2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Sokat javultak: SZKKSE-Fehérvár 20-22

A női kézilabda NB I 20. fordulójában a Szeged KKSE hazai pályán 20-22-es vereséget szenvedett a Fehérvártól.
Szeged KKSE–Fehérvár 20–22 (8–14)
Női kézilabda NB I, 20. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Medve, Nagy L.
Szeged KKSE: DOBÓ - Gulyás 3, Selmeci, TERMÁNY 5, Szabó 4/1, Zsilák 1, BARJÁN 5. Csere: Futaki (kapus), Aron 1, Hárs, Hódi 1. Megbízott edző: Barok István.
Fehérvár: Sauko - Bogosauljevics 2, TILINGER 4/2, Horváth 3, Embekovics 2, TANABE 6, Becsévi. Csere: Kiss (kapus), HAJDUCH 5, Májer, Csáki, Szendrey, Sauko. Vezetőedző: Bakó Botond.
Hétméteres: 1/1, ill. 1/1.
Kiállítás: 2, ill. 2 perc.

Marosán György: - Vállalható vereség volt, az elmúlt héthez képest sokat javultunk, főként védekezésben. Fiatal a csapat, ezért hullámzó a teljesítménye, most támadásban akadtak hibák. Ha ezt a védekezést tudjuk tartani, előreléphetünk. Büszke vagyok a lányokra.

2. félidő (12-8)

60. perc: Termány góljával már csak kettő közte. Kár, hogy 40 másodperc van hátra. 20-22 Időt kér a Szeged.

59. perc: Gulyás szépít. 18-22 Hódi kihasználja a ziccert. 19-22

Bajnoki a BL-pályán: SZKKSE-Fehérvár. Fotók: Karnok Csaba

58. perc: A fehérváriak kétszer is eladják a labdát, nem élünk vele.

55. perc: Tilinger hetesével 17-22

54. perc: Dobó ziccert véd!

53. perc: Hosszas szegedi támadás és egy fehérvári kaupfa után kapott gól nélkül megússza az SZKKSE az amberhátrányt.

51. perc: Hódi kiállítása a lehető legrosszabbkor jött, ahogy Tilinger hetese is. 17-21 Időt kér az SZKKSE.

50. perc: Aron révén már csak 3 gól közte. 17-20

48. perc: Barján lövése ezúttal nem szép, de nagyon szerencsés. 16-20

47. perc: Barján szépségdíjas találatával 15-20

46. perc: Tanabe a mezőny legeredményesebb játékosa, fél tucat gólnál jár. 14-20

45. perc: Hajduch laza csuklómozdulata után 14-19

44. perc: Gulyás két védő között villan. 14-18

43. perc: Dobó újra véd, bár most nem volt nehéz dolga.

41. perc: Embekovics és Termány gólpárbaja után 13-18

40. perc: Barján
harmadszor eredményes. 12-17

39. perc: Dobó hosszú idő után véd.

38. perc: Mekkora kapufa, szerencséje van a hazaiaknak. Tanabe helyzeténél már nem. 11-17

37. perc: Időt kér a Fehérvár.

36. perc: Szabó góljával 11-16

35. perc: Barján a jobb alsó sarkot lövi ki szépen. 10-16

34. perc: Termány egy szerencsésen megpattanó lövéssel szépít. 9-16

33. perc: Horváth növeli a különbséget. 8-16

32. perc: Bogosauljevics szerzi a második félidő első gólját. 8-15

31. perc: Szabó cunderral próbálkozott, nem jött össze.

1. félidő (8-14)

30. perc: Folyamatosan hagyták ki eddig a helyzeteket a csapatok az elmúlt három percben. A fehérváriak egy mérnöki pontosságú indítással és Tanabe ziccerével vetnek véget ennek az időszaknak. Aztán egy időn túli szabaddobás jön, amelyből nem sokszor esik gól, de most igen. Hajduch a tettes. 8-14

27. perc: Az újabb szegedi labdaeladást Bogosauljevics használja ki. 8-12

26. perc:
Tanabe bevágja a ziccert. 8-11

25. perc: Főlé lőnek a fehérváriak, az elmúlt percekben jobban is el tudtak volna húúzni a vendégek, de nem volt szerencséjük

22. perc: Barján lőhet jó helyzetben, de a kapust találja el.

21. perc: Zsilák egy szép szegedi támadást fejez be. 8-10

20. perc: Hajduch a szélről, nincs nehéz dolga. 7-9

19. perc: Tilinger lövése védhetetlen. 7-8

18. perc: Gulyás egyenlít. 7-7

17. perc: Dobó újra véd.

16. perc: Szegedi hetes, fehérvári kiállítás. Szabó értékesíti a büntetőt. 6-7

15. perc: Hajdu növeli az előnyt, 5-0-s rohamnál a Fehérvár, a Szeged időt is kér. 5-7

14. perc: Tanabe ziccerben, kihasználja. 5-6

13. perc: Szabó nagy helyzetben, sajnos kapufa a vége.

12. perc: Embekovics és Hajduch is betalál. 5-5

11. perc: Dobó Mónika mekkorát spárgázott, így védett. Nagy formában a kapus.

10. perc: Tanabe távolról. 5-3

9. perc: Barján is villan. 5-2

8. perc: Hajduch töri meg a vendégek 6 perce tartó gólcsendjét. 4-2

7. perc: Dobó nagy formában! Szabó révén már 4-1

6. perc: Termány a bal felsőbe bombáz. 3-1

5. perc: Dobó most szemmel véd, főlé.

4. perc. Dobó újra véd!

3. perc: Termány is betalál, Dobó pedig a túloldalon bravúrral véd. 2-1

2. perc: Bogosauljevics egyenlít. 1-1

1. perc: Szabó szerzi meg a vezetést. 1.0

17.55: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol mindjárt kezdődik a BL-borítású pályán az SZKKSE és a fehérvár csatája a női kézilabda NB I 20. fordulójában.

Korábban:

Nem, nem kérték fel hirtelen nemzetközi szereplésre az együttest, ám mivel a MOL-Pick Szeged férfi gárdája ilyenen fogadja vasárnap a dán Aalborgot, emiatt a nők NB I-es bajnokija előtt már átalakították az újszegedi sportcsarnok küzdőterét. Az SZKKSE ellenfele az a Fehérvár KC lesz, amely 21 pontjával hatodik a bajnokságban, és most is a meccs esélyese lesz.

Megírtuk: már a Debrecen elleni találkozó előtt kiderült, hogy nincs rendben Marosán György vezetőedző licence, így beugróként, papíron Barok Istvánirányította a gárdát, míg Marosán hivatalosan csak ülhetett a kispadon.

Termány Ritára nagyobb szerep hárulhat. Fotó: Frank Yvette

A helyzetet a héten sem sikerült megoldani, így biztossá vált, hogy a szezon végéig marad ez a felállás, azaz itthon és idegenben is a Barok, Marosán duó lesz a csapat mellett. A szegedieknél a játékoskeretben is akadnak hiányzók: Albert Helga a teljes szezonra kidőlt, míg az átlövő, Dora Lackovicéppen a székesfehérváriaktól érkezett kölcsönbe, így ő a két klub megállapodása értelmében nem léphet pályára. Látva az elmúlt két bajnokit, olyan nagyon nem is hiányzik majd a légiós, akit Termány Rita és Csoknyai Nórapótolhat, míg Hárs Adélvisszatér a szegedi csapatba.

A ma 18 órakor kezdődő mérkőzést a delmagyar.hu online tudósítja.

Furák Csenge elsősége

A szegedi Gellért SE teniszezője, Furák Csenge játszmaveszteség nélkül nyerte meg az idei U16-os téli országos bajnokságot egyéniben és párosban. Tovább olvasom