2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 5°C | 16°C Még több cikk.

Szeged 2011-GA: kár a zárt kapukért

A labdarúgó NB III Közép csoportjában szereplő Szeged 2011-Grosics Akadémia a bajnokság 15. fordulójában 7–1-re verte a Maglódot, ezzel megtartotta a második helyét.
Szeged 2011 GA–Maglód 7–1 (6–0)
Labdarúgó NB III Közép csoport, 15. forduló, Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: ifj. Szilágyi Sándor – jól (Kövér, Berecz).
Szeged 2011 GA: Molnár 6 – Kéri 6, Markovics 6, B. Kapic 6, Zabari 6 – Gadó 6, Dombai 6,5 – Ács L. 5,5, Kis R. 5,5, Csányi 5,5 – Germán 8. Edző: Nyilas Elek.
Maglód: Gecse – Lanczkor, Szőke, Prókai, Murinai – Budafai, Németh, Bornemissza, Baranyai, Polyák – Rábold. Edző: Gyurik József.
Gólszerzők: Germán (5., 8., utóbbit 11-esből, 29., 39.), Dombai (14.), Markovics (23.), Geiger (47.), ill. Lanczkor (85.).
Csere: Gecse helyett Dezső a 35., Kis R. h. Pászka (5,5) és Csányi h. Geiger (6), valamint Polyák h. Makovi a szünetben, Baranyai h. Vincze az 54., Germán h. Kovács B. a 80. percben.
Sárga lap: Polyák a 36., Németh az 53., Lanczkor a 65., Vincze a 70. percben.
Kiállítva: Prókai (62.).

A szegedi ultrák megtartották ígéretüket: hiába volt zárt kapus a mérkőzés, mégis buszra szálltak vagy 80-an, és elutaztak Gyulára, a Szeged 2011-Grosics Akadémia NB III-as labdarúgócsapatának 15. fordulójában a Maglód elleni meccsre. A létesítmény környékén eltöltött fél órában egy kicsit ültek a fal tetején, aztán beugráltak, majd visszamásztak, petárdáztak, füstbombát dobtak a pályára – talán ezt nem kellett volna –, biztatták is a csapatot, majd az öltözővel szembeni kapu mögé mentek, végül éneklés közepette elvonultak.

Ha maradtak volna végig, igazán parádés hazai csapatot láthattak volna. A Szeged 2011-GA a csapatkapitány Germán vezérletével kiütötte a kieső helyen szerénykedő ellenfelét. A Maglód az első félidőben feltette a kezét, a másodikban viszont nem mindig sikerült emelt fővel veszítenie.

Nyilas Elek: – A tabella alján található csapatok ellen voltak problémáink, éppen ezért, mivel fizikálisan rendben vagyunk, elsősorban mentálisan kellett készülnünk. Az első félidő alapján ez jól sikerült.

További eredmények: Soroksár–Dunaharaszti 8–0, Videoton II.–Gyula 0–0, Bölcske–ESMTK 1–0, Szekszárd–Dabas 1–3, Komló–Rákosmente 0–3, Monor–Baja 2–3, Honvéd II.–Orosháza 3–0.

Pick Szeged: horrorhajrá után győzelem

Egy góllal, 25–24-re nyert a Pick Szeged a Benfica ellen idegenben, az EHF-kupa harmadik fordulójának első meccsén. Tovább olvasom