Szeged 2011-GA: kötelező Germán-duplával

A Merkantil Bank labdarúgó NB II 25. fordulójában a Szeged 2011-GA 3-1-re legyőzte az utolsó Balmazújvárost, a szegedi csapatkapitány, Germán Tamás duplázott.
Szeged 2011-Grosics Akadémia-Balmazújváros 3-1 (1-0)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 25. forduló. Gyula, 200 néző. Vezette: Takács Tamás (Szilágyi, Punyi).
Szeged 2011-GA: Szántai - Szabó P., Farkas M., S. Markovics, Mészáros M. - Berde, Zelenyánszki - Fitos, Hegedűs M., Polareczki - Germán. Edző: Nyilas Elek.
Balmazújváros: Radosevics - Németh, Papp F., Bokros, Tóth L. - Virágh - Batizi-Pócsi, Batalero, Pintér, Popovics - Sigér. Edző: Feczkó Tamás.
Gólszerzők: Germán (11-esből) a 30. és a 80., Hegedűs E. a 62., ill. Virágh (11-esből) a 88. percben.
Kiállítva: Batalero a 29. percben.
Csere: Tóth L. helyett Vachtler a 16., Popovics h. Kóny a szünetben, Polareczki h. Veszelinov az 50., Hegedűs M. h. Hegedűs E. a 61., S. Markovics h. Oláh L. a 73., Pintér h. Chonka a 73. percben.
Sárga lap: Berde a 41., Fitos a 61., Szántai a 88. percben.

A Merkantil Bank labdarúgó NB II 25. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia négymeccses nyeretlenségi sorozatot szakított meg azzal, hogy hazai pályán, a gyulai Grosics akadémián 3–1-re legyőzte a megerősödött, ám még utolsó Balmazújvárost.

A találkozó fordulópontja a 29. percben jött el, amikor egy szöglet után a vendégek horvát játékosa, Ante Batalero a gólvonalról kézzel mentett. Mivel nem ő a kapus, villant a piros, és jöhetett a 11-es. Innentől pedig a hazai csapatkapitányról, Germán Tamásról szólt a meccs. A támadó értékesítette a 11-est, majd adott egy gólpasszt az éppen beállt saját nevelésű fiatalnak, Hegedűs Edvinnek, aki egy passz után második labdaérintéséből talált be, végül a hajrában pontot tett a három pont sorsára.

– Végre kijött a lépés a sportszerű Balmazújváros ellen, de tudtuk, hogy az életükért küzdenek. Nekünk is megvannak azonban a magunk céljai, azért hajtunk, hogy meglegyen az ötödik hely – nyilatkozta Germán.

Nyilas Elek: – Minden szinten jól néztünk ki, hiszen nehéz az életéért küzdő csapat ellen játszani. Az a pici hiányzott az előző három meccsen, ami most megvolt. Feltüzeltük, felhoztuk a fiúkat, és ezért alakult ilyen simán a meccs.
További eredmények: Szolnok–Kaposvár 2–1, Zalaegerszeg–Mezőkövesd 4–0, Soroksár–Vasas 1–2, Csákvár–Sopron 1–1, Cegléd–Gyirmót FC Győr 2–3, Szigetszentmiklós–Ajka 1–1, Siófok–Békéscsaba 0–2.

Simán nyert a Szeged Bajuszék ellen

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a pécsi Bomba magyar kupa elődöntőjében, 34-25-re nyert a Vác ellen, és jutott be a vasárnapi (kezdés: 14 óra) döntőbe, ahol a Veszprém lesz ellenfele. Tovább olvasom