2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Szedeák: már eldőlt a továbbjutás

A férfi kosárlabda magyar kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák hazai pályán huszonöt pontos, 87–62-es vereséget szenvedett a Pakstól, így nagyon kevés esélye maradt a továbbjutásra.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Atomerőmű 62–87 (13–25, 16–18, 17–24, 16–20)

Férfi kosárlabda magyar kupa, negyeddöntő, első mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: dr. Valovics, Király, Gál.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Drahos 3/3, Rubin 10/6, Nyilas, Dukics 14/3, McKenzie 11. Csere: Tanács 3/3, Vida 9, Molnár M. 5/3, Szabad 5/3, Simándi, Mészáros 2. Edző: Fodor Péter.

Paks: KÖRTÉLYESI 13, Johnson 10, WINTERS 15/12, SALES 22/6, Kovács Á. 4. Csere: PAVLIK 13/9, Faragó 3/3, Tóth P. 4, Morgen 3. Edző: Horváth Imre

A négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes Paks nagyon eltökélten kezdte a találkozót, látszott, hogy már az első mérkőzésen szeretne olyan eredményt elérni, amely nyugodt hazai visszavágót jelent. A hazaiak eközben rengeteg dobást rontottak – egyik összkísérletük sem érte el az ötven százalékot –, és ugyan a nagyszünetben még alig maradtak el lepattanózásban a vendégektől, a végére ebben a statisztikában bőven alulmúlták a Paksot (21:35). A hazai szurkolók idegeit nemcsak ez borzolta, hanem a játékvezetők ténykedése is: sehogyan sem akartak faultot befújni a Paks ellen. A végén azért jött a kompenzáció, ám ez sem akadályozta meg a Paksot abban, hogy magabiztosan győzve szinte már a négy közé jutva várja a jövő szerdai visszavágót. A Paks csak Farkas vállsérülése miatt szomorkodhat.

Fodor Péter: – Ez a mérkőzés sajnos az első félidőben, de inkább már a nyitónegyedben eldőlt. A nagyszünetig keveset faultoltunk, a gyűrű alól próbáltunk pontokat szerezni, a középtávoli dobásaink pedig nem jöttek be. A fordulás után már voltak biztató momentumok, de ez a mai meccsen kevés volt a jól játszó Paks ellen. Az gondolom, eldőlt a továbbjutás.

További eredmények: T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE–Szolnoki Olaj KK 67–72 (22–20, 19–12, 13–27, 13–13), Albacomp–Pécs 99–74 (32–26, 28–16, 22–12, 17–20).

A címvédő Pécs simán nyert szerdán Baján a női kosárlabda magyar kupa negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé.
A Mediteam Szeged holnap Zalaegerszegen lép pályára.
Eredmény: Bajai NKK-Pécs 2010 51–84 (12–23, 16–20, 13–26, 10–15).

Ez igen!

Vida Máté csereként pályára lépve huszonkilenc percet kapott edzőjétől, és nem okozott csalódást. Az első negyed vége és a második eleje között volt egy szegedi pontcsend, amelyet az ő duplája szakított meg, ezen kívül pedig akadtak nagyon szép megmozdulásai, gólpasszai, védőlepattanói is.

Kár érte!

Ahogy Fodor Péter edző a meccs után mondta, a találkozó már az első negyedben eldőlt. A vendég Paksot 6–6-nál még utolérte a Szeged, de aztán már csak a vendégeknél volt az előny. És ez a tíz perc jó alapot adott a folytatáshoz, ahhoz, hogy ekkora különbség alakuljon ki a végére.

Szombaton futsaldélután Szegeden

Éppen tizedik mérkőzését játssza szombaton Csongrád megyében a magyar felnőtt futsalválogatott. Tovább olvasom