2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Stabilan állt a Pick-fal

Szeged – Tizenkét percig volt izgalmas a férfi kézilabda bajnoki elődöntője, a Pick Szeged–Csurgói KK összecsapás. Ezután Juan Carlos Pastor együttese olyan játékkal rukkolt elő, hogy a vendégeknek esélyük sem volt. A két győzelemig tartó párharcban a szegediek 1:0-ra vezetnek.
Pick Szeged–Csurgói KK 30–23 (14–8)
Férfi kézilabda NB I, elődöntő, első mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Pick Szeged: MIKLER – Parrondo 2, Balogh 2, Mindegía 1, Zubai 1, ILYÉS 5, Vadkerti A. Csere: Tatai (kapus), Larholm 6/2, BLAZEVIC, Vranjes 2, PRCE 4, Ancsin 1, LASZICA 3, Kekezovics 2, Hegedüs 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Csurgói KK: Wyszomirski – AGUIRREZABALAGA 5, Szavics, Herbert, Borsos, PORDÁN 4, Puhovszkij 3. Csere: Pallag (kapus), Lele 1/1, Nagy 1, Vadkerti G., Grebenár 1, GAZDAG 5/2, Országh, Oláh G. 3, Döme. Vezetőedző: Imre Vilmos.
Hétméteres: 3/2, illetve 3/3.
Kiállítás: 6, illetve 10 perc.
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása:
1:0 a Pick Szeged javára.

Sima volt. 12 percig volt igazán csata, utána a Pick Szeged védekezése olyan szinten összeállt, hogy a Csurgói KK játékosai nem tudtak mit kezdeni vele. Ekkor még döntetlen volt az eredmény, utána viszont esélyt sem hagyott a hazai csapat. Szokás szerint, mondják erre a drukkerek, hiszen az újszegedi sportcsarnokban mindig nagy különbséggel nyer a Pick. Mindenképpen biztató volt, hogy az elmúlt időszakban csődöt mondó védelem most olyan stabilan állt a lábán, mint amit megszoktak a drukkerek. Nem is nagyon mertek lőni a vendégek, igaz, nem is kerültek olyan helyzetbe.

Az első lépés a fináléért: Pick Szeged-Csurgó. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Ha nincs Pordán Bálint, akkor már azelső félidőben tetemes lett volna a hazai előny. Az első 30 percben Ilyés Ferenc szülei legnagyobb örömére eredményesen játszott. A válogatott játékos édesanyja és édesapja ott drukkolt a lelátón. A 48. percben jött el a szurkolók ideje, Laszica két remek gólja után számolhatott: tíz lett a különbség (24–14). Pastor mester ekkor megtehette, hogy jó néhány kulcsjátékosát pihentesse a vasárnapi Sporting Lisszabon elleni EHF-kupa-visszavágóra, ahol kétgólos hátrányt kell ledolgoznia a magyar csapatnak. Szerencsére az izgalom elmaradt, ez amúgy is az idegenbeli meccseket jellemzi, így könnyed, önbizalom-növelő meccsel hangolt a jóval komolyabb feladatra, hiszen minden szegedi álma, hogy ott legyen a csapat az EHF-kupa legjobb négy együttese között, és utazhasson Berlinbe.

Ma már 15 órától az újszegedi sportcsarnokban elővételben lehet belépőt vásárolni, a pénztár 18.30-ig lesz nyitva.

Juan Carlos Pastor: – Főleg az első félidőben játszottunk jól, a védelemmel elégedett voltam, ekkor meg is tudtunk lépni. Fontos volt, hogy mindenki pályára léphetett, ilyen teljesítményre lesz szükségünk vasárnap is.

Online közvetítésünket itt olvashatják el újra. >>>

Kikelet-kupa Szegeden

Szombaton ismét benépesül az újszegedi Kisstadion, 10 órakor kezdődik a Kikelet-kupa utánpótlás labdarúgótorna. Tovább olvasom