2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 18°C Még több cikk.

Szedeák: közel volt a bajnokverés

A Naturtex- SZTE-Szedeák a negyedik negyedben még vezetett, végül kilenc ponttal, 84–75-re kikapott a bajnoki címvédő Alba Fehérvár ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Alba Fehérvár 75–84 (16–15, 22–23, 15–19, 22–27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány, Király, Jakab.
Szedeák: Jereminov 10, LEVY 18/3, Kiss Zs. 9/9, Williams 11, CSORVÁSI M. 14. Csere: Vida 2, Csorvási L. 11, Wirth. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Alba Fehérvár: Hobbs 9/9, SUPOLA 15/6, KEMP 14/3, Juhos 8, Somogyi 4.
Csere: Tóth P. 4, Olah 9, Moore 6, TÓTH N. 15, Szanati. Vezetőedző: Carlos Frade.
Kipontozódott: Levy (40.).

Ez nagyon kicsin múlott! A Naturtex-SZTE-Szedeák a végjátékig partiban volt a bajnoki címvédő Alba Fehérvárral, a negyedik negyedben 68–67-re még vezetett, ám végül kikapott a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Hogy min múlott a vereség? A szegedi együttes hiába játszott olykor remekül, kilenc büntetőt is elrontott, többet kritikus szituációban. Emellett elvesztette a lepattanócsatát, a vendégek 46-ot, a hazaiak csak 37-et szereztek. Az is feltűnő a statisztikát nézve, hogy az Alba kilencszer blokkolt (főként a tavaly NBA-csapatoknál próbajátékon szereplő Somogyi Gergely volt elemében), a Szedeák csak kétszer. És azt sem szabad elfelejteni, hogy különösen a harmadik negyedben szinte az összes kétes szituációból a vendégek jöttek ki jobban a játékvezetőknél. Mindez együtt a vereséghez vezetett, ám szomorkodni így sincs miért: egy minimum dobogóesélyes csapatnak volt egyenrangú ellenfele a Szedeák, amely a hétvégén Zalaegerszegen folytatja a bajnokságot.

Kevés hiányzott: Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba 75-84. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Bonifert Domonkos: – Vállalható mérkőzést játszottunk, nincs szégyenkeznivalónk. Lepattanózásban és a büntetők értékesítésében múlt felül minket az Alba.

Tetszett
Bár nem ez volt élete meccse, a szerb Branko Jereminovon látszott, hogy remek képességű kosaras. Csodás passzai voltak, távolról is képes volt betalálni, nagy erőssége lesz a csapatnak. Ilyen képességű irányító régen nem játszott Szegeden.

Nem tetszett
Már az első félidőben látható volt, hogy az Alba több embert tud rotálni, emiatt pedig játékosai többet pihenhetnek. A Szedeáknál három csere kapott szerepet, nyolc emberrel pedig túl nehéz volt feladatnak bizonyult