2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Szedeák: hiába a jó ritmus

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában az alapszakasz utolsó fordulójában a Naturtex-SZTE-Szedeák hat ponttal (82–76) kikapott Sopronban.
Az alapszakasz kilencedik helyén zárt a férfi kosárlabda NB I A csoportjában a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely így szerdai szünnappal kezdi meg a középszakaszt a 6–12. helyért, majd szombaton Zalaegerszegen lép először pályára a folytatásban. Az első hazai mérkőzését pedig március 11-én (kedden) vívja majd a Jászberény ellen. A zalai találkozón már számíthat Molnár András játékára Nikola Lazics edző.

Ami az alapszakasz 22., utolsó fordulóját illeti, a szegediek kiválóan helytálltak a negyedik Sopron otthonában. Erre jó példa, hogy az első és a negyedik negyedet megnyerték, de a harmadik játékrész négypontos veresége is vállalható volt. Hogy miért kaptak ki mégis? Mert volt egy második tíz perc, amikor a Sopron éppen tíz ponttal volt jobb, ez pedig elég volt ahhoz, hogy begyűjtse a sikert.

A találkozón több labdát szerzett a Szeged (9:8), eladott labdája több volt a hazaiaknak (14:13), a lepattanózás pedig abszolút egyformán (32:32) zárult.
A probléma a kétpontos középtávoli és a hárompontos dobásokban keresendő: a Sopron az előbbi százalékban 40:14-re, az utóbbiban 42:13-ra nyert. Ez döntött.

Nikola Lazics: – Jól indítottuk a találkozót, jó ritmusban is játszottunk, ám a második negyedben gyengén teljesítettünk. Ennek ellenére elégedett lehetek, mert szorossá tettük a találkozót, ám támadásban jobbak voltak a hazaiak.

További eredmények: Kaposvár–Szombathely 92–83, Alba Fehérvár–Pécs 97–74, Kecskemét–Zalaegerszeg 70–54, Paks–Jászberény 73–63, Nyíregyháza–Körmend 82–91.

Sopron–Naturtex-SZTE-Szedeák 82–76 (14–21, 29–19, 20–16, 19-20)

Férfi kosárlabda NB I A csoport, alapszakasz, 22. forduló. Sopron, 1400 néző. Vezette: Vígh, Balogh, Jakab.

Sopron: Ruják 1, Thompson 4, Dénes G. 6, BORISZOV 18/6, BAROVICS 22. Csere: THOMAS 12/3, Tóth G., Trepák 6/6, TAKÁCS 13/9. Edző: Sabáli Balázs.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 12/3, Horváth Á. 8, Levy 13, WILLIAMS 21, CSORVÁSI M. 15. Csere: Kiss Zs. 3/3, Csorvási L. 4, Vida. Edző: Nikola Lazics.