2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 35°C Még több cikk.

Sopron-Szeviép Szeged 73-54

Nem sikerült a Szeviép Szeged kosarasainak a bravúr, a bajnoki döntő első mérkőzésén 73-54-re maradtak alul az MKB-Euroleasing Sopron vendégeként. Szerdán az újszegedi sportcsarnokban van esély a javításra.

Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda, bajnoki döntő 1. mérkőzés

MKB-EUROLEASING SOPRON - SZEVIÉP-SZEGED 73-54 (23-15, 17-15, 18-14, 15-10)

Sopron, MKB ARÉNA, vezette: Cziffra Cs. Györffy P. A. Kapitány G.

SOPRON: Milovanovics 8, Honti 8, Macleod 12/6, Holt 21, Horti 8. Csere: Horváth Zs., Horváth L., Eördögh 8, Semsei, Krivacsevics 8, Hadarics. Edző: Székely Norbert.

SZEVIÉP: Németh 8, Fürész 5/3, Maslowski 18/3, Laczi 2, Zserzserunova 10. Csere: Szakács 4, Pusztai, Vincze 4, Russai 3/3. Edző: Donkó Orsolya.

Nyilatkozatok

Székely Norbert, a Sopron vezetőedzője: – Küzdelmes mérkőzésen tudtunk nyerni a remekül felkészített és több taktikai variációt bevető Szeged ellen.

Donkó Orsolya, a Szeviép-Szeged vezetőedzője: – A fáradtság alapjaiban határozta meg a teljesítményünket. Kérünk minden szegedi sportbarátot, szerdán szurkoljon nekünk az újszegedi sportcsarnokban.

Fürész Emőke: – Szomorú vagyok, mert nincs ekkora különbség a két csapat között, és nem lenne jó, ha elrontanánk a csapatról az elmúlt napokban kialakult kedvező összképet. Szerdán mindent megteszünk az egyenlítés érdekében.

4. negyed (15-10)

Laczi még megpróbálkozik egy triplával, de kimarad. Nincs több kosár a meccsen, a Szeviépnek nem sikerül a bravúr, 73-54-re kikap az MKB-Euroleasing Sopron vendégeként.

Laczi büntetőt ront, de a soproni kispad se sziporkázik, Semsei triplája marad ki. Bár az előnyüket nem veszélyezteti fenyegetés.  Russai azért bevágja a hármast. Kár hogy nem előbb. Az utolsó percben Krivacsevics büntetője után 73-54.

Az őrült roham továbbra se lankad, pedig alig több mint 3 perc van vissza. Rengeteg a kimaradt helyzet is fault mindkét oldalon. Eördögh duplája után 20 pontra nő a Szeviép hátránya. Időt kér Donkó Orsolya.

Nagy tempót diktál mindkét csapat, folyamatosan maradnak ki a helyzetek. Macleod és Maslowski töri meg a csendet. A szegedi triplából eredményes. Ismét Masloswki, majd Honti és Eördögh is társul. Kicsit több mint 4 perccel a vége előtt eldőlni látszik a meccs, 69-51-re vezetnek a soproniak.

Indul az utolsó roham. Roham? Zserzserunova triplát ront, Macleod okítja. Laczi majd Eördögh. Nem fáradnak a soproniak. A 3. percben 63-46.

3. negyed (18-14)

Utolsó pillanatokban Holt 19. pontját szerzi. Németh két büntetőt értékesít, de nem csökken a hátrány. Vincze is megtalálta a dobóformáját, reméljük, nem túl későn. Még nem úszott el a hajó. 58-44.

Ismét Németh-Honti párbaj. Döntetlen. Eördögh is betalál. De rosszkor.
Zserzserunova büntetői viszont a legjobbkor jöttek. Csak ne állna meg a pontgyártás itt. 54-40.

Németh majd Honti büntetőzik sikeresen, majd Szakács duplája a szegedi ráadás. Az 6. percben 50-36.

Közel 3 perc telik el az első szegedi kosárig. Zserzserunova folytatja a termelést. 46-32. Milovanovics tesz róla, hogy ne reménykedjünk. Azért még nincs vége. 48-32.

Két perc elteltével Horti és Holt kosarával tovább nő a soproni előny. Most kellene rákapcsolni. 44-30. Holt kegyetlen, ismét bevágja a duplát. A 3. percben már 16 ponttal vezetnek a hazaiak.

Semmi kétség, hatalmas csatát vív egymással a két csapat. A hazaiak előnye az utolsó percre vált magabiztossá, a szegediek ott loholnak a soproniak nyakán. A meccs nem lefutott, a mérkőzés elején mutatott játékkal még bármi lehet. A Szeviép nem nyugszik bele az eredménybe, ez biztos, így a Sopron a lefújásig nincs biztonságban.

2. negyed (17-15)

Holt is sziporkázik. Jó lenne elvenni a kedvét. Utolsó másodpercek, talán még faraghat a hátrányból a Szeged. Nem sikerült, Milovanovics majd Macleod triplával tesz róla, hogy biztos legyen a soproni vezetés. 40-30.

Horti majd ismét Maslowski. Elképesztő, mit művel ma az amerikai.  Zserzserunovára se lehet panasz, kosáraval 1 pontra jön fel a Szeviép. Milovanovics még a kis örömünket is elveszi. Két perccel a félidő vége előtt 33-30.

4. percben Szakácsnak is megvannak az első pontjai, majd Maslowski szárnyal tovább. Ismét ott lohol a Szeviép a hazai gárda nyakán. A 6. percben 29-26.

Krivacsevics és Honti. Nem bírnak magukkal a soproniak. Maslowski ismét, ő is lassan közeledik a 10-hez. Horti büntetőből. Jaj. A 3. percben 29-22.

Ismét jól indul a negyed, Németh büntetőt, Maslowski egy duplát értékesít, majd hogy szép sorminta legyen, ismét Maslowski. Már csak 3 pont a hazai előny! 23-20.

1. negyed (23-15)

Utolsó perchez közeledünk az első negyedben. Holttal valamit kellene csinálni, mert már 10 pont felett jár. Eördögh hármasa most kimarad. Szerencse. 23-15. Zserzserunova még próbálkozik, de nincs szegedi kosár.

8. percben a szegedi időkérést követően Zserzserunova büntetőből eredményes, majd Kirvacsevics is társul. Nem csökken a hátrányunk. 19-13. Megúsztuk kosár nélkül a támadást, a hazaiak viszont nem, Maslowski duplája nagyon kellett. 19-15.

6. percben Vincze ismét előnyhöz juttatja a Szeviépet, majd Macleud ismét a Sopront. A 7. percben Holt tesz rá még egy lapáttal. 17-12.

Holt nem hagyja annyiban a dolgot, a 4. percre kiegyenlítenek a hazaiak. Maslowski büntetői után azonban ismét a Szeviépnél az előny. 9-10. Macleod is a vonalnál, sajnos ő sem hibázik. 11-10.

Szép kezdés: Fürész triplával és egy duplával köszön be a soproni közönségnek. Horti és Milovanovics tartja vele a lépést, de Zserzserunova szerzi vissza az előnyt. Csak így tovább lányok! 5-8.

Pár napos pihenő után hatalmas feladat előtt állnak a Szeviép Szeged kosarasai. Ma este 18 órakor a bajnoki döntő első mérkőzésén Sopronban lépnek pályára Fürészék.

Idegenben a Pécs ellen aratott győzelem után már nincs lehetetlen a szegedi lányok számára. Ma mégis minden erejükre szükségük lesz, ha meg akarják szorítani a Sopront. Itthon már sikerült megverni őket.

• 10. 620829 2009. április 20. 22:21
    „HAJRÁ CSAJOK-ÍGY IS TI VAGYTOK A SZEGEDI FIÚK MINTAKÉPEI KÜZDÉSBŐL ÉS AKARÁSBÓL!
    CSAK DÍCSÉRETET ÉRDEMELTEK!”
  • 9. mordon 2009. április 20. 20:24
    „Ez esetben 16:30 ra legyen kint aki tud!! :D
    Amugy köszi az infót ez új volt nekem...”
  • 8. gunar 2009. április 20. 19:55
    „a szerdai meccset 16:30-ra hozták előre. gondolom a Beton meccs miatt.”
  • 7. mordon 2009. április 20. 19:50
    „Nem baj lányok, majd itthon meglesznek mint a multkor!

Mindenki aki teheti jöjjön szerdán 16:45-től a Sportcsarnokba mert ezek a lányok megérdemlik a szurkolást!
    HAJRÁ SZEVIÉP SZEGED!!!!!”
  • 6. jobbikosember 2009. április 20. 19:47
    „szerdán kimegyek!”
  • 5. zehn 2009. április 20. 19:38
    „Nem baj lányok, itthon 4000 ember előtt elkapjuk őket!!!!”
  • 4. Tapmancs 2009. április 20. 19:13
    „Hajrá Sopron!”
  • 3. babikaa 2009. április 20. 19:04
  • 2. gszlaszlo 2009. április 20. 18:46
    „Kérem a közvetítő nénit/bácsit, hogy most a szünetben javítsa a helyesírási hibákat. Legalább a neveket! Köszönöm!”
  • 1. zehn 2009. április 20. 18:00
    „Hajrá lányok, mindent bele! Jellemző, hogy a magyar női kosálabda bajnoki döntő helyett a sportcsatorna egy három napja lejátszott focimeccset ismétel. Gratulálok!”

Nemzetközi siker küszöbén a Szeged Beton

A Szeged Beton történetének legnagyobb sikerét érheti el szerdán, ha legalább 3 góllal megverik a görög Panionioszt. Tovább olvasom