2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Szedeák: azok a fránya büntetők

Nagy csatában 88–80-as vereséget szenvedett a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az NB I A csoportos bajnokságban. A szegediek közel álltak a bravúrhoz, ha precízebben dobják a büntetőket, akkor nyerhettek is volna.
A Szedeák együttese már többször szerzett meglepetést a bajnokságban a Körmend ellen, évekkel ezelőtt a hazánkban jóformán verhetetlennek vélt Vas megyei gárdát legyőzte a szegedi alakulat. A szombati bajnokin is közel állt ehhez a bravúrhoz Fodor Péter csapata. Pedig az első negyed után már sokan az Albacomptól elszenvedett méretes zakót emlegették, hiszen a hazaiak tetemes előnyre tettek szert. Igen ám, de a vendégek remekül szolgálták ki centerüket, McKenzie-t, az amerikai légiós pedig élt a palánk alatt. Rubin sem akart lemaradni honfitársától, így a körmendi közönség legnagyobb meglepetésére a harmadik negyedben átvette a vezetést a Tisza-parti gárda. Csend is lett a félelmetes hangulatáról ismert körmendi katlanban.

Kiélezett csata zajlott, a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák olyan összeszedett játékkal rukkolt elő, amely mindenképpen biztató a jövőre nézve. A bravúr, a győzelem mégsem sikerült, hiszen döntöttek a büntetők. Ebben a Körmend jobb volt, míg a Szeged régen látott, gyenge hatékonysággal dobálta a büntetőket. Pedig ha nem 48 százalékosan értékesítik, hanem a megszokott 70–80 százalékos módon, akkor a körmendi túra 2011-ben is emlékezetes marad.

Rubin remekelt.  Fotó: Karnok Csaba
Rubin remekelt. Fotó: Karnok Csaba

További eredmények: Kecskemét–Kaposvár 89–64, Falco–Nyíregyháza 95–82, Albacomp–Pécs 97–77, Atomerőmű–Debrecen 101–75, Szolnok–Salgótarján 119–71.

Fodor Péter: – A mérkőzés jót tett az önbizalmunknak az Albacomp elleni vereséget követően. Meg tudtuk szorongatni a Körmendet, bebizonyosodott, ha a védekezésünket rendben tartjuk, a közvetlen riválisainkkal szemben sikeresek lehetünk.

Körmend–Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 88–80 (29–17, 21–24, 18–23, 20–16)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 20. forduló. Körmend, 1800 néző. Vezette: Forrai S., Pálla, Magyari.
Körmend: MOORE 38/12, Németh 8/6, Ferencz 7/6, Dávid 2, BELL 22/3. Csere: Boldizsár 7, Fodor G. 2, Ruják 2, Hegedűs, Dies, Trummer. Vezetőedző: Sabáli Balázs.
Szedeák: Drahos 7/3, RUBIN 33/6, NYILAS 7/3, Dukics 7, MCKENZIE 21. Csere: Tanács 3/3, Vida 2, Molnár M. Vezetőedző: Fodor Péter.

Edzőmeccsek: a hétvégi jegyzőkönyvek

A hétvégi labdarúgó-edzőmeccsek során a Makó FC előbb magabiztosan verte a Mórahalmot, majd első 2011-es vereségét is elszenvedte a romániai Temesvár ellen. Tovább olvasom