2018. 02. 21. szerda - Eleonóra 0°C | 4°C Még több cikk.

Szeged 2011-GA: Oláh Lóránt eldöntötte

A Merkantil Bank labdarúgó NB II 29. fordulójában győzelemmel búcsúzott a gyulai közönségtől a 2014–15-ös idényben a Szeged 2011-GA, amely az előtte végző Szolnokot győzte le Oláh Lóránt duplájával.
Szeged 2011-Grosics Akadémia–Szolnok 2–1 (0-0)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 29. forduló. Gyula, Grosics Akadémia, 200 néző. Vezeti: Farkas Tibor (Pápai, Vígh-Tarsonyi).
Szeged 2011-GA: Szántai – Szabó P., S. Markovics, Berde, Mészáros M. - Fitos, Oláh G., Máté, Zelenyánszki - Hegedűs M. - Oláh L. Edző: Nyilas Elek.
Szolnok: Pokorni – Rokszin, B. Tóth. Papucsek, Fritz - Kenderes, Mile - Lengyel, Tóth B., Csirszki - Vári. Vezetőedző: Kis Károly.
Gólszerzők: Oláh L. a 49. és a 68., ill. Vári az 52. percben.
Csere: Csirszki helyett Zvara a szünetben, Rokszin h. Nagy I. az 52., Oláh G. h. Polareczki az 57., Hegedűs M. h. Hegedűs E. a 73., Fritz h. Antal G. a 84., Fitos h. Manga a 84. percben.
Sárga lap: Szántai a 43., Mészáros a 82., ill. Csirszki a 39. percben.

Az első negyvenöt perc nem hozott sok izgalmat a mérkőzésen. A hazaiak igyekeztek, a vendégek biztosan védekeztek, sőt az exfradista Tóth Bence révén veszélyesek voltak a kapura. A szünet után két egyéni teljesítményre érdemes volt figyelni: egyrészt Oláh Lóránt a duplájával eldöntötte a mér- kőzést, másrészt a hazaiak saját nevelésű fiatalja, Hegedűs Martin többször is megtapsoltatta a közönséget. Például akkor, amikor az első szegedi gólnál a kapufára csúsztatott, Oláh L. pedig közelről a hálóba lőtt, majd Vári egyenlítése után – szép gólt lőtt a szolnoki... – megint a kapufát találta telibe. Kis híján kettétört a felső léc vagy inkább alumínium.

A Szolnok a hajrában mindent megtett, nem járt sikerrel, így a Szeged 2011-GA sikerrel búcsúzott el a 2014– 2015-ös idényben saját közönségétől. Az NB II-től a Kaposvár már biztosan, a Cegléd vélhetően elbúcsúzik, a harmadik kieső helyre még több csapat is „pályázik".

Nyilas Elek: – Nagyon büszke vagyok a játékosokra, mert hetek óta sok nehézséggel küzdünk, mégis győztünk. Az első félidőben is a mi akaratunk érvényesült, ám ekkor hiányzott a gól. A második játékrészben aztán megnyertük a meccset, de ez nekem nem meglepetés, hiszen mindig erre törekszünk, a hiányzók ellenére is.

További eredmények: Sopron–Vasas 3–3, Mezőkövesd– Gyirmót FC Győr 3–3, Csákvár– Balmazújváros 1–3, Siófok–Szigetszentmiklós 1–2, Cegléd– Kaposvár 2–1, Zalaegerszeg–Ajka 2–0, Békéscsaba–Soroksár 2–0.

Nem tudta megvédeni bajnoki címét a Hungerit-Szentes

Az UVSE-Centrál nyerte meg a női vízilabda-bajnokságot, miután a döntő ötödik felvonásán hazai… Tovább olvasom