2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

Százszázalékos hétvége

A Csongrád megyei NB III-as labdarúgócsapatok hibátlanul szerepeltek a hétvégi fordulóban. Az Algyő hazai pályán nyert (2–1) a Tápiógyörgye, a HFC pedig idegenben a Sarkadkeresztúr (4–3) ellen.
Algyő–Tápiógyörgye 2–1 (1–1)
Algyő, 200 néző. Vezette: Viczián.
Algyő: Dénes – Sümeghy, Krisztin (Varga F.), Kothencz, Krucsó – Sebők (Lele), Juhász (Varga N.), Krajczár, Daróczi – Retek, Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Tápiógyörgye: Viczki – Miskolczi (Toró-
czi), Serucza, Fehér, Vállasi (Eszes), Tóth – Gömöri, Kiss A., Collins, Kiss Cs. – Mohácsi. Edző: Lódi László.
Gólszerzők: Daróczi (2), ill. Kiss Cs.

A vendégek defenzív felállása azt sejtette, ők már a döntetlennel is elégedettek lennének. Ez a reményük nem tartott sokáig, mert a hazai publikum már az 5. percben gólnak tapsolhatott. Ekkor Krajczár ívelt egy szabadrúgást Daróczi fejére, aki köszönte szépen, és 6 méterről a jobb sarokba bólintott, 1–0. A tápiógyörgyei egyenlítés egy gyors és szép támadás végén érkezett. A 35. percben a Gömöri–Bálint jobb oldali kontrája után a kipattanó labdát Juhász fekve csak Kiss Cs. elé tudta kotorni, aki habozás nélkül lőtt, és 14 méterről bevette a bal alsó sarkot, 1–1. A győztes találatot a hajrában szerezte az Algyő. A 82. percben Sümeghy két csel és egy lendületes elfutás után pontosan ívelt középre, a gólhelyzetben lévő Pálinkót lerántották a védők, de a labda Daróczi elé került, aki jobbal a kapu bal oldalába emelt, 2–1.

A házigazdák megalkuvást nem ismerő játékkal, végig harcolva megérdemelten nyertek a szívósan küzdő és jól játszó vendégek ellen.

Lóczi István: – Küzdelmes mérkőzésen született győzelmünket Sándor Jenő főrendezőnknek ajánljuk.
Jók: Kothencz, Daróczi, Retek, Pálinkó, ill. Serucza, Kiss A., Collins.

Sarkadkeresztúr–HFC 3–4 (1–1)
Sarkadkeresztúr, 150 éző. Vezette: Szabó.
Sarkadkeresztúr: Cserháti – Mandrusz, Bányai I., Erdei, Bali – Bagi, Karakas, Csúz, Bányai II. (Drák) – Petruzsán, Balogh (Zsoldos). Edző: Cserháti István.
HFC: Sós – Mészáros, Dálnaki, Pécsek, Keller – Varga M., Nagy A. (Borbás P.), Antal, Gyenes – Katona (Sipos), Bernáth (Rózsavölgyi). Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Petruzsán (11-esből), Karakas, Zsoldos, ill. Antal, Gyenes (11-esből), Bernáth, Varga M.
Kiállítva: Dálnaki.

A 16. percben Gyenes ívelt be jobbról szögletet, és a középen érkező Antal a hálóba fejelt, 0–1. A 20. percben óriási védelmi hibát követően Gyenes már csak felrúgni tudta Baloghot a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Petruzsán értékesítette, 1–1. A 30. percben Karakas hátulról nekiütközött Dálnakinak, előbbi a földön maradt, a bíró piros lappal az öltözőbe küldte a vásárhelyit. A 63. percben sportágat váltottak a hazaiak, Varga M. beadását kézzel hárították a büntető területen belül, a 11-est Gyenes értékesítette, 1–2. A 65. percben ismét Varga M. viharzott el a jobb oldalon, az alapvonalról középre passzolt és az érkező „bőrt" Bernáth bebelsőzte a hálóba, 1–3. A 87. percben Varga M. gólszerzőként is megörökítette nevét a krónikában (1–4), de ezzel még nem volt vége az eseményeknek. A bírónak tetszett a mérkőzés, 5 percet hosszabbított és ezt kihasználva Karakas (90.) és Zsoldos (92.) szépített az eredményen, 3–4.
Az egy órán keresztül emberhátrányban focizó Hódmezővásárhely megérdemelten győzött, s ha a hajrában jobban koncentrálnak játékosai, elkerülhették volna az utolsó két találatot.

Kolozsvári János: – Végre láttam küzdeni csapatot, és külön öröm, hogy nyerni is tudtunk.
Jók: Petruzsán, Bagi, ill. Varga M., Antal, Pécsek.
További eredmények: Békéscsaba–Dabas 2–0, Monor–Mezőtúr 3–1, Túrkeve–Örkény 2–1, Kiskunhalas–Szolnok 3–2, Gyula–Cegléd 2–0. Szabadnapos: Szarvas.

Előnyük a sokoldalúság

Igen sokoldalúak a Szegedi BC versenyzői. A fő sportáguk ugyan az ökölvívás – erre utal az… Tovább olvasom