A Naturtex- SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata 90–83-ra kikapott a középszakasz alsóházának 6. fordulójában Pécsett. A szegediek a találkozó második felében kénytelenek voltak nélkülözni a túl szigorúan kiállított vezetőedzőt, Nikola Lazicsot. Ki tudja, mi lett volna, ha a szakember a kispadon maradhat?
Pécs–Naturtex-SZTE-Szedeák 90–83 (17–14, 31–23, 13–21, 29–25)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, alsóház, 6. forduló.
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Vígh, Németh, Jurák.
Pécs: Nelson 8, Csabay 3/3, Bíró 8/3, BUDIMIR 26/12, Sarlija 8. Csere: NAGY K. 19/9, HALÁSZ 18/9, Bodor. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 16/9, Levy 12/6, HORVÁTH Á. 23/9, Williams 8, CSORVÁSI M. 15. Csere: Vida 2, Molnár A. 4/3, Csorvási L., Kiss Zs. 3/3. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Williams (40.).

Nikola Lazics csak ült a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnok előtt, és bámult maga elé. Próbálta felidézni, mi történt csapata, a Naturtex-SZTE-Szedeák röviddel azelőtt véget ért meccsének első félidejében, annak is a 20. percében. Próbálta megérteni, miért állították ki. Nem jött rá, mi volt az ok.

Tetszett

Végig volt tartása a Szedeáknak. Hiába vesztette el edzőjét a csapat, Simándi Árpáddal is meccsben tudtak maradni, igaz, a végén lógó orral hagyták el a Lauber Dezső Sportcsarnokot. Ki tudja, mi lett volna, ha Nikola Lazics is ott ülhet a kispadon a hajrá során?

Mi sem tudjuk. Az látszott a palánk mögüli területről, hogy a szegedi NB I A csoportos kosárlabdacsapat vezetője szól az egyik játékvezetőnek, Vígh Péternek. Egy fault iránt érdeklődött, erre kapott egy technikait. A kosárlabdában megszokott, hogy az edzők kommunikálnak a sporikkal, ezt tette Csirke Ferenc is a túloldalon. Nem mondott semmi eget rengetőt, mégis megbüntették. Ezt még le is nyelné az ember, hiszen csupán két dobás és a labda jár érte az ellenfélnek. Lazics azért jelezte az ellenőrnek, hogy nem ért egyet. Ezt meglátta Vígh, aki ekkor már a pálya túloldalán volt, odaszaladt, majd kiosztott még egy technikait, ami automatikusan kiállítást ér. Ekkor már feszült lett a szegedi tréner – akit eddig egyszer sem láttunk még indulatosnak sem a meccseken –, dühösen az öltözőbe vonult, a második félidőben pedig nem ülhetett le a kispadra.

Hogy miért annyira lényeges ez a mozzanat? Mert a Szedeáknak a Pécs az egyik legnagyobb riválisa a rájátszást jelentő helyekért. Hatalmas lépést tett volna áhított céljáért a csapat, ha nyer a mecsekaljai csapat otthonában, ráadásul ekkor 42–37 állt az eredményjelzőn, tehát nyílt volt a meccs. Lazics többször bizonyította már, hogy a végjátékban tudja, mi kell a sikerhez, most azonban nem volt esélye utasításokat adni a játékosoknak. Simándi Árpád másodedző hiába próbált meg mindent, végül a hazaiak nyertek 90–83-ra.

Nem tetszett

Veljko Budimir, illetve az, hogy a Pécs horvát légiósa azt csinált a pályán, amit akart. 26 pontot dobott úgy, hogy már a félidőben 20-nál járt, ráadásul a 18. és a 20. perc között zsinórban jutott 13 egységig. A posztján szereplő szegedi Jerrell Williams súlytalan volt, emellett hét eladott labdát is termelt.

A szegedi vezetők szerint Vígh a már a félidőben elismerte, túl kemény volt az ítélet. Kvázi hibázott. Úgy, ahogy a középszakasz első fordulójában, Zalaegerszegen is a Szeged kárára tévedtek játékvezetők Vida Máté kiállításakor. Vida eltiltása, és a játékvezetők téves szabályismerete miatt a Szedeák fellebbezett, és információink szerint a bírói hármast el is tiltja a szövetség, egy ideig nem vezetnek meccseket. Ettől azonban az eredmény nem változik, azt a meccset a ZTE, a szombatit pedig a Pécs nyerte, nem a Naturtex. Nem kizárólag Lazics kiállítása miatt, de ez is kellett hozzá.

– Úgy érzem, hogy dr. Vígh játékvezető ezen a mérkőzésen bírálta el a Vida Máté ügyében benyújtott fellebbezésünket – nyilatkozta a találkozó után lapunknak a helyszínen Kardos Péter, a Szedeák elnöke.

Az alsóház további eredményei: Zalaegerszeg–Nyíregyháza 91–81, Körmend–Falco 86–82.