2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Szedeák: élesedő hajrá előtt

14 pontos, 79–65-ös vereséget szenvedett a Naturtex-SZTE-Szedeák a listavezető Atomerőmű otthonában a férfi kosárlabda NB I A csoportjának 20. fordulójában. Nikola Lazics csapata továbbra is hét győzelemmel áll a tabellán.
Tudtuk, hogy a Naturtex-SZTE-Szedeáknak nem Pakson kell nyernie a férfi kosárlabda NB I A csoportjának alapszakaszában, ettől még lehetett reménykedni benne, hogy Kiss Zsolték megszorongatják a bajnokság éllovasát. Nem is játszottak alárendelt szerepet a szegediek, ez első negyedben összeszedett nyolcpontos hátrányt a félidőig tartani tudták, a harmadik negyedben ezt hatra faragták, a negyedik játékrészben pedig előfordult, hogy csupán három pont volt a különbség (58–55) – csak a végére alakult ki a két számjegyű differencia.

A különbséget elsősorban a lepattanózásban kell keresni: az Atom 45-öt, a Szeged 27-et szedett a meccsen, különösen a 18 paksi támadólepattanó tűnik soknak. A többi mutatóban hasonló értékek jelennek meg a statisztikában, ám mivel a paksiak többször dobhattak a gyűrűre, ugyanaz a százalékos teljesítmény több ponthoz vezetett – ez matematika.

Jonathan Levy jól játszott. Fotó: Frank Yvette

Atomerőmű–Naturtex-SZTE-Szedeák 79–65 (20–12, 16–16, 18–20, 25–17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 20. forduló. Paks, 500 néző. Vezette: Kapitány, Frányó, Minár.
Atomerőmű: Vaughn 5/3, MCGRUDER 20/3, KÖRTÉLYESI 17/3, SZABÓ ZS. 17/3, JONES 6. Csere: Eilingsfeld 2, Baki 3/3, Kovács Á. 5/3, Markovics 2, Kerpel-Fronius 2. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 10/6, LEVY 19/6, Horváth Á. 10/6, Williams 12, Csorvási M. 8. Csere: Vida, Kiss Zs. 3/3, Csorvási L. 3. Vezetőedző: Nikola Lazics.

A Szedeákból leginkább Jonathan Levyt lehetett dicsérni, aki tavalyi csapata ellen 19 pontot szórt, de tíz fölé jutott Jerrell Williams is, Branko Jereminov és Csorvási Milán pedig kereken tíz pontot szerzett. Lazics ezúttal is szűk kerettel meccselt, a Falco ellen nyerő heteshez képest Vida Máté lépett még pályára.

Mivel csak két forduló van hátra az alapszakaszból, néhány fontos kérdés már eldőlt: az Atom mellett az Alba Fehérvár, a Kecskemét és a Sopron is bejutott a felsőházba, hozzájuk csatlakozik majd a középszakaszban a Szolnoki Olaj, valamint a Kaposvár, Körmend duó egyike. Az alsóházban nyert a Falco és a Pécs is, így ők egy győzelemmel előrébb járnak a Szedeáknál, amely legközelebb szombaton 18 órától hazai pályán, a Jászberény ellen játszik nagyon fontos bajnokit.

Nikola Lazics: – A Paks végig vezetett a mérkőzés során, egyedül a negyedik negyedben tudtunk felzárkózni rájuk. Jobb csapat az ASE, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

További eredmények: Kaposvár–Körmend 95–72, Falco–Nyíregyháza 97–86, Pécs–Kecskemét 84–76, Alba Fehérvár–Zalaegerszeg 113–83, Jászberény–Sopron 76–84.

Helytállt a Szentes

Matajsz Márk, a Valdor-Szentes vezetőedzője a tisztes helytállást, a jó védekezést jelölte meg célként. Tovább olvasom