2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 28°C Még több cikk.

Szedeák: küzdeni tudásból jeles

A nagyot hajrázó Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák tízpontos, 94–84-es vereséget szenvedett szombaton a Kecskeméttől a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. Fodor Péter csapata holnap már Szolnokon játszik bajnokit.
Jobban kezdte az első negyedet a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a Kecskemét elleni bajnokiján. Dukics triplájával 7–3-ra vezettek a hazaiak, nem sokkal később pedig a vendégek szakmai igazgatója, Sztojan Ivkovics időt is kért.

– Az első 5–6 perc játékával elégedett voltam, jól működtek a támadásaink. Sajnos azonban elkezdtünk pontatlanul játszani, sok hibát vétettünk, amelyet a Kecskemét könyörtelenül kihasznált – mondta a találkozóról Fodor Péter vezetőedző.

A hírös városiak 85 százalékkal dobtak mezőnyből, ennek köszönhetően 11–9-nél zsinórban tizenegy pontot dobva elhúztak, majd a 18. percben 20–40-et, a félidőben 28–47-et mutatott az eredményjelző.

A nagy hátrány ellenére nem tört össze a Szedeák, és a KITE-Szeged–Tisza Volán futballmeccsről az újszegedi sportcsarnokba átvándorló ultrák biztatása mellett megkezdte a felzárkózást, Janou Rubin három perc alatt tíz pontot, benne két triplát szórt ekkor. A padról beszálló Tanács Attila is hozta azt a teljesítményt, amit már megszokhattunk tőle a szezonban, így amikor a zárónegyed előtt 12 pont volt a hátrány, éltek még a szegedi remények.

McKenzie (fehérben) nyolc pontot dobott. Fotó: Frank Yvette
McKenzie (fehérben) nyolc pontot dobott.
Fotó: Frank Yvette

– Nagyot küzdöttünk, nyílttá tudtuk tenni a hajrára az összecsapást, ám amikor többször is 5–6 pontra zárkóztunk fel, egy-két baki miatt nem tudtuk átvenni a vezetést. A húszpontos hátrány után a felzárkózás nagy erőt vett ki játékosaimból – mondta Fodor.

– Bár a Kecskemét jobb csapat nálunk, és a tíz pontos vereségünket nem kell szégyellnünk, látva a találkozót maradt bennem hiányérzet, bosszant, hogy többre is képesek lehettünk volna – tette hozzá.

A Szedeák szerdán is pályára lép, a 13. fordulóból előrehozott bajnokin 19 órától a Szolnoki Olajhoz látogatnak Kiss Zsolték. – Erős sorozatban vagyunk, a Kecskemét után a Szolnok, az Albacomp, majd a Szegedre érkező Körmend is nagyobb játékerőt képvisel. Bár nehéz meccsek lesznek, abból a szempontból előnyös a helyzet, hogy jó csapatok ellen próbálhatjuk ki az edzésen gyakoroltakat – mondta az edző.

További eredmények: Körmend–Szolnoki Olaj 70–80, Pécs–Kaposvár 82–76, Salgótarján–Sopron 86–105, Atomerőmű–Albacomp 64–67, ZTE– Nyíregyháza 91–75.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák– Kecskemét 84–94 (11–18, 17–29, 30–23, 26–24)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 5. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Valovics, Győrffy, Szabó G.
Szedeák: Vida 4, KISS ZS. 12/3, Rubin 19/9, Djukics 11/6, McKenzie 8. Csere: Drahos 10/6, TANÁCS 18, Nyilas, Molnár M. 2. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kecskemét: LAGRANGE 23, WITTMANN 18/3, Dénes 5/3, Orsulic 9/3, BENCZE 15. Csere: Lakatos 3/3, Csorvási 11, Siriscevic 10/6, Cseh. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
Kipontozódott: Vida (26.), Csorvási (31.), Molnár M. (39.).

• 1. cibuska 2010. november 04. 19:56