2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Sport-szelet - hírek Csongrád megye sportéletéből, 2011.02.08.

Szegedi budoérmek

Eredményesen szerepeltek a szegedi Temesy Team budósai a Makó Budo Klub által szervezett I. ContiTech-Budo Kupán. Kothencz Ferenc két kategóriában is az élen végzett, Zámbó Dávid pedig két második hellyel zárt. Rácz Róbert szintén két ezüstérmet nyert, Németh Viktor egy arany- mellett kétszer bronzérmet szerzett.

Az Egerrel kétkapuztak

A női vízilabda OB I legutóbbi bronzérmese, az Eger csapata három napon át a Taylor&Nash Universitas Szegednél vendégeskedett. Dalmády Szandráék négyszer kétkapuztak a hevesiekkel, az összes gyakorláson egál körüli eredmény született. A bajnokság hat legjobb együttesének küzdelme több mint két hónap után szerdán folytatódik: a szegediek a címvédő Dunaújvároshoz utaznak, míg a Hungerit-MetalCom Szentes Egerben ugrik vízbe.

Íjászok Telkiben

A Telkiben megrendezett Szent Sebestyén-kupa minősítő teremversenyen a szegedi Univerzális Természetjáró Club Íjász SE utánpótláskorú versenyzői kiválóan szerepeltek: Szőke Elizabet csigás serdülő kategóriában országos csúcsbeállítással első lett, Banda Árpád olimpiai kadett, míg Linszter Sebastian olimpiai ifjúsági kategóriában nyert. Csigás serdülőben Kamasz Tamás Ákos 2., Harkai Dénes 3., Gyólai László 4. helyen végzett. Olimpiai női kategóriában Varga Zsuzsa 2. lett.

Tornát nyert a KSZSE

Debrecenben rendezték meg a Főnix-kupa utánpótlás kézilabdatornát. A Kézilabda Szeged SE két korosztállyal képviseltette magát, a 2000-ben születettek (Gedai Csenge, Török Lili, Frányó Laura, Kovács Noémi, Koltai Rebeka, Szokolai Bettina, Simon Armilla, Bognár Anna; edző: Czesznak György) veretlenül végeztek az élen, míg az 1999-esek ötödikek lettek.