2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 2°C

Sipos István országos csúcsa

A szegedi ultramaratonista futó, Sipos István hét év után ismét hallatott magáról – méghozzá egy komoly eredménnyel.
A legutóbb többnapos versenyen 2001-ben indult szegedi kiválóság – aki akkor a Trans Australia, valamint a 700 mérföldes amerikai viadalon szerepelt – ezúttal Görögországban, az athéni hétnapos eseményen alkotott maradandót. Sipos István azzal a nem titkolt céllal utazott el a görög fővárosba, hogy megjavítsa tizenöt évvel ezelőtt New Yorkban teljesített, hatnapos országos rekordját. Minimum 756 km-t tűzött ki célként maga elé, de a jól sikerült téli alapozás után a 800 km elérését sem tartotta kizártnak.

Athénba Sipossal tartott a családja is. A pálya felmérése alatt kiderült, néhány helyen bizony elég rossz minőségű volt az aszfalt, ráadásul két 180 fokos fordulót is beiktattak a szervezők. A mezőny harminchét futóból állt: köztük volt Sipos régi barátja, a német Wolfgang Schwerk is, aki 2000-ben megdöntötte Sipos 5000 km-es világrekordját, és ezúttal is nagy dobásra, az 1022 km-es világcsúcs felülmúlására törekedett.

A rajt zuhogó esőben történt, néhol bokáig ért a víz. Sipos az első napot 141 km-rel a 16. helyen zárta. A második napi 125 km a tizedik helyre „repítette" a szegedit, majd jött egy 131 km-es etap és a hatodik hely. A negyedik napon a viharos, szeles időben 114 km-t sikerült teljesítenie, ez és a következő 108 km egyaránt az ötödik pozícióhoz volt elég. A hatnapos magyar rekord felülmúlása a hatodik szakaszon sikerült, ekkor 137 km-t teljesített, és ez azt jelentette, hogy már dobogón volt Sipos. A helyezést azonban nem sikerült megtartani az olasz Lució Bazzanával szemben, és végül Sipos – aki az Unix TSE versenyzője – 840 km-t futva a negyedik helyen végzett. Aki esetleg többet szeretne megtudni a szegedi futóról, az a www.kor2000.hu oldalon talál információkat.