2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Sok egyénieskedés a Bodrogi Bauban

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában Zalaegerszegen szenvedett vereséget a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli.
ZTE - Bodrogi Bau 84-67
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, Zalaegerszeg, 1700 néző. Vezette: dr. Valovics, Forrai, Sabáli.
Zalaegerszeg: Miskovics 5, GÁSPÁR 7/3, LATHAM 24/9, BELL 28/9, Olsovsky. Csere: Baki 7/3, Tóth Á. 6, Hoffmann 6, Keresztes, Kováts V. 1, Stárics. Edző: Nikola Lazics.
Vásárhely: Drahos 11/9, Hadzija 12/3, Kováts R. 4, FREEMAN 22, Gémes 11. Csere: Nyilas 7/3, Jarosevits, Böszörményi, Utasi. Edző: Czuprák László.

A vásárhelyiek nem tartották elképzelhetetlennek a második győzelmük megszerzését. Ám ehhez sokkal jobban kellett volna játszaniuk Zalaegerszegen. A házigazda gárda gyorsan meglépett (5. perc: 16–5), ám a Bodrogi Bau a negyed végére egyetlen pontra megközelítette (21–20) ellenfelét, sőt a 12. percben már Drahoséknál volt az előny (21–24).

Megint Freeman

A Dombóvár ellen aratott hazai győzelem után Zalaegerszegen is Eric Freeman volt a Vásárhely legjobbja. Huszonkét pontja mellett tizenöt lepattanó kötött ki a kezében.

A folytatásban elsősorban támadásban akadtak gyengeségeik a vendégeknek, de az is tény, hogy a hazaiak kiválóan védekeztek, és ilyen stílusú csapattal idén még nem találkozott a Vásárhely. Szinte alig jutottak dobóhelyzetbe a Bodrogi Bau kosarasai, így aztán csak a harmadik negyed elejéig tartották a lépést a zalaiakkal. Ekkor 41–39-re vezettek vendéglátóik, ám a 25. percben 48–39-es, majd tíz perc múlva 74–54-es előnyre tettek szert Bellék. Ezúttal csapatként sem funkcionált a Kosársuli, játékosai sokat egyénieskedtek. Gémes középtávoli dobásai nem sikerültek olyan százalékban, mint az eddigi meccseken, míg Hadzija rengeteg labdát elszórt. Talán ennek is köszönhető, hogy dobóteljesítménye harminc százalék körüli volt. Idegenben kapni 84 pontot nem tartozik a tragédia kategóriába, ám a 67 szerzett pont már kevésnek tűnik.

A Bodrogi Bau legközelebb szombaton 18 órakor Szombathelyen a Falco ellen lép pályára.

Czuprák László: – Fegyelmezetlen védekezésünknek és támadásunknak csak ez lehetett a vége. Sajnos egymással nem voltunk alázatosak.

További eredmény: Kaposvár– Paks 80–72, Sopron–Kecskemét 86–88.

Azonnal igent mondtak a szegedi kötődésű sztárok

December 29-én, a Kék Mókus-kupa kispályás labdarúgótorna szegedi fináléinak napján Baróti… Tovább olvasom