokkal fölé, Hornyák, 22-32.
49. perc: Labdaszerzés, Sunajko, 20-32. Topics, 21-32.
48. perc: Balogh a pipába, 20-31. Canellas blokk.
47. perc: Karvatski most fölé. Sostaric, 19-30. Topics beállóból, 20-30.
46. perc: Andó véd.
45. perc: Karvatski taplról, 17-29. Bóka, 19-29.
44. perc: Sostaric befutás után, 16-29.
43. perc: Topics ejt, 16-28. Alilovic ziccert véd, Bóka a kipattanóval, 16-28.
42. perc: Hét játékossal támadnak a hazaiak. Sunajko szerzett labdát, 15-28.
41. perc: Alilovic véd, marad a Fürednél. Alilovic most lábbal. Balogh okosan indul el, 15-27. Időt kér a Füred!
40. perc: Bánhidi is beállóból, 15-25. Canellas le a szélre, Sunajko, 15-26.
39. perc: Topics, megadják, 15-24.
38. perc: Alilovic véd. Bodó adja el, Ferreira, 14-23. Szegedi hetes. Canellas, 14-24.
37. perc: Bánhidi ziccert ront, Hornyák, Bodó belemegy, 13-23.
36. perc: Topics beállóból, 12-23.
35. perc: Jó szegedi védekezés, ismét Sostaric, 11-23.
34. perc: Alilovic, robog a Szeged, Balogh, 11-21. Máthé belemegy, Sostaric, 11-22.
33. perc: Balogh, blokkolják, Máthé, 11-20.
32. perc: Hazai hetes, Máthé, Alilovic véd.
31. perc: A Szeged kezdi a második félidőt. Canellas avatja fel Andót. 10-20.

30. perc: Gaber 2 perc.  Karvatski, 10-19. Időt kér a Szeged! Nincs több, félidő, sima szegedi vezetés.
29. perc: Bodó, elkapta a fonalat, 9-19. Tízzel vezetünk!
28. perc: Eladja a hazai csapat.
27. perc: Sego ismét. Bodó, talpról, az első gólja a szezonban, 9-18.
26. perc: Hazai kapufa, Sunajko, 9-17.
25. perc: Bodó lő, Fazekas véd. Eladja a Füred. Canellas micsoda passz! Gaber, 9-16.
24. perc: Hazai hetes. Máthé, Sego beleért, 9-15.
23. perc: Canellas nagy átadás, Gaber, 8-15.
22. perc: Sego véd, marad a Fürednél. Sego tolja ki.
21. perc: Kancel 2 perc, Bombac hetes, 8-14.
20. perc: Sego ziccert véd.
19. perc: Maqueda két perc, hazai hetes. Máthé, 8-12. Kaspárek első lövés, első gól, 8-13.
18. perc: Máté az alsóba, 7-12. Fazekas véd.
17. perc: Szita, 6-11. Bombac villan, 6-12.
16. perc: Maqueda szerzett labdát, ziccer, 5-11. Időt kér a Füred!
15. perc: Eladja a Füred, Bánhidi fölé, Hornyák, 5-9. Källman is beköszön, 5-10.
14. perc: Belemenés a hazaiaknál. Bánhidi remekül fordul be, 4-9.
13. perc: Vonalra lép Sostaric. Újabb hazai labdavesztés, Fazekas véd.
12. perc: Hazai hetes. Hornyák, SEGO!
11. perc: Szita szép gólja, 4-6. Nem sokáig örülnek a gólnak, Maqueda, 4-7. Labdaszerzés, Bombac elküldi a lelátóra a védőket, 4-8.

10. perc: Bóka a szélről, 3-5. Zsitnyikov az alsóba, 3-6. Zúg a "PICK Szeged!"
9. perc: Bombac betörésből, 2-5. Két remek szegedi blokk egymás után.
8. perc: Máthé telibe a kapufát.
7. perc: Ellépi Bombac.
6. perc: Labdaszerzés. Bombacot lökik meg, 2 perc+hetes. Sostaric elrontja. Sego véd.
5. perc: Zsitnyikov, micsoda átadás! Bánhidi, 2-4.
4. perc: Bombac ismét parádés csel, 1-3. Máté, 2-3.
3. perc: Bombac remek csel, Fazekas véd, de marad a Szegednél.
2. perc: Szita, 1-1. Maqueda gyorsan válaszol, 1-2.
1. perc: A hazaiak kezdenek, labdaszerzés, Bánhidi, 0-1.

Üdvözlünk mindenki Balatonfüredről, hamarosan kezdünk, következik az idény második bajnoki meccse. A hazaiak az első fordulóban 22-18-ra kikaptak Tatabányán, míg a Szeged 29-20-ra nyert a Budakalász ellen.

Pedro, Sigurmannsson és Henigman a kimaradó. Ők hárman nem kerültek be a MOL-PICK Szeged 16-os keretébe, így nem játszanak ma 15 órakor a Balatonfüred elleni idegenbeli NB I-es kézilabda bajnokin. Ilyen az élet, mivel összesen 14 játékost+2 fiatalt nevezhet Juan Carlos Pastor vezetőedző, így mindig lesz három olyan kézilabdás, aki kívülről figyeli majd az eseményeket.

Mivel erőltetett lesz a menet (bajnokság+BL), a későbbiekben biztos, hogy forgatja a csapatot a spanyol mestert, így a fáradtabb játékosok kapnak pihenőt.

- Jó visszamenni oda - kezdte a beszélgetést Bánhidi Bence, a Szeged beállósa-, ahol valójában felnőtt játékos vált belőlem. Szerettem Füreden játszani, sok barátom maradt a városban. Az első komoly meccs következik az idényben, a Balaton-parti együttes hazai pályán mindenkire veszélyes.

- Egyre jobban vesszük fel a ritmust, szeretnénk ezt még fokozni, hiszen a jövő héten már Bajnokok Ligája-meccs vár ránk Eszéken, a Zágráb ellen.

A Füred, majd a jövő keddi hazai, Eger elleni bajnoki is jól szolgálja a felkészülésünket. Felkészültünk az ellenfelünkből, ha hatékonyan védekezünk, kapusaink pedig jól védenek, akkor nem lehet gond a magabiztos győzelem megszerzése. A mai K&H ligás meccset az M4 Sport élőben adja, de a delmagyar.hu is a helyszínről jelentkezik majd.

- Szomorú volt a hét számomra - zárta mondandóját Bánhidi -, Győrben születtem, így Cseh Zsolt elvesztése megérintett. Nem láttam sajnos játszani, azt is tudtam, hogy a PICK-et is erősítette, egy nagyszerű embert veszített el a magyar kézilabda.

A jövő heti Eger elleni hazai bajnokira, illetve a szeptember 23-i (vasárnap), Nantes elleni BL-meccsre a jegymester.hu oldalon már lehet jegyet vásárolni.