2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 13°C Még több cikk.

Sokat utazott a Makó a döntetlenért

A labdarúgó NB II Keleti csoport 17. fordulójában a kiesés elől menekülő Tuzsér otthonából „pontosan" tért haza a Makó FC.
A döntetlennel elérte minimális célját a Makó FC labdarúgócsapata, a Tuzséron lejátszott mérkőzés után mégsem bontottak pezsgőt a zöld-sárgák. Kissé keserű volt a szájuk íze, a látottak alapján jogosan.

Az első félórában ha nem is voltak hatalmas fölényben, de egyértelműen az történt a pályán, amit ők akartak. Hadár szépségdíjas gólja után, ha Kulacsiknak sikerült volna megszereznie a második találatot, valószínűleg már akkor eldől a meccs. A kiesés rémétől fenyegetett nyírségiek a semmiből egyenlítettek, és ettől aztán annyira belelkesedtek, hogy a fordulás után a vezetést is megszerezték, sőt az újabb találatuk is a levegőben lógott. A kimaradt ziccerért azonban nagy árat fizetett az ukrán határtól alig tíz kilométerre található település gárdája, mert egy ragyogó akció végén újból kapujukba került a labda. Ha ezt követően már semmi érdemleges nem történt volna a találkozón, akkor nem lenne a döntetlennel semmi problémájuk a Maros-partiaknak. Csakhogy négy perccel a vége előtt Faragó pazar átadásával Magyar egyedül húzhatott kapura, de az ajtó-ablak helyzetben elbizonytalanodott, majd a kapu mellé gurított. A vendégek rutinos labdarúgója, csapatkapitánya bánatos volt a meccs után, és csak ennyit mondott: „Még most sem hiszem el, hogy rontottam. Az éjszakámnak annyi, biztosan nem tudok majd aludni..."

Béres véd. Fotó: Segesvári Csaba

Kolozsvári János: – Azt mondják, idegenben mindig jó a döntetlen, mégsem tudok most ennek örülni.

További eredmények: Ferencváros–Kazincbarcika 4–0 (az Albert-stadionban 13 ezer néző látta a meccset!), Kecskemét–Bőcs 4–0, Vác–Cegléd 0–1, Baktalórántháza–Vecsés 1–0, Tököl– Orosháza 3–0, Jászberény–Szolnok 1–2, Mezőkövesd–BKV Előre 2–1.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Tuzsér–Makó FC 2–2 (1–1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 17. forduló. Tuzsér, 300 néző. Vezette: Varga L. (Nagy R., Demeter).
Tuzsér: Nagy – Sikorszki, Jeddi, Dancs, Ur – Tóth T., Babjak, Iván, Fodor – Szilágyi – Simon. Edző: Virovecz Pál.
Makó: Czirbus 5 – Béres 5,5, Dálnaki 6, Szamosszegi 6, Gévay 6 – Kulacsik 5, Magyar 5, Podonyi 5, Sztojanovics 5 – Maróti 6, Hadár 6. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Hadár a 17., Simon a 30., Fodor a 62., Faragó a 72. percben.
Csere: Dancs helyett Minyin a 38., Tóth T. h. Tóth Á. a 63., Hadár h. Faragó (–) a 63., Kulacsik h. Veress (–) a 70., Babjak h. Fekete a 87. percben.

Góltörténet

17. perc: Béres átadását követően Magyar jobbról középre lőtt, Hadár előbb felpörgette magának a labdát, majd 12 méterről félfordulattal a kapu bal oldalába bombázott, 0–1.

30. perc: Balról szállt középre a labda, a vendégvédők nem tudtak felszabadítani, Simon viszont résen volt, és a kapu bal oldalába helyezett, 1–1.

62. perc: Egy hosszú indítás után Fodor bal oldalról, 25 méterről megcélozta a kapu bal sarkát, és a jól eltalált labda a vetődő Czirbus keze alatt került a hálóba, 2–1.

72. perc: Az addig keveset nyújtó Sztojanovics cselsorozatba kezdett a bal oldalon, a harmadik trükk után Marótihoz passzolt, aki miután lefordult védőjéről, pompásan tálalt Faragó elé, neki már könnyű dolga volt, 8 méterről az üres kapuba gurított, 2–2.