2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 13°C | 22°C Még több cikk.

Szeged 2011-GA: nyerő csere

A labdarúgó NB III Közép csoportjában a 11. fordulóban a Szeged 2011-Grosics Akadémia hazai pályán legyőzte a Dunaharasztit úgy, hogy Kis R. előbb tizenegyest hibázott, majd vezetést szerzett, míg a csereként beálló Kovács B. első labdaérintése győztes gólt ért.
Szeged 2011-Grosics Akadémia–Dunaharaszti 2–1 (1–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 11. forduló. Gyula, 150 néző. Vezette: Czékus Sándor – jól (Varga B., Zsákai).
Szeged 2011-GA: Belecsan 6 – Kéri 6, Szabó Cs. 6, B. Kapic 6, Zabari 6 – Markovics 6, Dombai 5 – Ács L. 6, Kis R. 6, Geiger 5 – Germán 6. Edző: Nyilas Elek.
Dunaharaszti: Szappanos – Horváth Á., Ughy, Kovács M., Rétsági – Dallos, Lázár, Gacsal, Varga V. – Kiss G. – Mészáros. Edző: Króner Péter.
Gólszerzők: Kis R. a 39., Ughy az 59., Kovács B. a 81. percben.
Csere: Kiss G. helyett Miholics az 53., Geiger h. Csányi a 65., Dombai h. Kovács B. a 80., Horváth Á. h. Hegyes a 80., Rétsági h. Dobesch a 85., Ács L. h. Kalapács a 88. percben.

Nem volt itt semmilyen gond, a Szeged 2011-Grosics Akadémia a meccs jelentős részében dominált a rutinos Dunaharaszti ellen, és meg is szerezte a három pontot. Ám amíg eddig eljutott, azért történt egy és más.

Például még 0–0-nál kimaradt egy hazai tizenegyes: Szappanos kapus kitalálta Kis R. gondolatát, és föléütötte az irányító büntetőjét. Milyen a futballistasors: alig tíz perc múlva a Szeged 2011-GA vezetését éppen Kis R. szerezte meg, aki Ács L. jobb oldali elfutását követően közelről pörgetett a kapuba. A második játékrész elején jött az egyenlítés, Ughy érkezett egy beadásra, és a hálóba tüzelt. Ám a hazaiak a meccs hajrájában a csereként éppen csak beálló Kovács B. révén mégis kicsikarták az oly fontos három pontot.

Főszerepben: Kis R. (jobbról) előbb kihagyott egy 11-est, majd ő szerzett vezetést. Fotó: Frank Yvette
Fotó: Frank Yvette

A Dunaharaszti egy pontért érkezett Gyulára, végül nullával távozott, mert a Szeged 2011-GA ezúttal ugyan nem parádézott, ám küzdött, hajtott. Kedden (kezdés: 12.30) az MTK ellen magyarkupa-mérkőzésen ez a hozzáállás lesz a minimum.

Nyilas Elek: – Az első félidőben kivégezhettük volna a gyerekkori barátom, Króner Péter vezette vendégeket, ám nem tettük. A második félidőben tompák voltunk, de arra is lassan rájövünk, hogy mi ennek az oka. A hajrából jól jöttünk ki, és szerencsére ráéreztem a cserékre, mert a győztes gól előtt, amelyet Kovács B. szerzett, a másik tartalék, Csányi harcolta ki a helyzetet.

További eredmények: Baja–Honvéd II. 1–4, Monor–Szekszárd 2–0, Bölcske–Gyula 1–1, Soroksár–Videoton II. 1–0, Rákosmente–ESMTK 1–1, Komló–Dabas 1–2, Maglód–Orosháza 2–3.

Tetszett
Kovács Balázs a 80. percben állt be, majd egy perc múlva győztes gólt lőtt a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatában. A 19 éves játékos nem sokat gondolkodott azon, hogy csere, inkább arra figyelt, hogy ha beáll, hasznos tagja legyen az együttesének. Sikerült.

Nem Tetszett
Nem először fordul elő, hogy a vezetése birtokában a Szeged 2011-Grosics Akadémia a második félidő elején „belealszik" a mérkőzésbe. Ezúttal is ez történt, ám belefért a Dunaharaszti egyenlítése, sőt még a kihagyott hazai tizenegyes is...

Gólparádé a megyei derbin

A férfi vízilabda OB I megyei rangadóján a hazaiak gólparádéval hangolták a szurkolókat a Pick–Veszprém derbire. Tovább olvasom