2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Szedeák: feltámadás, diadal

18 pontos hátrányban is volt, végül azonban egy remek második félidőnek köszönhetően 96–84-re nyert a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a Sopron ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. A két Molnár testvér összesen 30 pontot szórt.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák–Sopron 96–84 (22–26, 16–28, 26–14, 32–16)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 22. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Ádám, Király, Vétek.
Szedeák: DRAHOS 22/9, RUBIN 19/3, MOLNÁR M. 10, DUKICS 22/6, McKenzie 2. Csere: TANÁCS 15/3, Nyilas 4, Vida 2, Kiss Zs. Vezetőedző: Fodor Péter.
Sopron: Kelley 18/6, Jarvis 8/6, MOLNÁR A. 20/3, Szabó Zs. 11/9, TOWNES 16. Csere: Helmeczy, Keresztes 3, Pojbics 7/3, Gombás 1. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Érdekes látvány volt: a Szedeák és a Sopron meccsén a mindkét gárda kezdőcsapatában 3-as poszton szerepelt a Molnár testvérpár egy-egy tagja. A Szegedben Miklós, a Sopronban András pattogtatott – a lelátón pedig a család szurkolt nekik. Eleinte Andráséknak volt több okuk a mosolyra, a számukra a rájátszás miatt rendkívül fontos összecsapáson jól kezdtek, 15–6-ra is vezettek. Fodor Péter időkérése jót tett a Szedeák játékának, előbb felzárkózni, majd fordítani sikerült (33–31), Tanács volt ekkor leginkább elemében.

Feltámadás, diadal: Szedeák-Sopron 96-84

A félidő hajráját azonban elrontotta a csapat, az eladott labdákból pedig büntetett a Sopron, amely 18 ponttal is vezetett már, a félidőben pedig 54–38 volt az eredmény a javunkra.

Elment a meccs – gondolhatták sokan, nem úgy a hazai kosarasok, akik egy 8–0-s sorozattal egyből látótávolságon belül kerültek. A harmadik negyedben csak felzárkózni sikerült, a negyedik elején viszont fordítani is, a remeklő Drahos mellett Dukics és Rubin is fontos pillanatokban szerzett kosarat, ám az utolsó percekre így is maradtak izgalmak. Végre nem a Szegednek kellett az eredmény után futnia, csak megtartania az előnyt, amit a pontos büntetőzéssel sikerült is.

Sőt a végén 12 ponttal nyert a Szedeák, ami sima győzelmet sugall. Aki látta a meccset, tudja, nem volt az.

Fodor Péter: – A félidőben is bíztunk benne, hogy sikerülhet fordítanunk, mivel a saját hibáink miatt voltunk nagy hátrányban. Ezeket kijavítottuk, „szagot kaptunk", és sikerült legyőznünk a ritmusát vesztő Sopront.

További eredmények: Salgótarján–Kaposvár 89–99, Körmend–Albacomp 80–68, Szolnok–ZTE 87–51, Atomerőmű–Falco 91–62, Debrecen– Kecskemét 77–99.

• 1. rolend89 2011. március 24. 15:15
    „Hajrá Drahi! Azok a szép idők még mikor kikaptál tőlem tripladobásban! Így tovább Tanbá, kennyed neki! (Y)”

A szegedi Banda és Szőke íjászvilágcsúcsa!

Egy zsák éremmel tértek haza a szegedi UTC íjászai a budapesti terem Európa-bajnokságról és ob-ról.… Tovább olvasom