2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Szávay negyeddöntős!

Szávay Ágnes tovább szárnyal az év utolsó Grand Slam-tornáján, az amerikai nyílt teniszbajnokságon: 1 óra 44 perc alatt, két játszmában legyőzte az ukrán Julija Vakulenkót, ezzel pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratva bejutott a legjobb nyolc közé egyesben.
A 18 éves soltvadkerti tehetség rosszul kezdett, hiszen riválisa rögtön elvette az adogatását, hozta a sajátját, így 2:0-ra elhúzott. Ekkor azonban a világranglistán 31. Szávay pillanatai következtek, kiegyenlített, és 43 perc alatt besöpörte a nyitószettet.

A második felvonást ismét Szávay kezdhette, fej fej mellett haladtak, így 5:5-tel indulhattak a játszma hajrájának. A következő, rendkívül fontos játékot hozta Szávay, Vakulenko azonban kiegyenlített, így jöhetett a rövidítés. A magyar klasszis keze nem remegett meg, sőt, villámgyorsan 6–1-re elhúzott, ezzel öt meccslabdához jutott, s egy óriási szervával már első lehetőségét kihasználta.

Eredmények

Női egyes, nyolcaddöntő: Szávay Ágnes–Julija Vakulenko (ukrán) 6:4, 7:6 (7–1), Kuznyecova (orosz, 4. kiemelt)–Azarenka (fehérorosz) 6:2, 6:3.

Szávay az egyes és a páros küzdelmeket is tekintve még nem vesztett szettet a torna során.

Következő ellenfele, az elődöntőbe jutásért, a negyedik helyen kiemelt Szvetlana Kuznyecova lesz. Nyolc napja éppen ők játszották a New Haven-i torna fináléját, az első szettet megnyerte a magyar játékos, később viszont hátsérülése miatt fel kellett adnia a meccset.

NB I: ismét remekelt a Fehérvár

A labdarúgó Soproni Liga hetedik fordulójában ismét remekelt a Fehérvár, és az Újpest is a jobbik… Tovább olvasom