2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Számok tükrében a Pick Szeged

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata gőzerővel készül a Flensburg elleni nyolcaddöntőre. Összeállításunkban megnéztük a Tisza-parti alakulat idei Bajnokok Ligája- szereplését.
Utoljára a 2007/2008-as Bajnokok Ligája-idényben élte meg a tavaszt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Három éve sikerült legutóbb kiharcolni a továbbjutást a csoportból. Hosszú böjt volt, két sikertelen idény után ismét az európai elithez tartozik a magyar alakulat, a német Flensburg ellen csatázhat tovább a legjobb 16 között a kétszeres magyar bajnok.

Nézzük, mit mutatnak a számok az idei szezonban. A Pick 10 meccset játszott a csoportban, 5 találkozót megnyert, ötöt elvesztett. 290-szer zörgette meg az ellenfelek hálóját, 291-szer találtak a riválisok a szegedi kapuba. Ez is mutatja, hogy egy ötvenszázalékos teljesítmény elég volt a csoport harmadik helyéhez.

A csapat gólfelelőse Frantisek Sulc volt, az egykori szlovák válogatott irányító-átlövő 55-ször volt eredményes, a BL-góllistán a 12. helyen áll. A tehetséges magyar válogatott Lékai Máté is berobbant a topligába, első idényében 10 meccsen 51 gólt jegyzett, jelenleg a 17. legeredményesebb kézilabdás. A 2010/2011-es szezon eddig leggólerősebb kézilabdása az MKB Veszprém játékosa, Marko Vujin 84 góllal, őt követi a Löwen játékosa, Gensheimer 72-vel és a schaffhauseni Patrail 69-cel.

Sulc a Minszk elleni 17 góljával emlékezeteset nyújtott.  Fotó: Schmidt Andrea
Sulc a Minszk elleni 17 góljával emlékezeteset nyújtott.

A statisztika sok mindent elárul. A Pick a 10 meccsből hétszer nyerte meg az első félidőt, és csak háromszor vesztett. Érdekesség, hogy sokan azt gondolják, a szegedi alakulat a második félidőben pukkan ki. Tíz meccsből hatszor nyert a Pick ebben a periódusban, és csak négyszer vesztett, így a kondira nem lehet panasz, erre lehet építeni.

Az első félidőben 146 gólt szereztek a szegedi játékosok, a másodikban 144-et. Az első harminc percben 137-szer találtak az ellenfelek a Pick kapujába, a másodikban 154- szer. Itt azonban látszik, ha vereséget szenvedett a Szeged, akkor bizony több gólt kapott a második félidőben.
Frantisek Sulc vezeti az egy meccsen lőtt gólok ranglistáját – az EHF tévesen elvett tőle egyet –, a népszerű játékos a Minszknek 17-et vágott. Érdekesség, hogy a két nagytól, a spanyol Valladolidtól és az orosz Medvegyitől kapta a legkevesebb gólt egy meccsen a Pick, a szintén 16 közé jutott két együttes 25-25 gólt tudott csak dobni, előbbi Szegeden, utóbbi Csehovban. A legtöbbet a dán Aalborgnak és a Minszknek dobta a Skaliczki-legénység, 37-37-et. Éppen ez a két csapat volt a legeredményesebb a Szeged ellen, az idegenbeli meccseken 34-34 találatot jegyeztek.

A Pick minden csapatot megvert a csoportban, igaz, mindegyiktől ki is kapott. Ez azonban nem rontja el a szegedi drukkerek kedvét, hiszen készülhetnek a Flensburg elleni csatákra. A statisztika pedig azt mutatja: a Picknek a nagy csapatok ellen is van esélye.

Szegedi góllista

Lássuk a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának házi góllistáját. Zárójelben az egy meccsen szerzett legtöbb találat. Sulc 55 (17), Lékai 51 (7), Katzirz 36 (7), Zubai 32 (6), Butenko 31 (7), Törő 27 (6), Stranovsky 20 (4), Vadkerti 13 (4), Beocsanin 12 (6), Baláz 8 (5), Herbert 3 (1), Bajorhegyi 2 (1).

Hungerit: kötelező a győzelem a BVSC ellen

A Hungerit-MetalCom Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata ma 18 órakor a sereghajtó BVSC-t… Tovább olvasom