2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Szávay káprázatos sikere

A 29. helyen kiemelt Szávay Ágnes egy rendkívül sima és egy szorosabb játszmában legyőzte a harmadikként rangsorolt amerikai Venus Williamst, és bejutott a francia nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjébe. Párosban viszont az argentin Dulko oldalán kiesett – éppen a Williams testvérek ellen.
A világranglistán 31. magyar játékos – akinek ez pályafutása legjobb Roland Garros-eredménye – 1 óra 21 perc alatt nyert a korábbi világelső Venus Williams ellen. Szávay a következő fordulóban a 20. helyen kiemelt szlovák Dominika Cibulkovával találkozik.

A Vasas teniszezője az első szettben valósággal lesöpörte a Roland Garros salakjáról a hétszeres Grand Slam-győztes riválisát és harminc perc alatt nullra nyerte a játszmát.

Szávay remekelt... Fotó: MTI

A folytatásban már kiegyenlítetté vált a játék: a tengerentúli csillag nem hibázott annyit, így 4:4-ig fej fej mellett haladtak. A tizedik gémben aztán kétszer is hibázott az amerikai, Szávay kihasználta ezeket és pályafutása egyik legnagyobb diadalát aratva bejutott a legjobb 16 közé. Következő ellenfelével, a szlovák Cibulkováva eddig háromszor játszott WTA-tornán és mindhárom meccset – 2007-ben – a magyar nyerte.

...és a végén fogadhatta Venus gratulációit. Fotó: MTI
...és a végén fogadhatta Venus gratulációit.
Fotó: MTI

– Nagyon-nagyon boldog vagyok, egyenesen a fellegekben járok, de most rohanok, mert várnak a sajtószobában, aztán jöhet a páros meccs Williamsék ellen – mondta parádés győzelme után Szávay Ágnes.

Nem ment már ilyen jól azon a bizonyos páros meccsen a magyar kiválóságnak, hiszen az argentin Gisela Dulko oldalán az ötödik helyen kiemelt Williams testvérek ellen vereséget szenvedett.

A végeredmény, páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért): V. Williams, S. Williams (amerikai, 5.)–Szávay, Dulko (magyar, argentin) 2:6, 6:1, 6:2.