2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C

Soha rosszabb kezdést

Szeviép Szeged - Győr 84-85
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kiss, Vétek.
Szeviép-Szeged: Török 3, Mészáros 6/3, FÜRÉSZ 24/6, TOMOVA 19/6, KAJDACSI 13. Cserék: Szlimák 4, Izsák 3/3, Russai 12/6, Pungor. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Győr: BOROVICSKOVA 12/3, Koncz 2, Tóth 8, Antolovics 4, VARGA. Cserék: Pénzes 3/3, Somogyi 2, Szalay 6, Ürmös. Edző: Gálos László.
Tegnap a Győr ellen kezdte meg bajnoki szereplését a Szeviép- Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. A Tisza-partiak a Győr együttesét múlták felül huszonkilenc ponttal, 84–55-re.

Fotó: Segesvári Csaba
Peresztegi Nagy Ákos kicsit izgult. Látszott rajta. Nem hiába, hiszen élete első felnőtt NB I-es meccsére készülődött. A Szeviép-Szeged új mestere hiába vezényelt le sikeresen már jó néhány éles meccset, azért a Győr elleni összecsapás előtt hevesebben dobogott a szíve. Pedig a játékosállományt tekintve a Tisza-partiak fényévnyire jártak a kisalföldiek előtt.

Vendégpontokkal indult a meccs, majd ezután következett kilenc hazai kosár. Peresztegi kortyolt is egyet az ásványvízből. A játékosok azonban gondoskodtak arról, hogy ne legyen nyugodtabb, a 7. percben átvette a vezetést a Győr, 10–12. Rendezte sorait a Szeged, a negyedet már hatpontos előnnyel zárta, 23–17. A második negyed eleje inkább hasonlított egy futóversenyre, mint kosárlabda-mérkőzésre. Iram volt, játék sajnos kevés. A hazaiak pedig ebben az időszakban sok-sok biztos dobóhelyzetet rontottak el. Az egyik oldal görcsösen, míg a másik felszabadultan kosárlabdázott, így bizony szoros volt a meccs, 40–35.

Tomova bemutatkozott

Milena Tomova a nyáron érkezett a Szeviép-Szeged csapatához. A bolgár center már az előkészületi összecsapásokon is jó benyomást tett a szurkolókra. A Győr ellen éppen ő szerezte az idény első szegedi kosarát, így gyorsan tapsra ragadtatta a nézőket. Az egész meccsen küzdött, hajtott, ahogy végül is egy válogatott sportolótól ez elvárható. Az első bajnoki meccsen csapata legjobbjának Milena Tomova bizonyult, akinek 30 IBM-pont lett a teljesítménye.

Fürész triplája adta meg az alaphangot a remélt jó folytatáshoz. Még ezer szerencse, hogy éppen ő és a bolgár Tomova szórta a pontokat, ketten tartották a lelket a csapatban. Törököt Borovicskova levette a pályáról, így irányító nélkül játszott a Szeviép. Ha egy üzlet beindul: Tomova, néhány pillanat múlva pedig Mészáros volt kintről eredményes, rendesen meglépett a Szeviép, 53–39. Ekkor látszott igazán, hogy a lelkesedés már nem tudja pótolni a nagyobb tudást, a fáradó Győr egyre kevesebb veszélyt jelentett. A záró felvonás is hasonlóan alakult, mint a harmadik. A hazai gárda szépen, csendben növelte az előnyét, 71–50. Amilyen nyögvenyelősen indult az első bajnoki, olyan sima lett a vége, igaz, valójában ezt az eredményt várták a szurkolók is: 84–55.

Peresztegi Nagy Ákos: – Abban a pillanatban, ahogy agresszíven kezdtünk el kosarazni, gyors kontráink eredményessé váltak.

További eredmények: BSE– Kecskemét 79–69, BEAC–Zala Volán 52–69, MKB-Eurolesing-Sopron–Vasas-Csata DSK 81–39, Diósgyőr–Nagykanizsa 53–62, Pécs–Cegléd 84–54, Szolnoki NKK–Atomerőmű Szekszárd 85–57.

Talmácsi új szerződése

Talmácsi Gábor a nyolcadik helyen végzett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság… Tovább olvasom