2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Szeged 2011-GA: csak egy pont Dabasról

A labdarúgó NB III Közép csoportjában a Szeged 2011-Grosics Akadémia együttese 2–2-es döntetlent játszott Dabason, így egyelőre nem található a dobogón.

Dabas–Szeged 2011-Grosics Akadémia 2–2 (1–2)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 10. forduló. Dabas, 130 néző. Vezette: Farkas Tibor (Temleitner, Kovács G.).
Dabas: Szabó M. – Dévai, Szirtesi, Takács, Danyis – Buczkó, Bán, Volenszki, Szabó B., Kerekes – Gáspár. Edző: Keresztúri András.
Szeged-Grosics: Belecsan 6 – Kéri 6, Markovics 5, B. Kapic 6, Zabari 5 – Pászka 5, Dombai 5 – Ács L. 5, Kis R. 6, Geiger 5 – Germán 5. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Takács a 6., Geiger a 36., Ács a 44., Dévai a 63. percben.
Csere: Volenszki helyett Electo és Bán h. Tóth I. az 58., Kerekes h. Csendes a 68., Pászka h. Kovács B. a 77.
Sárga lap: Kéri az 55., Markovics a 62., B. Kapic a 88., Csendes a 93. percben.

Gól a hatodik percben – a fiatal Szeged 2011-Grosics Akadémia együttese gyorsan hátrányba került Dabason. A sorokat a szünetig sikerült rendezni, és előbb Geiger érkezett jól Kéri passzára, majd Kis R. ugratta ki Ácsot, aki ballal lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát. Az ember azt hitte, ezzel a vendégek le is rendezték a mérkőzést, hiszen gólhátrányból fordítottak, így a pszichikai előny náluk volt. Ám nem így történt, és a lelkes Dabas a második félidő közepén kiegyenlített, majd a döntetlent meg is őrizte a mérkőzés végéig.

Nyilas Elek gondban: a Szeged 2011-GA edzője hiányolja a régi tüzet a csapatból. Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

A Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának nem ízlik a nála gyengébbnek titulált együttesek elleni összecsapás. Ezt bizonyítja a komlói (1–1), a bajai (1–1), majd a mostani iksz is. A képlet egyszerű: aki megpróbál a csapat ellen szó szerint játszani, azokkal szemben Germánéknak is megy a futball és jön az eredmény, ám a deffenzívebb alakulatok ellen már nem ennyire egyszerű a képlet. Nyilas Elek edző dolgát ezúttal még az is nehezítette, hogy nem számíthatott Molnár Tamásra, Farkas Márkra, Szabó Csabára, bár ez nem látszott meg a játékon. Az már annál inkább, hogy hiába alakította ki sorra a helyzeteket a vendégcsapat, azok kimaradtak, míg a hazaiak kevés lehetőségükből egyet kihasználtak.

Nyilas Elek: – Nem mindenkiben érzem azt a tüzet, azt a mindent elsöprő akaratot, amely korábban folyamatosan jellemzett bennünket. És ha egy-két játékos ilyen hozzáállású, azt már nem bírjuk el. A tűzzel játszottunk, és megégettük magunkat.

További eredmények: Gyula–Komló 5–1, Baja–Bölcske 2–1, Szekszárd–Soroksár 0–2, Orosháza–Rákosmente 1–5, ESMTK–Monor 4–0, Dunaharaszti–Maglód 5–2, Videoton II.–Honvéd II. 2–2.

TETSZETT
Már a hatodik percben vezetett a hazai csapat, ám a Szeged 2011-Grosics Akadémia a szünet előtti percekben megfordította a mérkőzés állását. Azaz Geigerék nem estek pánikba hátrányban sem – igaz, a végén meg kellett elégedniük az iksszel.

NEM TETSZETT
Az előző idényben is sokat meséltek a Csongrád megyei együttesek a Dabas elég hatásos fegyveréről. Nos, a Szeged 2011-GA játékosai megtapasztalhatták, hogy hiába tudják, mit kellene tenni, a hórihorgas Takács Kornél ezúttal mégis gólt tudott fejelni ellenük.

Teke: a Répcelak is meghajolt

A férfi tekecsapat szuperliga hetedik fordulójában a Szegedi TE hazai pályán 7:1-re legyőzte a… Tovább olvasom