2017. 07. 29. szombat - Márta, Flóra 19°C | 30°C Még több cikk.

Susányi Zsófia győzelemmel tért vissza

Susányi Zsófia, a Gellért Tenisziskola utánpótlás válogatott játékosa egy arany- és egy ezüstérmet szerzett a pécsi nemzetközi ETA-versenyen.
Susányi Zsófia termése: két érem. Fotó: Miskolczi Róbert
Közel féléves kihagyás után sikerrel tért vissza a pályára Susányi Zsófia, a Gellért Tenisziskola utánpótlás válogatott teniszezője. A lábműtéten átesett tehetséges játékos a hét végén Pécsett szerepelt egy I. kategóriájú nemzetközi ETA-versenyen. A 14 évesek mezőnyében a szegedi teniszező remekül vette egyéniben az akadályokat, egészen a döntőig masírozott. Ott is remekül küzdött a budapesti Babos Tímea ellen, azonban három játszmában 6:4, 3:6, 6:3-ra kikapott, így a második helyen végzett. Párosban azonban a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, éppen Babossal az oldalán nem talált legyőzőre. Susányi Zsófiának edzőjét, Hajnal Istvánt kértük értékelésre.

– Nagyon örülök tanítványom nemcsak eredményes, hanem jó játékának is. Sokat edzettünk az elmúlt időszakban, és ennek meglett az eredménye. A fináléban is volt esélye a győzelemre, azonban riválisa kevesebbet hibázott, így most ő kerekedett felül. Zsófi számára egyre több verseny következik, így bízom benne, hogy ez a mostani siker erőt ad majd neki a folytatáshoz.

Boros Martin, szintén a GTI játékosa is Pécsett állt rajthoz egy I. kategóriájú, 16 éves fiú versenyen. A szegedi versenyző válogatott több résztvevőt legyőzve szerezte meg az elsőséget.

Az újszegedi Gellért Szabadidőközpont pályájái a hét végétől ismét benépesülnek, péntektől rendezik meg a 200 ezer forint összdíjazású I. osztályú felnőtt férfi teniszversenyt. A viadalon több Csongrád megyei játékos is leadta a nevezését, így természetesen a házigazda Gellért TI, a Szegedi VTK és a Hód TC játékosai közül is többen rajthoz állnak.

Fordított az algyői csapat

Az Algyő nyert, a HFC kikapott a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. Tovább olvasom