2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Soós volt a vesztünk: Szedeák–Kaposvár 86-94

Csak 2-0-nál vezetett a Szedeák a Kaposvár ellen, de a negyedik negyedben többször is egy kosárnyira volt ellenfelétől a szegedi együttes.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Kaposvár 86-94 (20-24, 14-22, 24-19, 28-29)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezeti: Ádám, Gál, Makovszky.
Szedeák: Drahos 9/6, Rubin 15/3, NYILAS 13, Dukics 11/9, McKenzie 9. Csere: TANÁCS 17/9, MOLNÁR M. 10/6, Vida 2, Simándi. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kaposvár: WILSON 19/3, Kutasi 4/3, SOÓS 29/15, WERNER 23, Cunningham 13. Csere: Medve 4, Fülöp 2, Márkus. Vezetőedző: Fekete Ádám.
Kipontozódott: Molnár M. (38.), Werner (40.), Tanács (40.), McKenzie (40.), Soós (40.).

Fodor Péter: - Öt perc elteltével tíz pontos hátrányba kerültünk, ami türelmetlenné tette a csapatot. A közeli és a távoli dobásainkat is alacson százalékban értékesítettük, és a védekezésünk is sok kívánnivalót hagyott maga után.

Fekete Ádám:
- Végre hetek óta úgy tudunk edzeni, hogy nincs sérült a keretben, egyedül a pénteken bokasérülést szenvedő Kováts Robi hiányzott a csapatból. A Pkas elleni győzelem óriási lökést adott a csapatnak, amely mostanáig kitartott.

IV. negyed (86-92)

10. perc: szerencsénk sincs, Dukics triplája kijön, eldőlt... 78-88. Tanács büntetők 80-88. Soós pontozódik ki. Nyilas büntetők 82-90. Tanács is kiszáll. Wilson is a vonalról kétszer 82-92. Rubin triplájával 85-92. Nyilas büntető 86-92. Vége.

9. perc: Kutasié hármas, labda a Kaposvárnál 78-84. Bryson pontozódik ki. Csoda kell... Wilson büntetői kimaradtak. Megint dobhat, ezek jók 78-85.

8. perc: Drahos remek passzát Molnár Miki vágja be 75-79. Cunningham kosár, Molnár pontozódik ki 75-81.  Drahos tripla, egy kosár közte 78-81.

7. perc: Wilsonról felejtkezünk meg 72-76. Rubin nem kap faultot, Cunningham igen... Kosár jó, büntető jó 72-79.

6. perc: McKenzie szerez labdát. Tanács gondolt egy nagyot, állásból vágta be 72-74. megvan a labda, de támadót fújnak Drahosra. Zúg a Hajrá, Szeged! Rubin dobása rövid.

5. perc: Rubin bravúros kosarával 68-74. Megvan a labda. Rubin megint, 70-74.

4. perc: Soós hármasait megutáltuk. Nagyon. 64-72. Rubin teszi vissza a leepattanót 66-72. Werner ziccer 66-74. Sok a hiba.

3. perc: Molnár tripla, miénk a labda. gyerünk 61-69. Dukicsé is hármas 64-69.

2. perc: teljes zavar, 3 az 1-re kidobjuk a pályáról... Cunningham kihasználja a hibákat 58-69.

1. perc: Dukics jón vissza, eegy hibája sem lehet már. Wilson kosarával 58-67.

III. negyed (58-65)

10. perc: támadót fúj a spori, zúg a "hülye vagy!". Szegedi időkérés. Tanácsnak is negyedik faultja volt, Dukiccsal együtt pihen kicsit. Medve bedobja 56-64. 21-14 a faultarány a vendégek javára. Pedig nem durvább a Szedeák. Soós büntető 56-65. Fault Wernerre, két dobás Nyilasnak. Mindkettő jó 58-65. Szünet.

9. perc: Tanács tartja a lelket a csapatban, megint triplát szór 56-62. Werner ront két büntetőt.

8. perc: Soós, Rubin kosárváltás 53-59. Újabb Soós-tripla, palánkról. Micsoda szerencséje van. 53-62.

7. perc: Soós ziccer, előtte McKenziet lökték el, megint semmi... Kosárral áll bosszút 51-57.

6. perc: labda nálunk. Nyilas közelről nem hibázik, öt pont a különbség 46-51. Mindig kell egy jó Tanács: triplájával 49-53. Werner hetedik jó büntetőjével 49-55.

5. perc: Soós lépéshiba után dob hármast, a sporiknál jó... 44-51. Nyilas nem tudta bedobni, elveszik...

4. perc: Soós hármasa rossz, mi is rontunk. Cunninghamet blokkolja Nyilas. Tanács a palánkról, közeledünk 44-48.

3. perc: és most a palánk alatt is. Ez az ! 40-48. Megint ő - nyerőember lehet. Most Nyilas passzát doba be, már csak hat 42-48. Kaposvári időkérés.

2. perc: McKenzie-nek büntetőből megy 38-48.

1. perc: Tanács dobása perdül le. Soós büntetői a palánkról a hálóban. Rubin középtávolija jó 36-48.

A nagyszünetben Kiss Zsolt sántkált a pálya szélén. Hejj, ha rajta lehetne, nem így állnánk.

II. negyed (34-46)

10. perc: McKenzie ziccert ront, de legalább megküzd a labdáért, marad nálunk. Molnár Miki egyedül oldja meg 34-45. Cunningham büntetőzhet, egy jó 34-46. Félidő.

9. perc: Soós büntetőjével már 11 pontos, ennyi a különbség is 29-40. Megint ő, Tanács hármasa a sarokból hibátlan, végre 32-42.

8. perc: hú, ez nem hiányyzott: Tanács hiába nyújtzkodott, Soós szép triplát szórt. Nyilas gyorsan felel 29-37. Dukics dobása bentről pörög ki. Kaposvári időkérés. Így nehéz lesz, sem a védekezés, sem a támadás nem szuperál.

7. perc: McKenzie bírkózik, nem segítettek neki, el is veszti.

6. perc: Vida kosara a hazai gyűrű segítségével megy be 27-32.

5. perc: Dukics harmadik faultja miatt padra kényszerül. Medve is csereként dob kosarat, szegedi időkérés 25-32.

4. perc: belekezdenek a szurkolók - kell is a bíztatás. Dukics triplája nem éri a gyrűt, úgy hulli kbe. Megszereted e szerb remeket 25-28.

3. perc: Molnár Miklós beállt, és kosárral kezdett 22-28.

2. perc: nem indul jól: most Soós 20-28.

1. perc: jó a kaposvári kísérlet 20-26.

I. negyed (20-24)

10. perc: Rubin és Nyilas akciója villámgyors, utóbbi passzából előbbi szór kosarat 17-20. Drahos triplájával egy pontra jövünk fel 20-21. Wilson büntetői jók - ő Kaposváron 43-at szórt a Szedeáknak. Kutasi büntetői zárják a negyedet 20-24.

9. perc: McKenzie eddig impotens volt támadásban, most azért bedob egy büntetőt. Tőle több kell 13-17. Ismét Werner, végre egy büntetőt elront 13-18. Nyilas faulttal együtt, a kosár remek, a büntető kimarad, a labda viszont nálunk 15-18.

8. perc: Werner eddig hibátlanul büntetőzik 10-17. Csere a Szedeáákban: érkezik Tanács Dukics helyére. Be is mutatkozik, szép akció végén talál be 12-17.

7. perc: hát még ez: Drahos faulttal dobja be, a büntető is jó, egyből 10-15.

6. perc: baj van: Werner kosár plusz büntető. Nyilas felel, kellett 7-15.

5. perc: Soós triplája keserű a szegedi szíveknek 5-9. Wilson is triplát szór, időt kér a Szeged 5-12. Védekezésben szétszórtan kezdünk, hiányzik Kiss Zsolt, ez nem kérdés.

4. perc: Werner remek középtávolija után Dukics még remekebb triplája 5-6. Visszajátszás, labda a Szedeáké.

3. perc: Rubin kihagyja, Soós beemeli 2-4.

2. perc: Rubin hármasa lejön, Wilson egyenlít 2-2.

1. perc: rossz az első kaposvári támadás. Dukics kosarával vezetünk, Rubintól kapta a passzt 2-0.

17.57: a meccset a helyszínen nézi meg Sztojan Ivkovics, a Kecskemét trénere.

17.56: jó hír, hogy hazai pályán először van ott a keretben a nyáron szerződtetett utánpótlás-válogatott Hájer Ádám, aki sorozatos sérülések miatt eddig cserepadra kényszerült.

17.54: minden a helyén, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A Kaposvárból hiányozni fog a vásárhelyi Kováts Róbert, aki sérülés miatt civilben ül a vendégkispadon.

A helyzet a hétközi, pécsi meccshez hasonló, hiszen ismét közvetlen rivális az ellenfél, ráadásul olyan, amellyel szemben idegenben vereséget szenvedett a Szeged (67–74).

– Kaposváron is megvolt az esélyünk a győzelemre, ám akkor nem sikerült ezt kiharcolnunk. Most egyértelmű, hogy nem lehet más célunk, mint a siker – mondta Nyilas István, a Szedeák csapatkapitánya.
A 4. fordulóbeli bajnoki óta erősödött, összébb rázódott a szegedi együttes, de ugyanez igaz a Kaposvárra is, ahol Daniel Werner személyében új légiós is érkezett a két csapat első meccse óta. A Szedeákból viszont kidőlt a kedden megműtött vezér, Kiss Zsolt.

– Annak ellenére, hogy idegenben 7 ponttal kaptunk ki, vasárnap örülnék a legkisebb különbségű sikernek is. Számolgatni még nincs értelme, arra ráérünk az alapszakasz végén – addig úgy kell teljesítenünk, hogy legyen értelme a mateknak – tette hozzá.

A Kaposvár elleni mérkőzés holnap 18 órakor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban, az összecsapás a szegedi oktatási intézményekben tanuló diákok részére ingyenes.

• 2. Hód 2011. január 16. 22:21
    „Ne feledjük el a Kaposvárnak fújó bírókat, akik döntő pillanatokban a Szeged ellen fújtak tévesen!
    McKenzie gyenge, hogy ennyit költsön rá a csapat, jobb lenne másik légiós után nézni!”
  • 1. kukta99 2011. január 16. 21:44
    „Pedig szoritottam !!!!
    <moderálva reklám>”

Bencze Tamás hétfőtől a Falco edzője

Szinte biztos, hogy holnaptól Bencze Tamás váltja a távozó Nikola Lazicsot a Falco NB I A csoportos… Tovább olvasom