2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Súlyos makói vereség Pesten

A Németh Toll Makó NB I-es női kézilabdacsapata tegnap súlyos vereséget szenvedett a Vasas vendégeként.
Vasas - Németh Toll Makó 45-21
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, Fáy utca, 300 néző. Vezette: Túróczi, Nagy.
Vasas: Triffa – Kántor 1, Nagy K. 5 (1), KAMPER 5, Gaál 4, TOMORI 6, BALOG 4. Csere: Tóthova (kapus), Kolos 1, Blaskovits 3, Ábrahám 4, Steiner 3, GOROVA 7, Simon 2. Edző: Mocsai Lajos.
Németh Toll Makó: Klembucz – Silye, Zámbó, Kárpáti, Németh 1, Bartucz 1, Baunok 3. Csere: Szabó K. (kapus) Kormány, Horváth 2, Csendes 3, Vakarcs 9 (1), Lévai 2, Nagy Sz. Edzők: György Ferenc, Csendes Edit.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1.

Az első negyedórában még jól tartotta magát (11. perc: 4–5, 16. perc: 10–6) a Maros-parti alakulat, utána azonban teljesen szétesett a játéka, összeomlott (23. perc: 14–9, 27. perc: 19–9) és már a szünetre kiütéses különbség alakult ki a két együttes között. Szinte percenként kapta a gólokat a Németh Toll. A pihenő után sem változott a játék képe. A támadásban és védekezésben egyaránt rengeteget hibázó Makóval szemben fokozatosan növelte előnyét (40. perc: 32–12, 55. perc: 43–18) a Vasas, mely fölényes sikert aratott.