Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

2014. 10. 24. péntek - Salamon

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sport - labdarúgás, kézilabda, vízilabda > Szedeák: ez a siker nagyon kellett!

Szedeák: ez a siker nagyon kellett!

Szeged - Hosszabbítás után nyerte meg 92–86-ra a Nyíregyháza elleni fontos bajnokiját a Naturtex-SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata. Sikerével a Fodor-csapat nagy lépést tett az osztályozó elkerüléséért.

Gyúrós István - Délmagyarország napilap - 2012.03.19. 07:51
Megosztás: Facebook Twitter E-mail
Naturtex-SZTE-Szedeák–Nyíregyháza 92–86 (21–20, 19–23, 22–16, 16–19, 14–8)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Pálla, Papp, Boros.
Szedeák: DRAHOS 17/6, LEVY 22, László, IVOSEV 24/6, DUKICS 22/6. Csere: Vida, Kiss Zs. 5/3, Molnár M., Nyilas 2. Vezetőedző: Fodor Péter.
Nyíregyháza: Fekete 13/3, FIELDS 15/3, Mohácsi 12/6, MISKOVICS 25, KANDICS 17/12. Csere: Sitku 4, Polyák, Nagy K. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.
Kipontozódott: Fekete (45.), Kandics (45.).

Hosszabbításos krimi: Szedeák-Nyíregyháza 92-86. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Vastaps az eleje, vastaps a vége, kosárkrimi a közepe. Röviden így foglalható össze a Naturtex-SZTE-Szedeák Nyíregyháza elleni bajnokija.
Fontos meccs volt ez az osztályozót jelentő 13. hely elkerüléséért vívott harcban, ezt előre tudta mindenki – a nézőtéren talán éppen ezért lehetett több ismert arcot látni. Ott volt Nagy Péter súlyemelő, az egykori Szedeák-játékosok közül többek között Pávlicz Gábor, Buzás Sándor és Vitaszek Attila, Petrovics Kálmán, az EDF DÉMÁSZ-Szeged VE klubigazgatója, valamint a Barcelona kézilabdásának, Nagy Lászlónak az édesapja is, aki korábban szintén szerepelt az élvonalban. Mindenki a fontos sikerre várt a nézőtéren.

A feldobásnál szomorú kötelességének tett eleget a Szedeák – egykori kiváló szurkolójára, Liszkai Mihályra emlékezett a csarnok felállással, tapsolva. A meccs teljesen kiegyenlített volt (még úgy is, hogy a Szegedben Tanács vállsérülés miatt át sem öltözhetett, és Levy sem volt százszázalékos), felváltva vezettek a csapatok, a legnagyobb fórt, 39–31-es vezetésnél a nyolcpontos különbséget a vendégek tudták kiharcolni. Ők álltak jobban az utolsónak hitt, 40. perc elejéig is, 70–76-nál azonban visszaadott a sors a sok szoros, de vesztes meccsért valamennyit a szegedieknek. A szerb Nebojsa Dukics előbb kettő plusz egyes akcióból szerzett három pontot, majd Miskovics kosara után, Ivosev passzából egy triplát is bevágott (78–78) – jöhetett a hosszabbítás.

Ez az öt perc már kizárólag a hazaiakról szólt, Dukics mellett Drahos és Levy is remekelt, így a már valójában is utolsó percben megint vastapsban tört ki a szegedi publikum. Végül 92–86-ra nyert Fodor Péter együttese, amely ezzel megelőzte a Nyíregyházát, és a tabella 11. helyén várhatja a vasárnapi, Kaposvár elleni hazai bajnokit. Három fordulóval az alapszakasz vége előtt két hellyel és egy győzelemmel az osztályozót jelentő 13. hely felett.

Fodor Péter: – Amikor hátrányban voltunk, mindig tudtunk újítani, a hosszabbításban pedig jól játszottunk. Közönségszórakoztató mérkőzés volt, a kosárlabda minden szépségével és a hibákkal együtt. A győzelmet Liszkai Mihály emlékének ajánljuk.

* * *

A hétvége nyilatkozata
Remek meccset játszott a Nyíregyháza ellen Drahos Gábor, a Naturtex-SZTE-Szedeák irányítója, aki 17 ponttal vette ki a részét a 92–86-os sikerből.
– Régen játszottunk már hosszabbításos meccset, most ezt is kipróbáltuk, bár nyugodtabbak lehettünk volna, ha 40 perc alatt eldöntjük a találkozót. Az utolsó öt percben összeállt a védekezés, akkor már egyértelműen jobbak voltunk a Nyíregyházánál. A szezonban több meccset veszítettünk el kis különbséggel, most visszaadta ezt a sors nekünk. Szerencsére a múlt héten ütést kapó térdem nem fájt, és bár szerdán edzettem először, csak néhány dobásnál éreztem meg ezt. A meccs végén sportszerűtlenül viselkedő Fekete lökdösődését nem minősítem, hazáig volt ideje átgondolni, mit miért csinált... – fogalmazott a játékos.

További eredmények: Jászberény–Falco 89–101, Zalaegerszeg–Debrecen 74–91.