2018. 05. 25. péntek - Orbán 17°C | 27°C Még több cikk.

Spanyol bronz, svéd bánat: SWE-ESP 23-24

Malmö – Spanyolország győzelmével ért véget a 22. férfi kézilabda-világbajnokság bronzmérkőzése. A második félidő valamivel látványosabb, szebb játékot hozott, a házigazda svédek végül érem nélkül maradtak.
Svédország–Spanyolország 23-24 (11-11)
22. férfi kézilabda-világbajnokság, Malmö, Svédország. Bronzmérkőzés.  Vezeti: Krstic, Ljubic (szlovének)

60. perc: A spanyolok roppant taktikusan, apró szabálytalanságokkal lepörgették a hátrralévő fél percet. Spanyolországé a bronzérem.

60. perc: Larholm hozza vissza a halvány svéd reményeket, 23-24. Spanyolország időt kér.

59. perc: Doder lövését védi Sterbik, ezt már csak elbukhatják a hispánok.

Källman úszik a levegőben. A lefújás után pedig a könnyeiben.

58. perc: Alberto Entrerios talpról, 11 méterről "atombombáz" a svéd kapuba, 22-24.

57. perc:
Morros lesáncolja Carlént, eldőlhet a meccs.

57. perc: Aguinagalde veszi vissza a vezetést, 22-23.

56. perc:
Juan Garcia ejti ki a Selectet, a másik oldalon Ekberg egyenlít, 22-22.

55. perc:
Petersen lövését Sterbik védi.

55. perc: Gurbindo szélről, befutásból lő szép gólt, 21-22.

54. perc:
Källman belehal az egyeníltésbe, Aguinagalde jogosan kap kettő perces kiállítást, 21-21.

54. perc:
Aguinagalde lövését Sjöstrand védi.

53. perc: Larholm blokkolt lövését lekapja Sterbik.

52. perc: Alberto Entrerios is érvénytelen gólt lőtt.

51. perc: Doder hiába lő a kapuba, a gól érvénytelen.

51. perc: Canellas lő csúnyán fölé.

Karlsson igyekszik túljárni Sterbik eszén. Nem mindig sikerült.

50. perc:
Doder zuhan be a spanyol hatosra, de Sterbik eszén nem tud túljérni.

49. perc: Källman hozza megint közelebb a svédeket, 20-21.

48. perc:
Raul Entrerios duplázza meg újra a spanyol előnyt, 19-21.

47. perc:
Doder a 47. perc végén préseli kapuba a labdát, senki nem tudja, hoygan jutott el a laszti a hálóig, 19-20.

46. perc:
Alberto Entrerios Sjöstrand fejéhez lövi a Selectet, 18-20.

46. perc:
Källman is megijedt Staffan Olsson nézésétől és gyorsan lőtt egy gólt, 18-19.

45. perc:
Gurbindo talpról lő mellé.

Viva Espana! Vajon ezt kiáltja Morros?

44. perc: Larholm megemberelte magát, 17-19.

44. perc:
Garcia Parrondo príma szélsőgóljával 16-19. Staffan Olsson időt kér, hátha sikerül megállítani az Armadát.

43.perc: Entreriosok egymás között: Raul passzolt Albertónak aki két gólra hizlalja a spanyol előnyt, 16-18. Zsinórban öt gólt dobtak a piros mezesek.

42. perc: Svédország megzavarodott, a spanyol fal (nem abban az értelemben) összeállt, újra hibáztak a házigazdák.

Sjöstrand vicsorgása nem mindig volt hatásos.

41. perc: Gurbindo egészen kényesen játszott be Aguinagaldénak, aki hetest harcol ki. Most Juan Garcia áll oda, Sjöstrand lába között pattintja be a Selectet, 16-17.

40. perc: Újabb támadást ront el a házigazda, Gurbindo feltartóztathatatlan, 16-16.

39. perc:
Sterbik védi a gyenge svéd próbálkozást. Garcia Parrondo hozza közelebb a hispánokat, 16-15.

38. perc: Gurbindót mészárolják le a svéd hatosfalban, Källmant le is ültetik két percre. Hetest kapnak a spanyolok, újra Iker Romero áll oda, Sjöstrand véd, a kipattanó a hibázóhoz kerül, Romero másodikra nem rontja el, 16-14.

38. perc: Spanyolország rosszul cserélt, két perces büntetést kaptak. Du Rietz lövését védi Sterbik.

37. perc: Alberto Entrerios lövés helyett passzolt, senki nem számított rá.

Juan Garcia öröme. Volt miért üvöltenie.

37. perc: Jernemyrt zavarják le két percre úriemberhez méltó módon a szlovén bírók.

36. perc: Canellas dühében lő szerencsés gólt, majd Carlén megtáltosodását használja ki Svédország, 16-13.

36. perc:
Gurbindo a kapufára, Carlén a kapuba lő, már három a svéd előny, 15-12.

35. perc:
Beállóból Larholm eredményes, 14-12.

35. perc:
Du Rietzet ütik le lövés közben, meg sem érezte a svéd lövő.

33. perc: Iker Romero rontja el a spanyol támadást. Majd Carlén hibáz a másik oldalon.

33. perc: Carlén gyorsan visszaveszi a svéd előnyt, 13-12.

32. perc:
Aguinagalde egynelít, miközben majdnem megfojtották beállósból, 12-12.

31. perc:
Sjöstrand is úgy kezdi a második félidőt, ahogy az elsőt abbahagyta. Az ellentámadásból Du Rietz szerzi a második jétékrész első gólját, 12-11.

31. perc:
Ekberg lövését Sterbik nagyon könnyen védte.

31. perc: Svédország kedzte a második játékrészt.

Lehetne még jobb, még látványosabb meccs is, de igazából nem apanszkodhatunk. A félidő elején a bírók, majd a két kapus volt a főszereplő, végül a játék lett a fontos. Vajon lesz hosszabbítás?

30. perc: Iker Romero az utolsó pillanatban egyenlít. Zseniális figura végén lőtt gólt Spanyolország, 11-11.

30. perc:
Källman harmadik góljával 11-10. Spanyolország időt kért.

29. perc: Ugalde egyenlít az emberelőny végén, 10-10. Majd leküldik két percre a bírók.

28. perc: Du Reitz is belőtte magát, 10-8. Gurbindo pattintja be a spanyolok kilencedik találatát, 10-9.

27. perc:
Aguinagalde hetest harcol ki, és kiállíttatja Jakobssont kettő percre. Iker Romero a kapufára bombázza a büntetőt.

27. perc: Källman már nem hibázza el: indításból veri be a kilencedik svéd gólt, 9-8.

25. perc:
Sjöstrand újra a helyén, Rocas ziccerét spárgázza ki - kétszer egymás után. Az "ellenziccernél" Sterbik parádézik. Most a kapusokról szól a meccs, a lövők teljesen elgyávultak.

Gurbindo meghatározó játékosa volt a spanyol csapatnak.

25. perc: Aguinagalde újra egyenlít, 8-8.

24. perc:
Iker Romero lövése is bepattan Sjöstrandról, az ellentámadásnál Sterbik bravúrral véd, Larholm szedi össze a kipattanót, és nem hibáz, 8-7.

23. perc:
Du Reitz rombol be a spanyol hatos falba és Sterbik szeme közé lövi a Selectet, 7-6.

23. perc:
Sjöstrandról bepattan Gurbindo lövése, spanyol egyenlítés, 6-6.

22. perc:
Sterbik belejött: Carlén lövését gond nélkül védte.

21. perc: Romero csak azért lőtt kapura, hogy ne legyen passzív, Sjöstrand simán védi, az ellentámadásnál már bravúrra volt szüksége Sterbiknek. Hozta is magát a vajdasági kapus. Svédország időt kért.

19. perc: Most viszont tehetetlen volt, Källman lövését nem foghatta, 6-5.

18. perc:
Sterbik is bemutat egy bravúrt: Raul Entrerios rossz bejátszása után véd egy svéd ziccert.

17. perc: Nem sokáig: Aguinagalde egyenlít, 5-5.

16. perc:
Sjöstrand bravúr, Alberto Entrerios lövését szedte ki, az ellentámadásból Larholm nem hibázik, először vezet a házigazda, 5-4.

16. perc:
Du Reitz durrant kapu fölé.

Ekberg teszteli Sterbiket.

15. perc: Rocas zuhan be a svéd hatosra. Büntető nincs, a svédek jöhetnek. Az esetnél a svéd szélső, Doder megsérült. A bírók svéd gólhelyzetnél állították meg a játékot...

14. perc:
Jakobsson talpról, takarásból. Sterbik semmit nem látott belőle, 4-4.

13. perc:
Újabb Sjöstrand védés, eddig 11/7 a mutatója.

12. perc: Sjöstrand tartja meccsben a házigazdákat, két fantasztikus ziccert véd ki egymás után.

11. perc: Carlén ezúttal kettő percet "harcol ki" - magának. A szlovének eddig talán többet szerepelnek a kelleténél.

10. perc: Carlén ezúttal betalál, nem is akár hogyan, 3-4.

9. perc:
Raul Entrerios lő egészen kiváló módon a svéd kapuba, 2-4.

8. perc:
Dodernek csinálnak ziccert a társak, él is lehetőséggel, 2-3. Majd gyors spanyol-svéd-spanyol ziccerhibázás. Nagy a kapkodás.

8. perc: Újra a spanyolok jönnek, miután Carlén elrontja, Canellas is megteszi. Eddig nem túl szép a meccs.

7. perc: Iker Romero szépen teszi be a büntetőt, 1-3.

6. perc:
Maqueda körülbelül 56-ot lépett a labdával, de a szlovén bírókat nem ez érdekelte, svéd kiállítást fújnak, majd hetest kapnak a spanyolok.

Larholmot alaposan meggyötörték Malmöben.

5. perc: Canellas is rájött, semmi értelme tökölni, egyből a kapuba zúdít, 1-2.

4. perc:
A spanyolok maguk sem tudták, hogyan akarnak kapura lőni, el is rontják, az ellentámadásnál Karlsson nem sokat vacakol, 1-1.

3. perc:
Maqueda lövi az első gólt, 0-1.

2. perc:
A svédeknek is támadó szabálytalanságot fújnak a bírók.

2. perc: Aguinagaldét egyből lezavarják két percre a szlovének.

1. perc: Elveszik a szlovén bírók a labdát a spanyoloktól.

1. perc: A spanyol válogatott kezdi a bronzmérkőzést.

14:25 Köszöntünk minden olvasót, aki velünk követi nyomon a férfi kézi vébé bronzmeccsét! Malmőben épp a csapatok bemutatása zajlik, majd jönnek a himnuszok, és végül kezdetét veszi az utolsó előtti meccs.

Korábban írtuk:
Lehet-e akarni a bronzérmet? Lehet, sőt kell is. Ennél a két csapatnál nem lesz gond az akarással. A svédek házigazdaként mindenképpen szeretnének érmet nyerni, a spanyolok pedig talán abban bíznak a 2005-ös tunéziai világbajnokság után újra dobogóra állhatnak, hogy érmes házigazdaként várják a vetélytársakat 2013-ban.

Út a kisdöntőig
A spanyol válogatott mérkőzései
(ha a párosításra kattint, akkor a játékosok, ha az eredményre, akkor a mérkőzés statisztikai lapját éri el)

Csoportmérkőzések az A jelű hatosban
Spanyolország–Bahrein 33–22 (16–8)
Tunézia–Spanyolország 18–21 (7–9)
Spanyolország–Németország 26–24 (13–13)
Spanyolország–Egyiptom 31–18 (14–9)
Franciaország–Spanyolország 28–28 (18–13)

6. Bahrein 5 1 0 4 105–166 2

Morros szeretne tapsolni a spanyol csapat utolsó mérkőzésének a végén is. Fotó: MTI/Reuters

Középdöntő I. csoport
Spanyolország–Norvégia 32–27 (15–12)
Izland–Spanyolország 24–32 (10–20)
Spanyolország–Magyarország 30–24 (13–13)

6. Chile 5 0 1 4 117–167 1

A dánok ellen egy picit el voltak szontyolodva Staffan Olssonék (középen, áll). Ma a spanyolok ellen biztosan nem akarnak lógó orral lejönni a pályáról. Fotó: MTI/Reuters