2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Szávay Ágnes első WTA-győzelme

Mivel Bardóczky ötjátszmás mérkőzésen kikapott Benjamin Balleret-től, ezért az elmaradt egyenlítés helyett a monacói férfi teniszválogatottja 4:1-re nyert a vendéglátó magyarokkal szemben a Davis Kupa Euro-afrikai zóna II. csoportjának második fordulójában.
A pénteki 2:0-ás monacói vezetés után a Bardóczky Kornél és Kiss Sebő magyar páros nagy csatában, ötjátszmás mérkőzésen nyert a Jean-René Lisnard, Guillaume Couillard kettős ellen a szombati párosmérkőzésen, ezzel a magyar férfi teniszválogatott 2:1-re szépített. Tegnap Bardóczky rövidítésben nyerte az első játszmát, majd a másodikban 5:2-es vezetéshez jutott, ám ellenfele kiegyenlített. A magyar játékos azonban ismét remekelt, és nagy küzdelemben a második szettet is bezsebelte. A harmadik felvonásban 3:1-re, majd 4:2-re is vezetett, ekkor még úgy tűnt, simán övé a meccs. Balleret azonban másképp gondolta: sorra nyerte a gémeket, a játszmákat, végül pedig az összecsapást.
Davis Kupa, Euro-afrikai zóna, II. csoport, 2. forduló: Magyarország–Monaco 1:4.

Szávay Ágnes nyerte a 145 ezer dollár összdíjazású palermói salakpályás női tenisztornát, miután a döntőben két sima játszmában (6:0, 6:1) győzött a német Martina Müller ellen. A 18 éves magyar játékos pályafutása első diadalát aratta WTA-tornán.

Jótékony meccsen: médiagyőzelem

Szombaton a rekkenő hőség ellenére pályára lépett a Csongrád megyei média válogatott és a… Tovább olvasom