2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 2°C Még több cikk.

Szabó Csaba bajnok!

A korosztályos országos bajnokság két helyszínén is sikeresen szerepeltek a megyei cselgáncsozók: a fővárosi Megyei úton a felnőtteknél két, míg a solti diák A korcsoportos viadalon három érmet szereztek.
Budapesten, a Megyeri úti sportcsarnokban rendezték a felnőtt cselgáncs országos bajnokságot. Az alig egy esztendeje alakult új egyesületből, a Szegedi Judo SE-ből az egész verseny pozitív meglepetését a 90 kg-ban Szabó Csaba szerezte, aki a junior Európa-bajnok, vb-második Rajcsányi Gergőt ipponnal verve a döntőben megnyerte a súlycsoportja küzdelmeit. Szabó szombaton részt vesz a válogatott tagjaként a debreceni csapat Európa-bajnokságon. A cívisvárosban a magyarok mellett az orosz, a francia és az izraeli válogatott küzd a kontinens legjobbja címért. A nőknél a +78 kg-osok között a szentesi Fekete Mária (Szentesi Pollák DSE) a harmadik helyen végzett.

A szegediek közül a szintén 90 kg-os Ábel István is gazdagodott egy értékes skalppal, hiszen legyőzte a válogatott kerettag Ledényit, és végül ötödik lett. A rendkívül fiatal tehetség, Bürgés Milán a 73 kg-ban két győzelemmel és két vereséggel a hetedik helyen végzett. A szegediek edzője Bürgés Mihály, támogatóik: Török Attila, Oláh Tibor, Sándor Ernő. Az eseményen a szegedi származású Neu Gábor a Honvéd színeiben szintén a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel. Érdekesség, hogy a férfiaknál egyik egyesület sem tudott duplázni. Aranyérmet szerzett a Szeged és a Honvéd mellett az UTE, a Kecskemét, a Miskolc és a KSI.

Solton versengtek a diák A korcsoportos dzsúdósok. A Szatymazi SE-ből két kislány is a dobogón végzett: a 45 kg-ban Kónya Viktória a második, míg a 38 kg-ban Guba Henrietta a harmadik helyen végzett. Edzőjük: Kovács Szabolcs.

Ugyanitt szerepeltek a Szegedi Judo SE fiataljai is. Közülük Füzesi Alexandra a 45 kg-ban országos bajnoki címet szerzett, a 45 kg-os fiúknál pedig Nagy Dániel az ötödik helyet szerezte meg. A Tisza-partiakat Bürgés Mihály készítette fel.