2018. 07. 17. kedd - Endre, Elek 19°C | 28°C Még több cikk.

Szedeák: soproni triplafölény

Bár a félidőben még vezetett, a végén kilenc ponttal, 87–78-ra kikapott Sopronban a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabda csapata az alsóházi rájátszás nyitófordulójában.

Sopron–Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 87–78 (13–17, 22–20, 24–14, 28–27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, rájátszás a 9-14. helyért, 1. forduló. Sopron, 700 néző. Vezette: Forrai, Sabáli, Németh.

Sopron:
KELLEY 15, POJBICS 18/12, Molnár A. 10/6, SZABÓ ZS. 22/6, Keresztes 8. Csere: Helmeczi 4, Ugaros 10/6, Gombás. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Szedeák: Drahos 2, Rubin 19/3, Molnár M. 1, DUKICS 17/3, TANÁCS 21/3. Csere: Nyilas 7/3, Kiss Zs. 5/3, Vida 6. Vezetőedző: Fodor Péter.

Fodor Péter együttesében Dukics és Tanács kezdett a legjobban, előbbi fontos duplákkat, utóbbi center létére egy szép triplával alapozta meg a szegediek vezetését.

Rubin (7) 19 pontja is kevés volt Sopronban.  Fotó: Németh Péter
Rubin (7) 19 pontja is kevés volt Sopronban.
Fotó: Németh Péter

A félidőben is megvolt az előny a vendégeknek, azonban a harmadik negyedben beindult a magyarkupa- bronzérmes Sopron, és a válogattot center, Szabó Zsolt vezetésével, valamint Pojbics tripláival fordítani tudott (a hazaiak összesen tíz hármast dobtak a meccsen a szegedi öttel szemben). Állandósult a tízpontos hazai előny, amelyen belülre Rubin feljavuló dobóteljesítményével sem tudott kerülni a Szeged, így Drahosék vereséget szenvedtek az alsóház talán legerősebb együttesének otthonában.

Kikapott Sopronban a Szedeák. Fotó: Németh Péter
Kikapott Sopronban a Szedeák.

Nem kell sokat várni a javítási lehetőségre, a Szedeák legközelebb hazai pályán szerepel, pénteken 19.15-től fogadják a Debrecent.

Fodor Péter:
– Jó első félidő után a második félidő végén elkövetett hibáink miatt vereséget szenvedtünk.

Futballfórum Szegeden

Két félidő – egy térfélen címmel nagyszabású labdarúgófórum helyszíne volt kedd délután a… Tovább olvasom