2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 2°C | 12°C Még több cikk.

Szabó adta a meccs fazonját

Újabb vereséget szenvedett a Bodrogi Bau a férfi kosárlabda-bajnokságban. A vásárhelyiek ezúttal hazai pályán, az Univerrel szemben maradtak alul.
– Hiába szólnak mellettünk az esélyek, a vásárhelyi csarnokban egyetlen vendégcsapat sem mehet biztosra – mondta a kezdés előtt Zsoldos András, az Univer vezetőedzője, aki bokasérülés miatt nem számíthatott amerikai centerére, Eric Fiegire.

A mérkőzés egy Gémes-triplával és egy Kováts-duplával indult, ekkor alighanem kevesen gondolták, hogy a jó rajtot követően a Kosársuli több mint négy percig képtelen lesz a gyűrűbe találni. A gólcsendet 11 kecskeméti pont és egy időkérés után végül Brooks hármasa törte meg. A meglehetősen alacsony színvonalú első negyedre kár is lenne több szót fecsérelni, csupán a történeti hűség kedvéért jegyezzük meg: 10 perc elteltével 18–15-re vezetett az Univer.

A folytatásban egy újabb Brooks-trojkával 22–22-nél utolérte ellenfelét a Vásárhely, mint később kiderült: a felek ekkor voltak utoljára kéz a kézben. A hazaiak számára legfeljebb az jelenthetett némi boldogságot, hogy a 18. percre összeszedett tízpontos hátrányt a nagyszünetre sikerült a felére csökkenteni. – Kicsit jobb dobószázalékkal a mai Kecskemét verhető lenne – mondta a félidőben Nyilas István, a Bodrogi Bau korábbi játékosa.

A hazaiak 36 százalékos dobóteljesítménye valóban nem a kirakatba kívánkozott, a statisztikai lap legörömtelibb bejegyzése Kováts tíz lepattanója volt.

A harmadik negyed elején a Kosársuli szándékait Freeman egy zsákolás, Drahos pedig egy tripla formájában igyekezett tudatosítani a vendégekben, ám a kedélyeket Horváth Ákos kinti kosara gyorsan lehűtötte. A gondokat két eladott labdából kapott ziccer tetézte, Drahos harmadik triplája azonban „meccsben tartotta" a Kosársulit. Az utolsó felvonás nyitányát a hazaiaknál a hármasokkal operáló Freeman, míg a túloldalon a röpke idő alatt nyolc pontot termelő Blair vezényelte, és öt perccel a vége előtt 72–64-re vezetett a látogató.

A Bodrogi Bau sorsát az egész mérkőzésen extra teljesítményt nyújtó Szabó Zsolt negyedik hármasa pecsételte meg, a hajrában 77–67 után már nem volt visszaút.

Czuprák László: – Elszalasztottunk egy újabb esélyt, és nem tudom, mennyi van még...

Bodrogi Bau-Vásárhely KK - Univer KSE 73-81 (15-18, 20-22, 19-19, 19-22)

További eredmények: Paks–Szolnok 89–54, Pécs–ZTE 73–72, MAFC–Kaposvári KK 90–85.

• 1. Lisa 2007. december 14. 19:58
    „Nem baj! Legalább a juniorok nyertek!!!”

Homma, Szélpál: Diósgyőr!

Bekövetkezett az, amit a „jól értesültek" már akkor megjósoltak, amikor a labdarúgó NB III… Tovább olvasom