2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 3°C Még több cikk.

Szedeák: túl sima vereség Sopronban

Bravúrt okozni utazott el, jól is kezdett, végül sima vereséget szenvedett a Naturtex-SZTE-Szedeák Sopronban a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. Kiss Zsolték 102–76-ra kaptak ki idegenben.
Sopron–Naturtex-SZTE-Szedeák 102-76 (29-29, 26-17, 25-13, 22-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 8. forduló. Sopron, 500 néző. Vezette: Papp, Török, Frányó.
Sopron: THOMAS 30/15, WISE 40/12, Vesztergom 8/3, Tóth G., BAROVICS 12. Csere: Molnár A. 4, Gombás 6, Takács 2, Bus, Molnár M., Molnár B. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.
Szedeák: Fekete 2, GURLEY 31/12, KISS ZS. 12/12, Dukics 5/3, Csorvási M. 15. Csere: Vida 5, Csorvási L. 4/3, Tanács 2, Jakab, Varga D. Vezetőedző: Molnár József.

A 29–29-es első negyed után lehetett bizakodni. A Naturtex-SZTE-Szedeák jól kezdett Sopronban a férfi kosárlabda NB I A csoportjának 8. fordulójában, vezetett is, majd 29–20-ról egyenlített szinte azonnal. Pedig a kisalföldiek hazai pályán kiválóan szerepelnek, elbukott már ellenük idén az Atomerőmű és az Alba Fehérvár is.

Aztán beindult a soproniak két amerikaija, Wise és Thomas. Főleg előbbi volt elemében, a hátvéd alig tudott hibázni, 18 duplakísérletéből 14-et értékesített a találkozón. A Sopron szépen lassan húzott el az Anthony Gurley vezette vendégektől, pedig a csapatban a helyét egyre jobban megtaláló amerikai kosaraival próbálta tartani a különbséget. Kiss Zsolt is beszórt négy triplát, de mivel a védekezés ezúttal sem volt tökéletes, de még jó sem, a soproniak tovább növelték előnyüket.

Az irányító Fekete Stefan ezen a meccsen nem találta a ritmust, így a hajrában, miután eldőlt a meccs, már arra is figyelhettek az edzők, hogy a fiataloknak is játéklehetőséget adjanak.

A Naturtex legközelebb pénteken 18 órától játszik bajnokit, akkor hazai pályán az Atomerőmű lesz Molnár József csapatának ellenfele.

Molnár József: – Tizenöt percig jól játszottunk, ekkor 40-38 volt az állás. Ezután elkezdtünk labdákat eladni, ezért lett a szünetre kilenc pont a hátrányunk. A félidőben megbeszéltük, min kellene javítani, ezt azonban nem tudtuk megvalósítani. Meg kell tanulnunk nyomás alatt, agresszíven játszani.

További eredmények: Kaposvár–Szombathely 103–95, Alba Fehérvár–Jászberény 93–69, Körmend–Debrecen 94–76, Atomerőmű–Nyíregyháza 83–72, Zalaegerszeg–Pécs 77–68.

Hoki: hiába vezetett a Tisza Volán

Alig lehetett parkolni vasárnap délelőtt a műjégpálya körül. Az ok: az OB II-es jégkorongbajnokság rangadóját rendezték meg. (képgalériával) Tovább olvasom