2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 21°C Még több cikk.

Szeged-Szentes, első felvonás: szoros meccsen Hungerit-siker

Izgalmas, hibákkal, szép megoldásokkal tarkított mérkőzésen a bajnoki címvédő Hungerit-Szentesi VK nyerte a megyei rangadót – 11–8-ra – a vendéglátó Szeged ellen, amely két negyedig jól tartotta magát. A bajnokit Bujka Barbara klasszisa döntötte el.
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem–Hungerit-Szentes 8-11 (2-2, 4-2, 0-4, 2-3)
Női vízilabda OB I, középszakasz, 6. forduló. Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Birri, Vogel.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: SZIKORA – Árkosy, Miklós 1, Dalmády P. 1, DALMÁDY Sz. 2, Lengyel A. 2, Lengyel Dom. Csere: Lengyel Dor. 1, Veréb, O-Nagy 1. Vezetőedző: Barna Tamás.
Hungerit-Szentes: BOLONYAI – Hevesi 2, VAN DER SLOOT 3, Miskolczi 1, BUJKA 4, Pengő 1, Gémes. Csere: Győri, Farkas, Tóth, Kádár, Rácz, Mihály. Vezetőedző: Tóth László.
Gól - emberelőnyből: 7/2, ill. 13/4.
Ötméteresből: 1/0, ill. -.
Kipontozódott: Lengyel Dom. (26.), Dalmády Sz. (28.), O-Nagy (31.).

További eredmények: Dunaújváros–BVSC 11–6, Eger– UVSE-Centrál 13–22.

Barna Tamás: – Gratulálok a csajoknak! Végig fegyelmezetten, jól játszottak, küzdöttek. A végére kicsit elfáradtunk.

Tóth László: – Voltak nehézségeink, amit kezelni tudtunk, és végül nyertünk. Örömteli, hogy a serdülők és az ifjúságiak, főleg a második félidőben, jó teljesítményt nyújtottak. De a jövőben nem engedhetünk meg magunknak ennyi pontatlanságot, indiszponált játékot, mert az eredmény rovására mehet.

A szombati női vízilabda bajnokinak a címvédő Hungerit-Szentesi VK volt az esélyese, amit alátámasztott az is, hogy a házigazda szegediektől hiányzott sérülés és betegség miatt a kapus Tóth Eszter és Somhegyi Noémi, előbbit jól pótolta a ketrec előtt Szikora Enikő. A vendégeknél csatasorba állt a hátsérüléséből felgyógyult világklasszis, Bujka Barbara, Kövér-Kis Réka azonban betegség miatt kiesett a keretből.

Szeged - Szentes női vízilabda mérkőzés. Fotó: Kuklis István (képgaléria)

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, és percek alatt elhúztak 2–0-ra, amit Pengő és Van der Sloot találataival a Kurca-partiak az első szünetig egalizátak. A bajnok a holland légiós, Van der Sloot révén szerezte meg először, a 2. játékrész elején a vezetést (2–3), de ez az előny tiszavirág-életűnek bizonyult. A jól küzdő, szellemesen, jól vízilabdázó Tisza-partiak fordítottak az indiszponáltan, fásultan pólózó Hungerit ellen, 6–4. Lengyel Anett a „kígyótérről" lőtt gólt az ebben az időszakban nem remeklő (szinte semmit sem védő) válogatott kapusnak, Bolonyai Flórának.

A fordulás után teljesen megváltozott a játék képe: hatékonyabbá vált a szentesiek védekezése (jó ütemű blokkok!), Bolonyai elkezdett védeni, és az akciókat gólokkal fejezték be, 0–4. És az eredmény Hungerit-szempontból 8–6-ra módosult. Az utolsó negyed Bujka-show-t hozott, mindhárom szentesi gólt a klasszis center lőtte – a repertoárban látványos svédcsavar is szerepelt –, és ezzel bebiztosította csapata nagy küzdelemben elért 11–8-as sikerét. Meg kell említeni: a szegediek végig lelkesen, jól játszottak, nagy küzdelemre késztetve a bajnok Hungerit-Szentest.

Rögbi a csarnokban

Különleges nemzetközi versenynek ad otthont hétvégén az újszegedi sportcsarnok, ugyanis kerekes székes rögbiválogatottak lépnek pályára. Tovább olvasom