2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Szedeák: Fodor a vereség ellenére is elégedett a játékkal

A kezdeti varázslat után szoros meccsen szenvedett 86–77-es vereséget a Dél- Konstrukt SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata a tavalyi ezüstérmes Atomerőmű otthonában.
Remekül indult az első A csoportos bajnoki a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák kosárlabdacsapata számára: az élvonalba évek múltán visszatérő együttes Bryson McKenzie kosarával indította a szezont, majd előbb 6–0-ra, még szintén az első tíz percben pedig 18–8-ra is elhúzott a tavalyi döntős otthonában. Az amerikai mellett Nebojsa Dukics is szorgalmasan dobálta a kosarakat, így a tíz perc végére ötpontos előnye maradt a szegedieknek. – Az első periódusban többet kaptam csapatomtól, mint azt elvárhattam – mondta Fodor Péter vezetőedző. – Remekül kosaraztunk, a dobásaink pedig 70 százalékos hatékonysággal találtak be, ami extra teljesítményt jelent – fogalmazott.

A második játékrészben aztán egyre több személyi hibával játszottak a szedeákosok, McKenzie és Dukics is hamar bajba került. 33–33-nál egyenlítettek a hazaiak, és bár a félidőben még megmaradt három pont Kiss Zsolték előnyéből, a négy hibával álló két magas ember a kispadra kényszerült a folytatásban. Ezt a szerkezeti változtatást megsínylette a Szeged, a paksiak az egész meccsen dobást sem rontó Sales vezetésével a harmadik negyedben remekeltek támadásban, 16 pontot verve egy játékrész alatt az újoncra.

– Muszáj volt átszerveznem a csapatot, és bár Tanács Attila kiválóan pótolta a légiósokat, mindkettejük kiesését nem tudtuk megoldani – mondta a vezetőedző.

Az azért feltűnő volt, hogy a vendégek ellen a magas posztokon jóval több hibát fújtak be, mint a paksiak esetében, megvolt tehát az Atom hazai pályája.

Az utolsó negyedben mindent megpróbált a Szedeák, de előbb McKenzie, majd Vida pontozódott ki a csapatból, nélkülük pedig nem sikerült a bravúr, az idegenbeli győzelem. – Kicsit bosszantó, hogy így kaptunk ki a jóval esélyesebb paksiak otthonában. Ha nem kellett volna ennyit variálnom a csapaton, reális esélyünk lett volna a győzelemre. Az azért biztató, hogy a meccs nagy részében remekül játszottunk, erre a teljesítményre lehet építeni a szezon során – értékelt Fodor Péter.

A Szedeák a következő fordulóban pénteken 18 órától fogadja hazai pályán a tavalyi bajnok, válogatott játékosokkal teletűzdelt ZTE együttesét.

További eredmények: Zalakerámia-ZTE KK–Factum Sport Debrecen 97–67, MJUS-Fortress Körmend–Salgótarjáni KSE 109–72, Albacomp–Marso-Vagép NYKK 86–71, Falco-Szova KC Szombathely–Kaposvári KK 99–64.

Atomerőmű SE–Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 86–77 (23–28, 19–17, 31–15, 13–17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 1. forduló. Paks, 600 néző. Vezette: Ádám, Bognár, Szabó G.
Atomerőmű: Mészáros Z. 5/3, PAVLIK 13/3, HODGES 16/6, I. Johnson 5, SALES 29/3. Csere: Kovács Á. 9/3, Morgen 7, Tóth P. 2, Körtélyesi. Vezetőedző: Horváth Imre.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Vida 4, Kiss Zs. 3/3, RUBIN 21/6, DJUKICS 17/6, MCKENZIE 14. Csere: Nyilas, Drahos 2, TANÁCS 16, Molnár M. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kipontozódott: McKenzie (32.), Vida (34.).

• 4. bj030 2010. október 13. 18:40
    „Helyesbítés: a nőstény ősödet a kezdőkörben kényeztetik majd a csimpánzok. Röhögünk mi is :))”
  • 3. bj029 2010. október 12. 23:04
    „Már be van hűtve a pia péntekre estére! Előtte megyünk röhögni Szegedre! :)))”
  • 2. Hód 2010. október 12. 20:29
    „REmélem lesz hangulat a ZTE ellen!”
  • 1. cibuska 2010. október 12. 06:45
    „ez erőt adhat”

Továbbra is nyeretlen a HPQ-Szeged

A Kecskemét és a Kazincbarcika után a Dunaferrtől is vereséget szenvedett a HPQ-Szeged extraligás… Tovább olvasom