2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Szedeák-Falco: ezt bizony elfújták!

Hiába játszott remekül a Naturtex-SZTE-Szedeák, a rendszeresen őket sújtó játékvezetői hibák miatt 85–83-ra kikapott a listavezető Falco ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.
A Naturtex-SZTE-Szedeák nem a tisztes vereségre, hanem a hatalmas meglepetésre és győzelemre készültek. Így is indult a meccs – a kezdés előtt a csapat megemlékezett a SZEAC és a Szeol egykori technikai vezetőjéről, a közelmúltban elhunyt Hüvös Lászlóról –, a Szedeák az első félidőben hét triplát dobott az egy szombathelyivel szemben, tizenegy ponttal is vezetett, szünetben pedig az örökifjú Kálmán dudaszavas hármasa miatt lett „csak" nyolcpontos az előny (49–41).

A harmadik negyedben Kálmán kosaraival és némi játékvezetői segédlettel ledolgozta hátrányát a vendégcsapat, így 64–64-ről kezdődhetett meg a negyedik negyed. De milyen játékrész lett belőle? Volt benne minden, ami egy jó hajrához kell: utolsó másodperces kosarak, kőkemény védekezés, hatalmas szurkolás és olykor felesleges keménykedés. Meg játékvezetői hibák, amelyek rendszeresen a Szegedet sújtották, Fodor Péter ellen is befújtak egy technikait, és védekezésben szinte minden szegedi megmozdulás faultot ért.

A listavezető Újszegeden: Szedeák-Falco. Fotó: Karnok Csaba  (galéria)

Így is végig meccsben maradt a Szedeák, olyannyira, hogy 83 másodperccel a vége előtt Ivosev kosara után 81–78-ra vezetett is a csapat, ám jött Szabó Zsolt, aki 83–80 után az első öt rossz hármasa után bedobta a hatodikat. A következő támadásnál a hazaiak elszórták a labdát, Kálmán bedobta a két büntetőjét, Levy utolsó dobása pedig leperdült a gyűrűről. A Falco 85–83-ra megnyerte a meccset – aki látta, azt is tudja, hogy minek köszönhetően... Valovics játékvezető pedig még tetézte is a bajt, hiszen az egyik kolléga kezéből kiütötte a fényképezőgépét.

Fodor Péter: – Nem tisztem a játékvezetőkkel foglalkozni, de ezen a meccsen több ítéletnél is kettős mércével mértek. Mindent megtettünk azért, hogy nyerjünk. Persze mi is hibáztunk, túl sok büntetőt hagytunk ki, de a vereség nem csak ezen múlt.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco 83–85 (22–23, 27–18, 15–23, 19–21)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Valovics, Gorka, Vida.
Szedeák: DRAHOS 14/6, LEVY 22, László 10/3, IVOSEV 17/6, Dukics 7/6. Csere: TANÁCS 13/3, Kiss Zs. Edző: Fodor Péter.
Falco: KÁLMÁN 27/3, Timberlake 22/3, Simon L. 6, Szabó Zs. 5/3, Pantelics 6. Csere: Szanati, HARAZIN 19, Will. Edző: Bencze Tamás.

Weszelovszky: két meccs, nyolc gól

Szombaton a BVSC vendégeként szállt medencébe a Kalo-Méh CS&K Szentesi VK, vasárnap hazai pályán a… Tovább olvasom