2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Szedeák-bravúr a fa alá

Lehengerlő első félidei játékával a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák legyőzte a magasabban jegyzett Falcót a férfi kosárlabda NB I A csoportjában, ezzel első igazi bravúrját aratta az élvonalban. A szegedieknél a több zsákolást is bemutató amerikai Bryson McKenzie volt a legeredményesebb.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák–Falco 83–76 (26–18, 30–18, 19–21, 8–19)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 13. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezeti: Földházi, Király, Pozsonyi.
Szedeák: DRAHOS 6, RUBIN 13/3, KISS ZS. 18/12, Dukics 7/3, MCKENZIE 20. Csere: Nyilas 9, Tanács 4, Vida 6. Vezetőedző: Fodor Péter.
Falco: Kálmán 8, DOYNE 25/3, Pankár 2, GOSA 21, Alekszejev 5. Csere: Harazin 8, Simon 2, Hajmásy 3, Borszéki, Szanati 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Szeretnénk a közönségünknek győzelemmel kedveskedni az ünnepekre – mondta Fodor Péter, a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák edzője a Falco elleni vasárnapi bajnoki előtt.

Igazi ünnep a csarnokban: Szedeák-Falco 83-76

Hogy nemcsak ő, de a csapat is komolyan gondolta a karácsonyi ajándékot, azt Kiss Zsolt jelezte legelőször, aki már az ötödik másodpercben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A remek kezdésről a triplákat szóró Kolti mellett Rubin gondoskodott, és bár 10–9-nél még szoros volt a meccs, az első negyed végére nyolc ponttal húzott el a Szedeák – ekkor, bár a csarnokban nem volt hideg, McKenzie két zsákolás között kiosztott egy „sapkát" is Doyne-nak.

Ugyanez a lendület maradt meg a folytatásra is, és az is kellett a szegediek növekvő előnyéhez, hogy a Falco meglepően rosszul dobjon mezőnyből.

A nagyszünet után aztán kissé magukra találtak a vendégek, de Gosa kosarainak sem volt sokáig túl sok haszna, rendre érkezett rájuk válasz hazai oldalon.

Bár a 29. percben még 22 pont volt a hazai fór (75–53), a hajrára ebből jelentősen ledolgoztak a vendégek, hiába volt azonban minden igyekezetük, végül hét ponttal, 83–76-ra a Szedeák diadalmaskodott, megszerezve első jelentős skalpját az A csoportban.

A másodikra is hamar sor kerülhet, december 29-én ugyanis az Atomerőmű csapatát fogadják Nyilasék.

Fodor Péter: – Remek első félidőt produkáltunk, támadásban és védekezésben is extrát nyújtottunk. Hatalmas fegyvertény, hogy nálunk magasabban jegyzett csapatot győztünk le, igazi bravúr ez a mai siker.

A másik tegnapi meccsen: Debrecen–Albacomp 70–96.

• 1. kugel 2010. december 20. 20:18
    „Szép volt fiúk!Csak így tovább!Hajrá Szeged!Meglesz Paks is!”

Szeviép-Szeged: szellemes támadójáték

Ötletes támadójátékot nyújtva nyerte meg utolsó idei bajnokiját a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata Tovább olvasom