2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Szedeák: csak csatát vesztettek

Szeged - 71–70-re elbukta a Kaposvár elleni nagyon fontos bajnokiját a Naturtex-SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata, így nem tudta matematikailag is bebiztosítani bennmaradását. A csatát elvesztették, a háborút még nem.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvár 70–71 (15–16, 17–18, 15–11, 23–26)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 23. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Vígh, Benczur, Kiss L.
Szedeák: Drahos 7/3, LEVY 15, Kiss Zs. 4/3, IVOSEV 19/3, DUKICS 13/3. Csere: Tanács, László 10, Vida, Molnár M., Csorvási 2. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kaposvár: Ahelegbe 9, RAIVIO 28/3, Szőke 5/3, Gosa 12/6, LEKLI 7. Csere: Kiss K., Dávid 10. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Tovább izgulhatnak! Szedeák-Kaposvár 70-71. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Próbáljuk pozitívan nézni a helyzetet: mivel a Jászberény kikapott a Soprontól, a Szedeák továbbra is egy győzelemmel jobban áll a még osztályozót jelentő, 13. helyen álló jászságiaknál. Nagyjából ennyinek lehet örülni a hétvégi forduló után, hiszen a Kaposvár elleni bajnokit csak saját butaságai, hibái miatt bukta el 71–70-re a szegedi csapat.

A negyedik negyedig felváltva vezettek a felek, 58–54-es hazai előnynél azonban technikait ítéltek a kaposvári kispad ellen. Levy a négyből hármat bedobott, majd a következő akcióból hatalmasat zsákolt: 63–54-nél az addigi legnagyobb különbséggel, kilenc ponttal vezetett a Szeged. Négy perc volt hátra, de az utolsó 60 másodperc elején, Drahos két büntetője után is volt még bőven az előnyből (68–62). Ekkor azonban megsokasodtak a hibák (eladott labdák, kihagyott büntetők), így az utolsó támadást 70–68-as hazai előnynél vezethette a Kaposvár. Raivio futott be a palánk alá, ráemelte a labdát, amely a gyűrűbe hullott, ráadásul a szabálytalanságért még egy büntetőt is dobhatott. Az is bement, az utolsó fél másodpercben pedig nem történt csoda, 71–70-es vendégsiker született...

A Szedeák így tovább izgulhat: az utolsó két mérkőzéséből egyet mindenképpen meg kell nyernie ahhoz, hogy biztosan meghosszabbítsa élvonalbeli tagságát.

Fodor Péter: – A végjáték előtti percekben hat ponttal vezettünk. Buta hibáinkkal felhoztuk az ellenfelet, és ők éltek a lehetőséggel.

Pick Szeged: örömkézilabda

Magabiztos játékkal búcsúzott a BB-liga alapszakaszától a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A Skaliczki-fiúk 35–18-ra verték hazai pályán az FTC-PLER-t. Tovább olvasom