2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Szedeák: sikert ért a védőmunka

Kiváló védekezésének köszönhetően a második negyedben szerzett előnyét megtartva a Naturtex-SZTE-Szedeák 86–74-re legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I A csoportjában, ezzel megszerezte szezonbeli első sikerét.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Sopron 86–74 (18–18, 29–16, 15–13, 24–27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Papp, Gorka, Márton.
Szedeák:  DRAHOS 16, LEVY 17, IVOSEV 22/3, Dukics 11/3, Tanács 8. Csere: Kiss Zs. 9/9, Molnár M. 1, Vida 2. Vezetőedző:  Fodor Péter.
Sopron: Thomas 9/6, Rubin 11, MOLNÁR A. 18/6, Gombás 7/3, Egemonye 6. Csere: Keresztes 9, Boldizsár 5/3, Vesztergom 9/3, Lakatos. Vezetőedző:  Horváth Imre.
Kipontozódott:  Egemonye (29.), Dukics (37.).

„Hú, ez nagyon kellett!" – sóhajtott fel több Szedeák-szurkoló is kedvenc csapatuk szombati, Sopron elleni sikere után. A Naturtex-SZTE ugyanis jó játékkal 86–74-re legyőzte kisalföldi riválisát a férfi kosárlabda NB I A csoportjában, így az ötödik fordulóban megszerezte első sikerét.

A győzelemnek több összetevője volt, a legfontosabb ezek közül a védekezés remek megszervezése. Fodor Péter kiváló taktikát dolgozott ki a soproniak ellen (a Szedeák több labdát szerzett, és több lepattanót is szedett ellenfelénél), és az újszegedi sportcsarnokban vendégként először pályára lépő Janou Rubin semlegesítése is tökéletesen sikerült.

Szedeák-Sopron 86-74. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Drahos Gábor szezonbeli legjobb meccsét játszotta, remekül irányított, bedobta mind a tíz büntetőjét (a csapat 29-ből 27-et szórt be), és úgy kígyózott át a soproni védelmen, hogy Horváth Imre tanítványai csak bottal ütötték a nyomát. A Sopron nem volt nagy formában, de az is látszott az együttesen, hogy idén sem sikerült világverő csapatot összehozni a hűség városában – elsősorban a légiósok, Egemonye és Thomas nem bizonyítottak sem most, sem az eddigiekben. Molnár András szülővárosa csapata és testvérei ellen ezúttal is jól játszott, tartotta a lelket csapatában, de ő egyedül kevés volt ahhoz, hogy a Sopron ledolgozza hátrányát. Ha ő nincs, a soproniak nagy verést kaptak volna az újszegedi sportcsarnokban.

Persze a 12 pontos siker is ugyanennyit ér, dicsérendő, hogy a Naturtex, miután a második negyedben elhúzott ellenfelétől, szinte végig megtartotta a különbséget. A legközelebb hét pontnál volt a vendégcsapat, ám 66–59-nél Kiss Zsolt szokásos triplája megnyugvást hozott.

Tomiszlav Ivosev ismét nagyot játszott, a szövetség honlapja szerint 42 IBM-ponttal zárt, dobott 22 pontot, szedett 10 lepattanót, és kiosztott 6 gólpasszt. Jonathan Levy ismét bizonyította, jó vétel volt, a második negyedben lendült bele igazán, fontos pillanatokban talált be, és védekezésben ő is extra volt, amikor a 37. percben Rubint tripladobás közben blokkolta, egyértelművé tette, nem kell visszasírni a tavaly az ő posztján szereplő honfitársát.

Végre megvan tehát a szezonbeli első győzelem, a Szedeák pedig elkezdhet készülni az első bravúrra: mivel a következő három fordulóban a Falco, a Kecskemét és a Körmend lesz az ellenfél, bármelyik együttes elleni siker ebbe a kategóriába tartozna.

Fodor Péter:  – Jó védekezésünk alapozta meg első győzelmünket, továbbá az, hogy a hullámvölgyekből mindig akadt valaki, aki kihúzta a csapatot.

További eredmények: Szolnoki Olaj–Nyíregyháza 87–62, Debrecen–Falco 77–108, Kaposvár–Pécs 86–84, Jászberény–ZTE 81–77, Albacomp– Kecskemét 83–64, Körmend– Atomerőmű 91–68.

Éjszakai UTC-vereség

A futsal NB I nyolcadik fordulójában az UTC a Vasas vendége volt, mégpedig egy olyan időpontban… Tovább olvasom