2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Szeged-Beton-Eger 8-5

A Szeged Beton férfi vízilabdacsapata fantasztikus játékkal három góllal legyőzte az elmúlt bajnokság ezüstérmesét, az Egert.
SZEGED-BETON - ZF EGER  8-5 (4-2, 2-0, 1-2, 1-1)

Szeged, újszegedi sportuszoda,  200 néző, vezette: Székely Balázs, Fekete Balázs

SZEGED-BETON: Baksa - Mihajlo Korolija 3, Weszelovszky 3, Komlósi, Varga T. 1, Lehmann, Vejzgics 1.Csere: Németh Zs. (kapus), Varga P., Juhász Zs., Török, Kuncz, Éles . Edző: Kásás Zoltán.

ZF EGER: Szécsi - Kiss 2, Nyéki, Bárány, Decker, Hegedűs,  Varga Zs 1. Csere: Hárai, Binder 2, Feltham, Erdélyi, Petrovai, Sántavy.

Gól emberelőnyből:  9/3 ill. 10/2

Ötméteresből: 1/1 ill. -

Kásás Zoltán: Rendkívül örülök a győzelemnek, végre csapatként játszottak a srácok. Fantasztikus győzelmet arattunk, minden elismerésem a játékosoké.

Gerendás György: Az első félidőben 8-3 volt a kiállítási arány a Szeged javára, ami nem a bírók, hanem a mi pocsék játékunk hibája. A második játékrészben legalább normális vízilabdát játszottunk.

4. negyed: 1-1

8. perc: Milos Korolija akcióból 3. gólját is megszerzi. 8-5.

Joggal ünneplik magukat a Szeged Beton játékosai: legyőzték az Egert Fotó: Segesvári Csaba
Joggal ünneplik magukat a Szeged Beton játékosai: legyőzték az Egert
Fotó: Segesvári Csaba

7. perc: Be kell biztosítani a győzelmet, ismét fórhoz jut a Beton. Kásás Zoltán időt kér.

5. perc: Vejzagics is kipontozódik. Ezt a fórt hozzák a vendégek, Binder szépít 7-5.

4. perc: Eddig gól nélküli a negyed. Az Eger már mindenhonnan mindent elvállal.

3. perc: Kezd lassulni a játék, pontatlan passzok, pontatlan lövések mindkét oldalon. Kásás Zoltán időt kér. Decker  közben kipontozódik.

1. perc: Rendhagyó módon Mihajlo Korolija labdát szerez, ám az emberelőnyös támadást sikertelenül fejezi be a Kásás-csapat.

3. negyed: 1-2

8. perc: Kiss Csaba akcióból szépít. 7-4. Milos Koroliját fojtogatják a kapu előtt, de se kiállítás, se ötméteres, se gól.

Szeged Beton VE-Eger, KÉPGALÉRIA

8. perc: Nyolcadik előnyét kapják  a vendégek. Gerendás György időt kér.

6. perc: Hatodik emberelőnyéből se tud szépíteni az Eger. A hazaiak ismét gól nélküli támadást vezettek.

5. perc: Egyik csapat se tud sikeres támadást vezetni, 3 perce nincs gól. Baksa 10. védését is bemutatja.

3. perc: Binder átlövésgólját Baksa már nem tudja hárítani, 7-3-ra szépít a Gerendás-csapat.

2. perc: Szépíthette volna a vendégek, de Hegedűs jócskán mellévágja. Milos Korolija meglógott, és közelről szaggatja szét Szécsi kapuját. 7-2.

1. perc: 3-ból 3, ismét a Szeged szerez labdát,  ám a támadást nem sikerül góllal befejezni.

2. negyed: 2-0

8. perc: Mindkét oldalon két rossz támadás, a negyedet 2-0-ra nyeri a hazai csapat.

5. perc: Az egriek azt számolják, hogy hány labdát fog Baksa? Bárány lövését ismét hárítja a válogatott kapus. Gerendás György időt kér.

4. perc: Weszelovszky hármas emberelőnyből lő gólt az üres kapuba. 6-2.

3. perc: Baksának képtelenek gólt dobni az egriek. 3 perc után Varga Tamás ötméteresből szerzi első gólját. 5-2

Varga Tamás ezúttal egy gólig jutott

1. perc: Török elhozza a labdát, de a támadást nem tudja befejezni a Szeged. Baksa ismét hatalmasat véd.

1. negyed: 4-2

8. perc: Weszelovszky átlövését Szécsi nem tudja védeni. 4-2. Zárásként hatalmas Baksa védés.

7. perc: Elhibázott támadás, eladott labda a Szegednél, de Nyéki labdáját Baksa fogja.

6. perc: Vejzagics hatalmas bombájával ismét vezet a Beton. 3-2

5. perc: Kiss Csaba emberelőnyből egyenlít. 2-2

4. perc: Akcióból Varga Zsolt eredményes. 2-1

3. perc: Milos Korolija klasszikus centergóljával már 2-0.

2. perc: Hatalmas Baksa védés, az Eger két támadásból sem dobott gólt.

1. perc: Vejzagics gyorsabb volt Hegedűsnél, így az első támadást a hazaiak vezetik. Emberelőnyből Weszelovszky szerez vezetést. 1-0

A Szeged kapujában Baksa kezd, mezőnyben Mihajlo Korolija, Weszelovszky, Komlósi, Varga Tamás, Lehmann és Vejzagics. Az Egernél Szécsi kezd a kapuban, előtte Kiss, Feltham, Bárány, Decker, Hegedűs és Varga Zsolt.

Jól jött a Szeged Beton férfi vízilabdacsapatának a LEN-kupában elért – amúgy kötelező jelleggel bíró – két győzelem. Ha nem is volt hibátlan a játék, a csoportelsőség kivívása jót tett a pólósok önbizalmának, Varga Tamásék ugyanis holnap az OB I és a LEN-kupa legutóbbi ezüstérmesét, az ősi vidéki rivális Egert fogadják.

– A Barcelona elleni Euroliga-mérkőzésről készített videofelvételen láttam riválisunkat – nyilatkozta Kásás Zoltán vezetőedző. – Sokat nem okosodtam, a Gerendás-alakulat a tőle már régóta megszokott, tapadós, fogós, vízbe nyomós játékot favorizálja. Ezért mondom azt, hogy sok múlik majd a bírói felfogáson. Biros Petijük egyelőre ugyan nincsen, van viszont Varga Zsoltjuk, Háraijuk, Bárányuk, Kiss Csabájuk, és Szécsi Zoli is felépült sérüléséből. Nagyon erős, jó csapat, de nem legyőzhetetlen. Nyilván a három pont megszerzése a célunk, de erre csak akkor lehet esélyünk, ha az eddigieknél jobban használjuk ki a fórokat, ha a tiszta helyzeteket értékesítjük, ha semlegesítjük centereiket, ha nem lankad a figyelem, ha az első pillanattól az utolsóig koncentrálunk, ha szurkolóinktól segítséget kapunk.

T-Online hirdetés

• 2. szegedifiú 2008. október 23. 20:50
    „Én is gratulálok, szép volt fiúk!
    Új szegedi uszoda? Ha-ha-ha-ha. Ígérgetéssel tele a padlás. Lásd: 2000 ágyas klinikai tömb. S O H A ! ! !

IMÁDLAK, JANICS NATASA!”
  • 1. Z.Ernő 2008. október 23. 20:18
    „Gratulálok a fiúknak! Már csak egy normális sportuszoda hiányzik
    A városnak. De nagyon! Legalább olyan mint az egri.Igérgetésből már tele a padlás.Debrecen is megépítette, pedig ott nincs is póló.Még!”

Balatonfüred-Pick Szeged 21-25

A sérülések miatt megtizedelt Pick Szeged kézilabdacsapata végig magabiztosan vezetve nyert Balatonfüreden. Vladan Matics gárdája 13-10-es félidő után 25-21-re diadalmaskodott. Tovább olvasom