2017. 11. 20. hétfő - Jolán 1°C | 8°C Még több cikk.

Sulc 17-esével: Pick Szeged-Minszk 37-34 (20-18)

Rendkívül feszült hangulatú mérkőzésen Fero Sulc extra klasszis játékával, egy gólzáporos meccsen végül 37-34-re bedarálta a Pick Szeged a Dinamo Minszket. A fehéroroszok az első félidőben még egyenlíteni is tudtak, ám a második játékrészben végig vezetett a Szeged.

Pick Szeged-Dinamo Minszk 37-34 (20-18)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 7. forduló, 3000 néző.
Vezeti: Sorin-Laurentiu Dinu és Constantin Din (románok).
Pick Szeged: MIKLER - Stranovsky 1, LÉKAI 5, SULC 17/3, ZUBAI 1, KATZIRZ 5, Vadkerti 1. Csere: TATAI (kapus), Bajorhegyi, Herbert, Törő 3, Baláz, Grünfelder, Butenko 4. Edző: Skaliczki László.
Dinamo Minszk: Koshovy - RUTENKA 4, Shylovich 3, Babichev 2, Cepulis 4, PUKHOUSKI 9/1, Kazhaneuski 2. Csere: Petkevicius (kapus), Atman 5/1, ONUFRIYENKO 4, Tsitou 1. Edző: Szergej Bebesko.
Hétméteres: 5/3, illetve 4/2.
Kiállítás: 10 perc, illetve 18 perc.

Skaliczki László: - Nehéz sorozatban vagyunk, és a Minszk is rutinosabb lett a sorozatos BL-terhelésnek köszönhetően, így nem volt könnyű a helyzetünk. Sulc extra teljesítménye mellett amikor kellett, Katzirz és Lékai is hozzátett a góljainkhoz, ennek és közönségünknek is köszönhető a siker. Örülök a nyolc pontnak, de továbbra is dolgozunk a hiányosságaink kiküszöbölésén.

Szergej Bebesko: - Érdekes, sokgólos meccs volt, közönségszórakoztató játékkal rukkolt elő mindkét csapat. Támadásban nem tudtunk mit kezdeni a Pick Szegeddel és Sulc teljesítményével, elsősorban neki köszönhetik és a közönségük támogatásának a sikert.

Egy rendkívül feszült mérkőzésen, elsősorban Sulc kiváló játékával megnyertük ezt a nagyon fontos BL-találkozót.

Szakkommentár Gyúrós: Szerintem egy pillanatig sem volt benne a vereség ebben a meccsben. És bár Mikler is jól védett, Tatai remeklése is kellett a győzelemhez. Sulc elképesztő teljesítményt nyújtott, 17 gólja magasan gólrekord az idei sorozatban.

60. perc: Bajorhegyi lövését védi a fehérorosz kapus. Majd Tatai is véd még egyet. Az utolsó támadást elszórakozzuk.

60. perc: Cepulis még közelebb hozza a Minszket, de már nem fognak utolérni minket, Skaliczki mester időt kér egy utolsó nagy figurához, 37-34.

59. perc:
Onufriyenko szépít, 37-33.

58. perc: Katzirz áll oda a heteshez, de ő is kihagyja. Szerencsére a csarnok tetejéig pattan a labda, így újra mi támadunk. Sulc él is a lehetőséggel, 37-32.

Kulcsmeccs: Pick Szeged-Minszk. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

57. perc:
Lékai kipihente magát, 36-32. Majd újabb Tatai-bravúr.

56. perc: Tatai is skandáltatni akarja a nevét, ezúttal Kazhaneuski kísérletét spárgázza ki.

55. perc: Lékai góllal tér vissza a második félidőre, 35-32.

55. perc:
Tatai veri át Pukhouskit, a Dinamo tizese a kapusunkba lövi a hetest.

54. perc: Butenko lövése nem jut el a hálóig, mégis gól, Pukhouski felel rá, 34-32.

53. perc:
Shylovich befordul a hatoson, 33-31.

52. perc: Sulc, majd Babichev, 33-30.

51. perc: Atman sajnos újra a kézilabdával foglalkozik, 32-29.

50. perc:
Ismét Pukhouski hozza közelebb a Dinamót, 32-28.

50. perc: Törő, ahogy szokta, felkanyarodik a sarokból és bevágja a jobb alsóba, 32-27.

49. perc:
Rutenka támadás közben állíttatja ki magát, Tatai újra ziccert fog.

Pick Szeged-Minszk. Fotó: Schmidt Andrea

48.perc: Zubai elzárásban is zseniális, Sulc él most a lehetőséggel, 31-27.

47. perc: Sulc forgálcsolja szét a jobb kapufát hetesből. Kár érte. Babichev a gólja után két percet érően szabálytalankodott.

47.perc: Babichev ejti át Tatait, 30-27.

45. perc:
Zubai csinál helyet Stranovskynak, a szélső kihasználja a folyósot, ahogy Butenko is, 30-26.

45. perc:
Onufriyenko kettős hátrányban gólt dob a Dinamónak, majd Koshovy véd, 28-26.

44. perc: Bebesko máshogy oldja meg a "hűtést", időt kér a Minszk.

44. perc: Most az igazságtevő Butenko akart bosszút állni. Elvesztették a kontrollt a meccs fölött a román bírók. Cepulist állították ki végül, de nagy a fejetlenség. Jó lenne egy Pick-gól, hogy helyreálljon a rend és a nyugalom.

43. perc: Atman akart balhézni, Butenko vitte arrébb. A csetepaté után a provokátort büntették.

42. perc: Törő fut be, majd a másik szélsőnk, Stranovsky villan, 28-25.

41. perc: Egy szabaddobást háromszor végez el a Dinamo, nekik megérte: Onufriyenko bedobja, 25-24, Katzirz nem vacakol ennyit, 26-24.

39. perc:
Max a maximumon: Butenko révén 25-23, Tatai újra megőrjíti a minszkieket.

38. perc:
Rutenka vágja be a szélről, 24-23.

37. perc: Eddig gólpárbaj, Sulc nálunk, Cepulis náluk, 24-22.

36. perc:
Pukhouski hetesével nem bír Tatai, a Minszk meg Törővel, Tatai mindenkinek leordítja a haját, mert Onufriyenko is gólt lő, 23-21.

34. perc: Butenko első lövéséből első gólját lövi, Rutenka válaszol, majd Sulc meglövi első gólját a második félidőben, 22-19.

33. perc:
Tatai 3/3, közben Lékai lő mellé.

32. perc: Tatai: 2/2.

32. perc: Tataival kezdünk, aki rögtön be is mutatkozik, hetest fog.

31. perc: A Minszk kezdte a második félidőt.

A szünetben köszöntöttük a Szeged Volán SC 1975-ös NB I/B-s bajnokcsapatát.

Egy perc alatt sikerült kijavítani a srácoknak azt, amit majdnem elrontottak a félidő végére. Sulc zseniális, reméljük a második félidőben kitart legalább az ő lendülete és ha nyolc góllal nem is, ahogy Gyúrós kolléga jósolta, de győzni azért győzünk majd.

30. perc: Elrontott Dinamo támadást büntet meg Fero, 20-18.

30. perc:
Sulc visszaveszi az előnyt, 19-18.

29. perc:
Utolértek minket: Shylovich, 18-18.

28. perc: Tsitou kap pacsit, 18-17.

28. perc: Vadkertit állítják ki a románok.

28. perc: Egy szlovák legény azért csak talpon van: Sulc a Tarafexről zúzza szét a bal felsőt, 18-16.

27. perc: Kazhaneuski egy gólra hozza fel a Dinamót. Picit válságban vagyunk. Jöjjön már a szünet! 17-16.

26. perc: Herbert bemutatja az év blokkolását, hiába, mert Stranovsky nem tud élni a lehetőséggel.

25. perc: Zubai kiállítása miatt 5-4-re játszunk. Sulc használja, ki, hogy nincs tömeg a pályán. Nem védekezünk, Pukhouski, majd Cepulis hozza közelebb a Minszket, 17-15.

25. perc:
Pukhouski 15-12, majd Katzirz 16-12, közben Tsitou is kiállt a Dinamóból, így kettős emberelőnyben kapunk gólt, Shylovich talál be, 16-13.

24. perc:
Nekünk sincs szerencsénk a kínaival, Stranovsky ejti a kapufára a lasztit.

23. perc: Cepulis pihenhet, miután Katzirz arcába tenyerelt, két perc.

22. perc: Pukhouski csökkenti a hátrányt, 15-11.

21. perc: Sulc ismét, újra hetesből, 15-10.

20. perc:
Törő fülel le egy minszki kínait, az ellentámadást elrontjuk, a Dinamo lerohanásából Kazhaneuski eredményes, 14-10.

19. perc: Gyúrós kolléga extázisban: Sulc lő ismét gólt, 14-9. Felhangzik a Roli, Roli is, hiszen Mikler beheggesztette a kaput.

18. perc: Atman jó, sajnos, 13-9.

18. perc:
Eddig előny a hátrány: Katzirz talál be, 13-8.

17. perc:
Herbert kap kettő percet.

17. perc: Lékai újra gólt lő, kellett az előny stabilizálásához, 12-8.

16. perc:
Két elrontott támadás után Skaliczki mester kér időt.

16. perc: Rutenka fut be beállóba, érkezik is a labda, 11-8.

15. perc:
Vadkerti akart elegáns gólt lőni, nem sikerült.

14. perc: Pukhouski bizonyítja, miért ő a tizes a Minszkben, 11-7.

13. perc: Sulc indulócsel, majd pattintott lövés a jobb oldalra, ennyire egyszerű játék a kézilabda, 11-6.

12. perc:
Rutenka hozza közelebb csapatát, 10-6.

Szakkommentár Gyúrós:
11 perc után kijelenthető, hogy a Pick jóval nagyobb játékerőt képvisel a Minszknél és csak kisiklás volt az idegenbeli vereség, legalább nyolc góllal nyerünk ma.

12. perc: Két elrontott Dinamo-támadás egymás után: előbb Sulc, majd Lékai lő ziccert. Minszki időkérés a vége, 10-5.

11. perc:
Atmant valahogy meg kéne fogni. Miközben ezen bánkódunk Zubai is gólt szerez, 8-5.

10. perc:
Mikler újabb bravúrja után Lékai is feliratkozik a góllövők közé, 7-4.

9. perc:
Katzirz is belőtte magát, 6-4.

9. perc: Cepulis nem kegyelmez, 5-4.

8. perc:
Erre itt az újabb bizonyíték: Sulc a harmadik gólját lövi, 5-3.

Szakkomentár Gyúrós:
Már ennyi idő alatt is látszik, hogy Sulc túl van néhány meccses hullámvölgyén. Hatalmas önbizalommal játszik.

8. perc: Pukhouski révén közelebb jön a Minszk, 4-3.

7. perc: Fero akcióból is eredményes, 4-2.

6. pec:
Hetest kapunk, Sulc beteszi, itt az előny, 3-2.

6. perc:
Onufriyenko kísérletét hatástalanítja Mikler.

5. perc: Kihasználjuk az emberelőnyt: Katzirz egyenlít, 2-2.

4. perc: Babichevet zavarják le a románok.

4. perc: Atman hetesével újra vezetnek a fehéroroszok 1-2.

3. perc: Sulc egyenlít, majd Mikler véd egyet, 1-1.

2. perc: Atman lövése becsúszik Mikler Lábai között. 0-1.

1. perc: Mi kezdtünk, az első támadást Zubai lövi a kapusba.

15:09 A Pick pirosban, a Minszk fehérben lép pályára.

15:07 A szurkolók köszöntötték Lékai Mátét, akit november legjobbjának választották meg.

15:05 A mieink bemutatása következik. A dobok, dudák máris maximális hangerővel szólnak.

15:03 Egyesével futnak be a pályára a Dinamo Minszk játékosai a bemutatásnál.

15:02 Felcsendül a kézi BL himnusza. A bírókat már bemutattuk.

15:01 Bár még sajnos csak erős félház van, Kishaver máris hangulatot csinál. A Dinamo kivonul a kispadjához.

15:00 Szakkommentár Gyúrós: még gondolkozom az első igazi megszólalásomon. Óvatosnak kell lennem..

14:58 Szokásommal ellentétben szakértő szakkommentárt hívtam: Gyúrós kolléga valóban értő hozzászólásokkal fogja színesíteni a közvetítést...

14:47 Sokféle bemelegítést láttam már, de ilyet még nem: a két fehérorosz kapus kézilabdával röplabdázik a hatoson belül...

14:45 Szép lassan jönnek a szurkolók. Bízunk benne, telt ház lesz, őrjítő hangzavarral!

14:27 Pályán a Pick is. Egyelőre „nagy az egység" a két csapat között, mindkettő két melegítőfelsőben, pólóban kezdett nyújtani, kapura dobni.

14:24 A vendégek jöttek ki először melegíteni.

14:05 Bő egy órával a kezdés előtt köszöntünk mindenkit az Újszegedi Sportcsarnokból. A leglelkesebb drukkerek már itt vannak, a kezdőkörben a pom-pom lányok az utolsó utáni főpróbát tartották, miközben a két kapu előtt Butenko, Sulc és Grünfelder is passzolgatott, illetve lőtt párat a „hivatalos" bemelegítés előtt.

Korábban írtuk:
Mi sem bizonyítja jobban, hogy remek játékerőt képvisel az orosz Csehovszki Medvegyi, mint hogy a csütörtök esti csoportrangadót az addig veretlen spanyol Valladolid ellen simán megnyerte, az idei BL-negyedik 29–27-re diadalmaskodott, úgy, hogy jóformán végig magabiztosan vezetett.

A Pick Szegednek viszont nem a két sztárcsapattal kell ma csatáznia, hanem a csoportba „sötét lóként" besorolt fehérorosz Dinamo Minszkkel. Idegenben hiába játszott az első félidőben parádésan a Pick, a végén a Dinamo örülhetett, hiszen 33–29-re diadalmaskodott.

– Rengeteg technikai hibát vétettünk, a hazaiak a nyitófordulóban könnyű gólokat szereztek – elevenítette fel az idegenbeli találkozó tapasztalatait a szurkolók által november hónap legjobb Pick-játékosának választott Lékai Máté. – Azóta rengeteget fejlődtünk minden szinten, az eltelt két hónapban minden téren erősebbek lettünk. A csapat, mint olyan sokszor elmondtuk, nagyon együtt van, éppen azért arra kérjük a szurkolókat, hogy minél többen biztassanak bennünket, mert kulcsfontosságú meccset játszunk, nagyon fontos a végelszámolás szempontjából a győzelem, a két pont megszerzése: a célunk nem változott, szeretnénk továbbjutni a csoportból, bekerülni a legjobb 16 közé.

„Ezt a közönséget legszívesebben magammal vinném Dániába!" – ezt az AaB Handball vezetője mondta a szegedi találkozó után. A szurkolókra éppen most a Minszk ellen nagy szükség lesz.

Ma a Minszk ellen Frantisek Sulc góljaira nagy szükség lesz.   Fotó: Schmidt Andrea
Ma a Minszk ellen Frantisek Sulc góljaira nagy szükség lesz.

– A fiúknak pluszerőt adnak a drukkerek – nyilatkozta Bella Árpád ügyvezető. – Tudom, hogy a Medvegyi elleni meccs után kicsit csalódottak voltak. Ez sajnos látszott is eddig a jegyeladáson, nem olyan ütemben fogytak a belépők, mint eddig. Nagyon remélem, és a csapat is bízik abban, hogy a nézők megtöltik a lelátót, és újból olyan hangulatot varázsolnak, amit a dánok is megirigyeltek.

Szerencsére minden játékos egészséges, így a héten a csapatorvosnak, dr. Szabó Istvánnak kevesebb dolga akadt. Persze azért előfordultak kisebb sérülések, Dusan Beocsanin válla továbbra sincs rendben, de a tehetséges szerb játékos ott lehet a keretben.

A Minszk tegnap érdekes körülmények között érkezett meg Szegedre. A fehérorosz gárda a Minszk–Bécs–Budapest útvonalon érkezett volna meg, Bécsben azonban törölték a magyar fővárosba tartó járatot. A Dinamo kisbuszt bérelt az osztrák fővárosban, majd a magyar fővárosig utazott, ahol a Pick csapatbusza várta őket. Egy biztos, a vendégek a hosszú – hajnalban indultak – út miatt fáradtan kászálódtak le a járműről a Tisza-parti városban.

Ünnepségek

A mai BL-találkozó előtt két ünnepségre is sor kerül. Az idei szezonban immár harmadik alkalommal jutalmazzák a játékosokat a szurkolók szavazatai alapján. Novemberben Lékai Máté lett a legjobb, 345-öt voksot gyűjtött a Pick honlapján tartott szavazáson, megelőzve Tatai Pétert (119) és Katzirz Dávidot (73).

A találkozó előtt egykori, régen látott kedvenceket is ünnepelhetnek a nézők. A Szeged Volán SC csapata (Dobó Károly, Baráth János, Oláh Béla, Oláh Zoltán, Tamás Sándor, Lesti István, Csáky Béla, Kiss Sándor, Szabó Sándor, Skaliczki László, Várkonyi Béla, Szabó László, Farkas József, Barok István, +Badó László, +Giricz Sándor, Lele Ambrus. Edző: Kővári Árpád) 1975 novemberében megnyerte az NB I/B-s bajnokságot, és kiharcolta az első osztályba kerülést. Az „aranyos fiúk" újból kifutnak a küzdőtérre, a szegedi publikum pedig tapssal jutalmazhatja az egykori hősöket.

• 14. kuhnagnes 2010. december 05. 11:39
    „nem tudja valaki,hogy Sulcnak miért csak 16-gólt írnak a hivatalos Ehf oldalon?”
  • 13. Lehiggadt 2010. december 04. 22:01
    „Szerény emlékezetem szerint utoljára egy Skaliczki László nevezetű játékos lőtt 17-et a Győrnek az akkor még a Szegedi Előre nevezetű csapatban!
    GRATULA!”
  • 12. frakk 2010. december 04. 20:37
    „Napfény: Nem kellene ez a duma ide. Mellesleg ha nem drukkolsz a Veszprémnek , sőt azért ujjongsz mert kikaptak , na akkor te vagy a legnagyobb nem magyar. Mit akarsz te akkor Hungáriát kiabálni.? Valahogy ellentmondásban vagy önmagaddal.”
  • 11. napfenyfurdo_mutyi 2010. december 04. 19:21
    „A KÖZÖNSÉGRÖL ANNYIT:
    60 PERCEN ÁT UGYANAZT A 2 SZOT KIABALNI-"SZÉP" TELJESITMENY
    DE:
    NEM LEHETNE NÉHA ELENGEDNI EGY RIA-RIA HUNGARIÁT?
    VAGY EGY LESZ MÉG-LESZ MÉG ERDELY MAGYARORSZAGÉ-T? HM?”
  • 8. dobi 2010. december 04. 18:51
    „a sok kapott gólról annyit: a bajnokságban a meccsek jó részén nem az első sor játszik, a bl-hez pedig rövid a pad... az hogy nincs mindenki mindig csúcs formában az meg mindenütt így van, csak van megfelelő cseréje... szóval ennek tudatában kell a sok kapott gólt kritizálni... most meg lehet hogy sok kapott gól, de ez meg egy bl-győzelem volt...”
  • 7. szocsoba 2010. december 04. 18:44
    „A csapat nagyon akar ez igaz,de pár ember harmat gyenge sorozatos teljesítménye behatárolja a lehetőségeinket!!! Gondolok itt a két jobb átlövőnkre!!! FERÓ HATALMASAT JÁTSZOTT,MINDEN ELISMERÉSEM!!!”
  • 6. szocsoba 2010. december 04. 18:37
    „Hello! Nagyon sok megint a kapott gól !! Ezen a téren egyszerűen nem tudunk javulni! A magyar bajnokságban is a közép mezönyben vagyunk a kapott golok tekintetében ,és ez nagyon elszomorító!!!”
  • 5. frakk 2010. december 04. 17:11
    „Ismét megmutatkozott a csapatban kiben van elszántság, és ehhez párosuló technikai tudás. Messze Sulc, Lékai Néha Törő, és Katzirz ) lövő technikája érdemel figyelmet. Itt most Sulcnál a szándékkal párosult a tudás. Szégyen egyben , hogy ennyit kellett neki dobni, mert a többiek nem elég harcosak. Strao-nak ritka rossz továbbra is a lövési technikája. Kapusok , Sulc, Lékai nélkül ez a meccs is elment volna.
    Gratula a győzelemhez . A többieknek meg ideje lenne felnőni.”
  • 4. Jeti00 2010. december 04. 16:48
    „szerény 17et vágott Sulc, hatalmas grat neki!”

Makó FC: ha kell, Magyar György a kapuba is beáll

A Makó FC labdarúgócsapata az NB II Keleti csoportjában jelenleg 14. A kapitány, Magyar György gólerős őszt tudhat maga mögött Tovább olvasom