2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Szalutált a Honvéd is a Betonnak

A Fradi után három nappal a magyarkupa-győztes Honvéd elleni bajnoki rangadóját is megnyerte a Szeged Beton férfi pólócsapata, amely sikerével a tabella elejére ugrott.
Lehmann István, a szegediek vállműtéte után lábadozó kiválósága jó jósnak bizonyult. A pólós ugyanis a meccs előtt megmondta, nagy összegben merne fogadni csapata győzelmére.

– Nagyon bízom a srácokban, ha úgy küzdenek, ha annyira fegyelmezetten játszanak, mint szerdán a Fradi ellen, akkor csinálhat bármit a Honvéd, mindhárom pont Szegeden marad – nyilatkozta a vízilabdás.

Tény, a népligeti uszodában vesztett állásból kiharcolt siker nagyon jót tett a betonosok önbizalmának. Ez, aztán a hazai medence, és persze az a tény is az ő malmukra hajtotta a vizet, hogy a fővárosiaknál sérülés miatt Vad Lajos edző ezúttal nem számíthatott a meccs előtti napon kézfejsérülést szenvedett válogatott centerére, Hárai Balázsra és a 2000-ben olimpiát nyert Székely Bulcsúra.

Nehezen lendültek bele a csapatok. Az első hat percben mindössze egyetlen gólt regisztrálhattunk: Molnár Tamás előnyből köszönt be volt csapattársainak. Utána viszont felgyorsultak az események, az elkövetkező hetven másodpercben egyenlő elosztásban négy találat emelte a remek mérkőzés színvonalát. A második nyolc percet is – szintén előnyből elért – Molnár Papesz-találat vezette be, de a kétgólos szegedi vezetés nem tartott sokáig. Egyenlített a Honvéd, mégis a Szeged vonulhatott előnnyel az ötperces nagyszünetre, hiszen előbb Török, majd Somogyi mattolta életerős lövéssel Gergelyt, 6–5.

Nyomás alatt a Honvéd.  Varga Péter, Baksa László és társaik eltüntették a fővárosiakat.  Fotó: Schmidt Andrea
Nyomás alatt a Honvéd. Varga Péter, Baksa László és társaik eltüntették a fővárosiakat.

A fordulás előtt sem volt rossz a Tisza-parti alakulat védekezése, de igazán maradandót a térfélcserét követően alkottak Baksáék. Számos kapusbravúr, védőblokk jellemezte a hazaiak produkcióját, a magabiztos védekezés kellő tartást adott a társaságnak, amely a másik oldalon sem tétlenkedett. Meglépett a Beton előbb 8–5-re, majd 9–6-ra, a fővárosiak edzője, Vad Lajos kínjában reklamálásra adta a fejét, de ez sem a szegedieket, sem pedig a bírókat nem hatotta meg. A záró nyolc perc elején Varga Péter káprázatos ejtése végleg hitehagyottá tette a látogatókat, a hazaiak a hajrában már nem sokat törődtek a támadásokkal, kizárólag a védekezésre ügyeltek, 10–7.

Örömszavak

Somogyi Balázs:
– Sokkal nehezebb volt ez a meccs, mint a Fradi elleni. A végére rettenetesen elfáradtam. A védekezésünk egészen szuper volt!

Török Béla
: – A csapatmunka diadala volt a győzelmünk. Most különösen jó volt játszani ebben a szenzációs együttesben.

Molnár Tamás:
– Nem tennék különbséget a szerdai és a mostani sikerünk között. Mindkettő nagyon fontos volt. Egységesek voltunk, a csapat minden játékosa hozzátett valamit a diadalhoz.

A szezonban a Honvéd az összes hazai élcsapatot legyőzte már, megnyerte a magyar kupát, de a szinte extázisban pólózó Szegedbe beletört a bicskája. Méltán járt Kiss Csabáéknak a vastaps, a szűnni nem akaró Szép volt, fiúk! rigmus.

Kásás Zoltán: – Nagyon boldogok vagyunk! Ezzel a sikerünkkel felértékelődött a Fradi elleni szerdai sikerünk. A második negyedtől kezdtünk el jól védekezni, a visszahúzódással megzavartuk a Honvédot.

További eredmények: ASI–Debrecen 8–9, Szolnok–OSC 9–6, Újpest–FTC 7–21.

Szeged Beton–Honvéd 10–7 (3–2, 3–3, 3–1, 1–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 10. forduló. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Marjay, Vogel.
Szeged: BAKSA – Kiss Cs. 1, Vindisch 1, Komlósi, MOLNÁR T. 2,
Younger, SOMOGYI 1. Csere: TÖRÖK 2, Kayes 1, VARGA P. 1, BUSILA 1, Juhász Zs. Edző: Kásás Zoltán.
Honvéd: Gergely – SZIVÓS 3, Salamon, Mátyás 1, Tóth M. 1, Gór-Nagy, Bátori. Csere: Jansik, Angyal, Hangody 1. Edző: Vad Lajos.
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 11/3.
Ötméteresből: 2/1, ill. –.

1. Szeged 10 9 – 1 140 – 60 27