2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Szeged 2011-Grosics Akadémia: fordulat a szünetben

Labdarúgás, Zalaegerszeg - Valami elromlott a szünetben, ezért aztán hiába vezetett Oláh Lóránt 10. percben szerzett góljával a Szeged 2011-Grosics Akadémia Zalaegerszegen, a labdarúgó Merkantil Bank NB II negyedik fordulójában a vendégek 2–1-re kikaptak.
Zalaegerszeg–Szeged 2011-Grosics Akadémia 2–1 (0–1)

Zalaegerszeg, 1400 néző. Vezette: Zierkelbach Péter – jól (Kis Z., Iványi I.).
Zalaegerszeg: Szappanos – Króner, Fodor, Forgács, Farkas N. – Horváth – Simonfalvi, Melczer, Babati, Vittman – Délczeg. Vezetőedző: Lőrinc Emil.
Szeged 2011-GA: Molnár T. 6,5 – Kéri 6, Farkas M. 6, S. Markovics 5,5, Mészáros M. 5,5 – Zelenyánszki 6,5, Oláh G. 5,5 – Szabó P. 6,5, Máté 6, Zabari 5 – Oláh L. 6. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Bailo az 58., Babati a 69., ill. Oláh L. a 10. percben.
Csere: Délczeg helyett Bailo és Melczer h. Grbic a szünetben, Oláh G. h. Fitos (–) az 55., Fitos h. Kovács B. a 67., Oláh L. h. Manga a 77., Babati h. Kocsis a 90. percben.
Sárga lap: Mészáros M. az 59., Grbic a 75., Kéri a 79., Molnár a 86. percben.
Nyilas Elek: – Ritkán dicsérek, de amióta lassan másfél éve a felnőttcsapat edzője vagyok, ilyen remek félidőt még nem láttam. Ezt azonban nem használtuk ki, és még a döntetlent sem fogadtam volna el. Két egyéni hibából hoztuk fel az ellenfelet, és élesztettük fel a reményeiket. Ha ezek nem lesznek, az ilyen meccseket megnyerjük. Ebben a csapatban van potenciál, és ha időben tovább tud koncentrálni, szép eredményeket érhet el. Kíváncsian várom, hogy holnap és pénteken mivel feledtetjük a magunknak összehozott szomorúságot.

A 25. perc környékén a hazai ultrák már a szegedieket biztatták – fizikailag és pszichésen is fölényben volt a vendégcsapat. Ám a szünetben a hazai alakulat kettőt cserélt, és ha nem is kifejezetten ettől, de megváltozott a játék képe. A hazaiak két gólt szereztek, és megfordították az eredményt, egyúttal az újonc Szeged 2011-GA elszenvedte első vereségét az NB II-ben.

További eredmények: Csákvár–Szigetszentmiklós 1–1, Mezőkövesd–Békéscsaba 4–0, Vasas–Ajka 2–0, Cegléd– Soroksár 0–0, Gyirmót–Kaposvár 3–1, Balmazújváros–Siófok 1–1, Sopron–Szolnok 2–2.

Minden éremből három az evezős ob-n

A pénteki egy után a hétvégén két aranyérmet nyert a Maty-éri evezős országos bajnokságon az EDF DÉMÁSZ-Szeged, amely minden medálból éppen hármat szerzett. Tovább olvasom