2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 10°C | 20°C

SÖrdögök: visszafordulás a pokol kapujából

Parádés kezdése ellenére vereséget szenvedett a Bodrogi Bau a férfi kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában. A két kulcsjátékosa nélkül kiálló Sopron Viggiano és Lakatos remeklésével közel húszpontos hátrányból állt talpra.
A legjobb nyolc közé jutásról ábrándozó soproniakat rövid időn belül két meglepetés is érte, a második lehetett a fájdalmasabb. A sérült Leskót és Franát nélkülöző vendégek azt még csak-csak elviselték volna, hogy Czuprák László, a Bodrogi Bau trénere Freeman helyett Böszörményit jelölte a kezdőötösbe, a három perc után feljegyzett 13–0-s vásárhelyi vezetés viszont a meccs egészére komoly hatással volt. A Kosársuli tizenhárom pontjából Brooks egymaga tizenegyet szerzett, és jó ideig úgy tűnt, a Sopron csapatán Meszlényi Róbert időkérése sem segített. A sÖrdögök 29–12 után „szálltak le a buszról", Lakatos és Pojbics tripláival röpke két perc alatt 12–3-as sorozatot produkáltak, a negyed végéig nyolc pontra csökkentve hátrányukat.

Arra persze senki sem számíthatott, hogy a nyitány 80 százalék körüli vásárhelyi mezőnymutatója a folytatásban is megmarad, a törvényszerű visszaesést gyors indításból szerzett kosarakkal büntette a látogató. 38–33-nál éppen forrósodni kezdett volna a helyzet, amikor Brooks ismét kézbe vette az események irányítását: előbb Freemant segítette hozzá egy zsákoláshoz, majd további hattal gyarapította saját pontjai számát. A két csapat közötti különbség azonban az amerikai hátvéd sziporkái ellenére sem nőtt tovább, honfitársa, Jeff Viggiano ugyanis négy duplával tartotta a lelket az övéiben.

A vadnyugati regényeket idéző lövöldözésnek a nagyszünetig 54–50-es vásárhelyi előny lett a vége, ám a harmadik negyed elején a Sopron fél perc alatt ledolgozta hátrányát, és minden kezdődhetett elölről. A záró szakasz előtt 77–74-re a sÖrdögök vezettek. Ahogyan közeledett a hajrá, úgy pörögtek egyre gyorsabban az események. Hat perccel a vége előtt Gémes három büntető után egy triplát is berámolt, mire 84–84 után Lakatos csípőből egy hármassal válaszolt. Az egyre jobban fáradó vásárhelyi játékosok képtelenek voltak átlépni az őket sújtó téves bírói ítéleteken, így a 37. percben 86–93-as állást jegyezhettünk fel. A hitét vesztett Kosársulinak nem volt esélye a fordításra.

Czuprák László: – Két bírói fújásnak köszönhetően nyert a Sopron.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Soproni sÖrdögök 91–100 (32–24, 22–26, 20–27, 17–23)

Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 22. forduló. Vásárhely, 600 néző. Vezette: Földházi, Hegedűs, Gál.
Bodrogi Bau: Drahos 12/6, BROOKS 30/9, Böszörményi 6, Kováts 7, GÉMES 21/6. Csere: Freeman 15/3, Babut, Szögi. Edző: Czuprák László.
Sopron: Bradley 16/6, LAKATOS 30/18, VIGGIANO 20, Körtélyesi 5, Boldizsár 8. Csere: Pojbics 9/3, VESZTERGOM 12. Edző: Meszlényi Róbert.

• 5. cikkes 2008. március 24. 18:28
    „Én nem láttam a meccset, de az első negyed kivételével a másik három játékrészt megnyerte a vendég csapat! Nem hiszem, hogy 2 bírói fújásnak köszönhetően nyert a Sopron!?
    Nem sok embert fog meg a vásárhelyi kosárlabda, ez tény. Ennek köszönhető a kis B közép, de ők legalább szurkolnak!!! Példát vehetnének róluk azok az emberek, akik melegedni járnak a meccsekre!”
  • 4. Haha 2008. március 13. 21:36
    „Azért ennyit nem fújtak be a bírók.. számold össze hány labdát adott el a vásárhely.. nem volt nagy meccs.. de "tetszik", hogy a vásárhelynek kis alsósókból áll "B közepe" :)”
  • 3. i 2008. március 13. 20:10
    „Ilyen bírókat h lehet egy meccsre küldeni???Hihetetlen miket fújtak de a Vásárhely mindig ilyen rossz fújásokat kap:(”
  • 2. i 2008. március 13. 20:10
  • 1. N 2008. március 13. 11:18
    „Képeket hol lehet meglelni a meccsről?”