2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Szeged-Beton: sima győzelem az OSC ellen

A győzelmi kényszertől hajtott Szeged Beton férfi vízilabdacsapata jelesre vizsgázott az OSC elleni hétvégi bajnokin. A Gyöngyösi-legénység a harmadik helyről várja a folytatást.
Szeged-Beton - OSC 17-7
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Vojvoda, Petik.
Szeged: BAKSA – Molnár P., Mészáros 1, TÓTH L. 1, Komlósi 1, VARGA P. 3, JUHÁSZ ZS. 3. Csere: LEHMANN 3, Szamardzsics, Éles, MONOSTORI 4, Plézer, Török B. 1, Szegi (kapus). Edző: Gyöngyösi András.
OSC: Áts – Klie, HANGODY L. 3, Tiba, Ferkó 1, Balla, Hangody Gy. 1. Csere: Takács A. 1, Ürögi, Garádi, Ibolya 1, Szőcs G., Tory (kapus). Edző: Bíró Attila.
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 4/0.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.

Szomorú esemény vezette fel a mérkőzést. A találkozó előtt a Szeged VE nevében Dobóczky Károly elnökségi tag szívhez szóló, megható beszédben emlékezett a héten 64 éves korában elhunyt kiváló utánpótlásedzőre, Lihotzky Károlyra. Ezt követően a nézők, a játékosok, az edzők egyperces gyászszünettel búcsúztak a számtalan nagy tudású játékos pályafutását elindító szakembertől.

A szegediek abban a tudatban kezdtek, ha törik, ha szakad, nekik itt most nyerniük kell. A győzelmi kényszer miatt az első negyed közepéig görcsösen, erőlködve pólóztak, ugyan a védekezésük rendben volt, de a fővárosiak kapuja előtt több rossz lövéssel, megoldással operáltak. Az ötödik perc elején aztán az általa kiharcolt előnyt Tóth László gólra váltotta, ezzel pedig mintegy megszabadította gátlásaitól társait is. Eddig volt csak izgalmas a meccs, innentől kezdve elkezdődött „Az OSC a Szeged pólósulijában" címet viselő oktatás. A negyed végéig Monostori még további kétszer, a sérüléséből felépült és visszatért Lehmann pedig egyszer volt eredményes.

Sok remek teljesítmény

Többen is kimondottan jól játszottak a Szeged csapatában. Említhetjük Juhász Zsoltot, Lehmann Istvánt, Varga Pétert, vagy éppen a 36 esztendős, egykori 114-szeres válogatott Monostori Attilát. A mezőny legjobbja címet azért adományozzuk az utóbbinak, mert ő szerezte a legtöbb gólt.

Idejekorán eldőlt a két pont sorsa, a megállapítás annak ellenére igaznak bizonyult, hogy 5–0-s hazai vezetésnél a Hangody testvérek egy percen belül kétszer is meglepték Baksát. Lehet, ha tudják, ez mit vált ki a hazaiakból (a harmadik negyed elején már 11–2 állt az eredményjelzőn), akkor inkább nem találják el a kaput. Számolatlanul estek a szebbnél szebb betonos gólok, a sziporkázó játékot látva az ember csak azt sajnálta, hogy a 400. OB I-es meccsét játszó Molnár Péter nem tudott betalálni. Sikerült viszont ez a záró nyolc percben a Szalay Iván-díj legújabb nyertesének, Török Bélának, akit az elmúlt héten megválasztottak a legtehetségesebb hazai utánpótlás korú pólósnak. Ekkor már Szegi Zoltán védte a Szeged kapuját, és bár négyszer maga mögé kellett nyúlnia, több nagyszerű védéssel igyekezett meghálálni edzője bizalmát.

A szépen és eredményesen játszó betonosokra holnap lényegesen nehezebb feladat vár: 18 órai kezdettel az ötödik helyen álló Pécs vendégeként ugranak a vízbe az újabb két pontért.

Gyöngyösi András: – A héten elhunyt Lihotzky Karcsi bácsi emlékének ajánljuk ezt a győzelmet. Nyugodjon békében.

A vereség nem jár egyedül

A női kézilabda NB I rájátszásában nem jártak sikerrel a Csongrád megyei csapatok: az 5–8.… Tovább olvasom