2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Sültek Gyöngyösön az Ancsin-bombák

Három góllal, 32–29-re nyert Gyöngyösön a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank férfi kézilabdaliga 12. fordulójában.
Gyöngyös–Pick Szeged 29–32 (13–20)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 12. forduló. Gyöngyös 1200 néző. Vezette: Nagy, Medve.

Gyöngyös:
TAMÁSI – BALOGH 8/2, Szalafai 5, Debreczeni 1, Koller, JUHÁSZ 5, Gazdag. Csere: Melus (kapus), Halász 2, Kotormán, Gúnya 1, Sándor Á. 2/1, NIGRINYI 4, Sándor R, Doros. Vezetőedző: Nagy Károly.

Pick Szeged:
MIKLER – Prodanovics 2, ANCSIN 9, BUDAY 7/1, Zubai 3, LÉKAI 7, Vadkerti 2. Csere: Tatai (kapus), Czina, Sulc 2, Pribanic, Bajorhegyi, Gidai. Vezetőedző: Skaliczki László.

Kiállítások:
6, ill., 8 perc.

Hétméteresből:
4/3, ill. 1/1.

48:12. A Pick Szeged 48 percig, a Gyöngyös 12 percig játszott jól. Ez a szombat esti Budapest Bank férfi kézilabdaliga-mérkőzés végeredmény is meglátszott. A Tisza-partiak három góllal, 32–29-re nyertek. Simán.

A hazai, a Heves megyei alakulat kétszer, 1–0-ra és 2–1-re vezetett. A Pick 3–2-nél jutott először előnyhöz, amit végig meg is tartott. Mikler Roland átmentette a Montpellier elleni formáját, Buday Dániel az első félidőben játszott tanári módon, míg Lékai Máté a második játékrészben.

Ami igazán örömteli volt: a tegnap 21. születésnapját ünneplő Ancsin Gábor végig remekelt. A tehetséges magyar válogatott átlövő 9 találatig jutott. Lőtt mindenhonnan, több módon is. Ezek a bombák pedig ültek, sültek, nemegyszer Tamási és a szlovák válogatott kapus, Melus fel sem tudta emelni a kezét. Sérülése után Ancsin egyre jobb formába lendül. A hajrá izgalmasra sikeredett, a Gyöngyös mínusz nyolcról feljött mínusz háromra, de tovább már nem tartott a lendület, mert előtte a Pick 48 perc alatt elintézte a meccset.

– Örülök annak, hogy a sérülésem után egyre jobban megy a játék. Az első 30 percben kimondottan jól játszottunk, a második félidőben azonban a biztos vezetés tudatában leültünk, de semmi sem veszélyeztette a győzelmünket – nyilatkozta Ancsin Gábor.

Szeged 2011: leeresztve, kedvetlenül

Utolsó őszi mérkőzésén a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata kilátástalan játékkal „hozta… Tovább olvasom