2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 6°C Még több cikk.

Szedeák: bombameglepetés az Atom ellen

Összejött, amiben csak reménykedni lehetett: a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák nagyszerű győzelmet aratott a nyolc meccse veretlen, listavezető Atomerőmű ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Atomerőmű 76-72 (23-24, 22-15, 17-16, 14-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 14. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Pálla, Bognár T., Király L.
Szedeák: DRAHOS 7, RUBIN 23/3, KISS ZS. 11/6, DUKICS 14/3, MCKENZIE 16. Csere: TANÁCS 5/3, VIDA, NYILAS. Vezetőedző: Fodor Péter.
Atomerőmű: Kovács Á. 5, PAVLIK 20/12, Hodges 9/3, Johnson 10/6, SALES 26/3. Csere: Morgen, Faragó, Tóth P. 2. Vezetőedző: Horváth Imre.

Ami az amerikai sportoknál vagy éppen az angol Premier League-ben bevált, az a hazai kosárlabdaéletben is működik: a két ünnep között a szegedi drukkerek is ki voltak éhezve a minőségi a sportra, ezernégyszázan buzdították a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák együttesét a listavezető Paks ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Atomot robbantott a Szedeák

Kellett is a segítség a lelátóról, hiszen a vendégek nyolcmeccses győzelmi széria után érkeztek az újszegedi sportcsarnokba, így a Szedeáknak minden tudására szüksége volt, hogy megszorítsa az Atomerőműt (a meccs ellenőre egyébként a korábban a Szegedi Postásban évekig játszó remek kosaras, Heiszig József volt).

Elő is szedte a legjobbját Fodor Péter csapata, az a Paks, amely legutóbb a bajnok ZTE otthonában kezdett elképesztő, 0-17-es negyeddel, Szegeden csak egypontos előnyt szedett össze tíz perc alatt, a nagyszünetben pedig az egyre jobban belelkesülő szurkolói által bíztatott és remekül védekező Szedeáknál volt az előny, méghozzá hat pontos.

Látszott, nem csak fellángolás a második játékrészben mutatott teljesítmény, a Paks megizzadt minden kosárért, míg a Szedeák ha nem is könnyen, de folyamatosan tartani tudta előnyét. A hajrában aztán olyan izgalmak következtek, amelyet szívbetegeknek biztosan nem ajánlanánk. 67-57-es szegedi vezetés után három perccel a vége előtt egyenlített az Atomerőmű, 72-72-nél pedig senki nem tudta, mi lesz a vége. Talán csak a 23 pontig jutó Janou Rubin, aki előbb egy duplát, majd két büntetőt süllyesztett el, a remekül védekező Bryson McKenzie pedig bedeszkázta a szegedi kosarat, így az utolsó húsz másodpercben csak a labdát kellett megtartania a Szedeáknak.

Sikerül is nekik, így a csapat a Falco legyőzése után újabb nagyvadat ejtett, és a bajnokság eddigi egyik legnagyobb meglepetését aratva legyőzte a tavalyi ezüstérmes Paksot.

Fodor Péter: - Jó meccset játszottunk, amelynek a végét mi tettük magunknak szorossá. A csapatom remekül végrehajtotta a feladatát, főleg védekezésben, amely nagyon nehéz volt ilyen jó képességű ellenféllel szemben. Minden szurkolónknak boldog újévet kívánok.

I. negyed. Két kosárral kezdett a Paks, ám Nebojsa Dukics hét pontjának köszönhetően nem tudtak elhúzni a vendégek. A legnagyobb előnye 19-12-nél volt a vendégeknek, de a jó utolsó percének köszönhetően 18-24-ról 23-24-re zárkózott fel a Szedeák.

II. negyed. Dukics újabb kosarával először vezetett a negyed elején a Szeged, majd Rubin remeklését Tanács és Kiss Zsolt is egy-egy hármassal toldotta meg – nem is csoda, hogy 43-35-nél zengett az újszegedi sportcsarnok. A félidőre aztán 45-39-es, hat pontos előnnyel mehettek Nyilasék.

III. negyed. A fordulás után is izgalmas maradt a mérkőzés, amelyet a helyszínen tekintett meg a Barcelona világklasszis szegedi kézilabdása, Nagy László. Három és tíz pont is volt a szegedi előny, a hullámvasút után a zárónegyedre hét volt a hazai fór.

IV. negyed. Bebizonyosodott, nem véletlenül áll a tabella élén a Paks: Pavlikék 67-57 után egyenlíteni tudtak 70-70-nél, ekkor viszont a hihetetlen izgalmak közepette Rubin keze és szíve a helyén volt, hat pontjával eldöntötte a találkozót. A lefújás után a játékosok boldogan pacsiztak lelkes szurkolóikkal.

• 1. szegediultra 2010. december 30. 08:21
    „Szép volt srácok!! gratula!! csak így tovább jövőre is! HAJRÁ SZEGED HAJRÁ SZEDEÁK!! boldog békés új évet a csapatnak és minden tagjának!! :)”

Hatvanéves a szegedi kajakkirály, Csapó Géza

Betöltötte 60. életévét szerdán a hetvenes évek hazai kajakkirálya, a szegedi Csapó Géza, akit nemcsak a családja, hanem egykori sporttársai és barátai is köszöntöttek a jeles napon. Tovább olvasom